2024 23 birželio

Seimą įtikino galimybė namie pagamintos elektros perviršiu pasidalinti su artimaisiais

Gaminantys elektros vartotojai elektros energijos pertekliumi galėtų pasidalinti su artimais giminaičiais: tėvais ar vaikais, seserimis ar broliais – tokią galimybę numatančiai Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisai antradienį po pateikimo pritarė Seimas.

Pataisos autoriaus Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Viktoro Pranckiečio žodžiais, įteisinta paslauga dalintis energija tarp artimų giminaičių galėtų būti naudinga 110 tūkst. šiuo metu šalyje veikiančių ir ateityje atsirasiantiems šimtams tūkstančių naujų gaminančių elektros energiją vartotojų.

„Jeigu aš turiu saulės elektrinę ir esu gaminantis vartotojas, o mano brolis, vaikas ar kitas artimasis tokios neturi, aš galėsiu pasidalinti elektra su jais. Kaip elektra būtų apskaitoma ir naudojama, turėtų nustatyti valstybinis reguliuotojas”, – antradienį Seimo posėdyje sakė V. Pranckietis.

Pagal pataisą, nesuvartota energija galėtų būti priskiriama artimiesiems giminaičiams, kaip jie apibrėžiami Civiliniame kodekse. Seimo nario vertinimu, dalijimosi inovacija skatintų privačiai investuoti šeimomis, plėstų elektros tinklų ir pastočių panaudojimą kaimuose, gerintų tiekėjų reputaciją, toliau didintų atsinaujinančių energijos išteklių patrauklumą ir energetinę vartotojų nepriklausomybę.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *