2024 12 birželio

Birželio 6-ąją ragina kviesti į pasimatymus savo senelius bei tėvus

Mūsų seneliai ir tėvai irgi buvo jauni, o iki šiol savyje nešiojasi daug neišgirstų istorijų ir svajonių, kurias dar ne vėlu įgyvendinti. Ir, visgi, jaunoji karta kartais tai gali pamiršti arba paprasčiausiai nežinoti, kaip užmegzti atviresnį pokalbį su artimu senjoru. Dėl to „Senjoro” organizacija tęsia pavasarį startavusią komunikacinę kampaniją „Spalvoti kartų pokalbiai” ir kviečia jaunesnę kartą išsivesti savo senelius ar tėvus į spalvotus pasimatymus bei išmėginti nekasdieniškus pokalbius, kurie leistų vieniems kitus pažinti naujomis spalvomis. 

Birželio 6 diena – spalvotų kartų pasimatymų diena 

Birželio 6 dieną, didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyks „Spalvotų kartų pasimatymų diena”, kurios metu žmonės kviečiami išsiivesti į pasimatymą savo artimą senjorą – močiutę, senelį, tėtį ar mamą. Pasimatymų metu tam tikrose kavinėse bus galima nemokamai pasinaudoti pokalbių kortelėmis, skirtomis užmegzti spalvotus pokalbius tarp skirtingų kartų. 

„Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei suvokti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų. Džiaugiamės, kad prie mūsų iniciatyvos prisijungė kavinės, įsikūrusios Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Tad visą birželio 6 dieną jose ant staliukų bus galima rasti „Senjoro” organizacijos sukurtas „Spalvotų pokalbių korteles”, kurios, tikime, padės skirtingoms kartoms lengviau ir drąsiau pasinerti į daugiasluoksnį dialogą”, – pasakoja „Senjoro” organizacijos vadovė Rugilė Bitautaitė. 

Gilesnį ryšį tarp skirtingų kartų padės kurti pokalbių kortelės

„Iniciatyvos metu, visi norintys galės išbandyti „Spalvoti kartų pokalbiai” korteles, kurios buvo sukurtos kaip priemonė užmegzti gilesnį dialogą tarp senjorų ir jaunesnės kartos. Jų dėka, senjorų vaikai ir anūkai turės progą pažinti juos kitomis akimis – ne tik kaip savo senelius ar tėvus, bet kaip ryškias ir spalvotas asmenybes. Šių pokalbių kortelių klausimai suskirstyti į dvi grupes – 50 klausimų, kuriuos jaunesnės kartos atstovas galės užduoti senjorui, bei 50 klausimų, kuriuos senjoras galės užduoti savo vaikui ar anūkui”, – pasakoja R. Bitautaitė. 

Pokalbių kortelių klausimai leis paliesti įvairias temas, kurios kasdieniniame pokalbyje nėra lengvai atrandamos. Jos skatins pasidalinti savo praeities nuotykiais, šeimos istorijomis, nostalgiškais prisiminimais, taip pat paatvirauti apie vertybes, svajones ir gyvenimo iššūkius, su kuriais buvo susidurta ar, kurie neramina šiame gyvenimo periode. 

„Didžiausias mūsų siekis, kad jaunoji karta su senjorais į spalvingus pokalbius pasinertų ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir Lietuvos regionuose. Dėl to šias pokalbių korteles galima išbandyti ne tik iniciatyvos metu kavinėse, bet ir įsigyti „Senjoro” organizacijos internetinėje svetainėje. Ir, žinoma, esame labai dėkingi bibliotekoms, kurios priėmė šias mūsų pokalbių korteles ir jomis dalinasi su savo lankytojais. Tikime, kad šiais mažais žingsneliais kartu su visais iniciatyvos palaikytojais paskatinsime nuoširdžius ir gilius pokalbius tarp senjorų ir jaunimo visoje Lietuvoje”, – teigia R. Bitautaitė. 

Prakalbinti senjorų istorijas kvies ir lauko stendai didžiuosiuose miestuose

Birželio 3–6 dienomis didžiųjų miestų gatves papuoš spalvingieji iniciatyvos „Spalvoti kartų pokalbiai” stendai, raginantys jaunąją kartą susipažinti su senjorų negirdėtomis istorijomis.  Juos galima išvysti Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose. 

„Nuotaikingi ir ryškūs komunikacinės kampanijos stendai suteiks progą praeiviams pamatyti senjorus kaip spalvingas, gyvenimo ir istorijų kupinas asmenybes. Juk senjorai kaip ir mes išgyveno pirmąją meilę, buvo vaikai, patyrė nuotykius, nerimavo dėl savo pasirinkimų, kovojo už savo principus, teises ir laisvę bei su draugais šventė gyvenimą vakarėliuose. Visa tai bus galima išvysti stenduose, kuriuose taip pat galima rasti QR kodą. Jį nuskenavus pasirodys paruošti „Spalvingų kartų pokalbių” klausimai”, – pasakoja R. Bitautaitė.

Birželio 6 dieną, savo artimus senjorus į pasimatymus pakviesti  ir pokalbius nuspalvinti netikėtomis temomis, naudojantis pokalbių kortelėmis, galėsite šiose vietose:

Kaune – „Vero Cafe”, Vilniaus g. 23

Vilniuje – „Eskedar Coffee” Pilies „Vaga”, Pilies g. 22

Klaipėdoje – „Vero Cafe”, Tiltų g. 1 bei  „Kavos Architektai”, H. Manto g. 25

Panevėžyje – „Kepu Kepu Pasaką”, Respublikos g. 44

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Spalvotų kartų pasimatymų diena”, jos renginius ir pokalbių korteles galite rasti „Senjoro” organizacijos internetinėje svetainėje ir socialiniuose tinkluose. 

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *