2024 23 birželio

Kaune praūžė vaikų ir paauglių mados konkursas

Šį šiltą pavasario savaitgalį būrys vaikų rinkosi į prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“, kuriame vyko jau antrą kartą organizuojamas vaikų ir paauglių mados konkursas „Podiumas 2024“. Daugiau nei 80 dalyvių varžėsi savo amžiaus kategorijose dėl madingiausių ir stilingiausių titulo. Komisijos narėmis tapusios aktorė Akvilė Žirgulytė, dainininkė Dileta Meškaitė-Kisielienė bei drabužių dizainerė Gabrielė Gineikaitė rinko nugalėtojus ir net dvidešimt vaikų namo grįžo su įspūdingais prizais.

Renginyje, kurio tikslas apjungti mada besidominčius vaikus ir jaunimą, dalyvavo daugiau nei 80 nuo 5-erių iki 16-os metų vaikų iš visos Lietuvos: Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Jonavos, Palangos ir net Trakų. Kiekvieno jų laukė trys konkursinės užduotys, kuriose turėjo pademonstruosi savo talentą, kūrybiškumą bei modelio sugebėjimus. Pirmoji jų – „Minimalizmas“, kurioje visi dalyviai podiumu žengė dėvėdami iš anksto aptartą vienodą aprangą; antroji – „Raudonas kilimas“ – parodė kiekvieno dalyvio stiliaus pajautimą, pristatant savo pasiruoštą drabužių derinį šia tema, na, o trečiojoje rungtyje – „Modelis stilisto akimis“ – įvaizdžius vaikams parinko renginio stilistė Jomantė Vaitkutė.

„Be galo džiugu, jog antrą kartą organizuojamas konkursas sulaukė dar didesnio augančios kartos dėmesio. Tai puiki galimybė vaikams ir paaugliams pasirodyti prieš auditoriją, pademonstruoti savo kūrybiškumą ir individualumą. Skatiname būsimų modelių, stilistų, dizainerių kūrybinį augimą, suteikiame jiems galimybę išbandyti save ir įgyti neįkainojamos patirties, o svarbiausia, būti pastebėtiems ir galbūt pirmuosius žingsnius mados industrijos kelyje jau pradėti žengti dabar“, – sako renginio organizatorė, „Iš pirmo dublio“ prodiuserė Gintarė Kreipavičiūtė.

Konkurso vedėja Vaida Poderytė-Bernatavičė apie visus dalyvius pasakojo įdomius faktus, kuo jie norėtų būti užaugę, kas jiems yra mada ir iš kur kilo meilė podiumui, o aktorė Akvilė Žirgulytė, dainininkė Dileta Meškaitė-Kisielienė ir drabužių dizainerė Gabrielė Gineikaitė užėmė komisijos narių kėdes, kartu su „Podiumas 2020“ nugalėtoja Estela Kuzaite, „Clinic DPC“ pardavimų vadove Laura Bukaveckiene ir UAB „Mantinga bakery & food solutions“ marketingo skyriaus vadove Rasa Komliauskiene.

Konkurso dalyvius vaišino ir saldžiomis dovanomis apdovanojo jau daugiau nei 25-erius metus veikianti duonos, užkandžių ir šaldytos produkcijos gamintoja „Mantinga“, kurios kepamų spurgų „Ring of Joy“ misijos nešama žinutė apie džiaugsmo skonio kupinas akimirkas tapo vienu iš prizinių vietų akcentu.

„Mums labai smagu prisidėti prie tokio projekto, skirto šeimoms. Patys esame šeimos verslas, todėl puikiai žinome, kaip tvirta bendrystė namuose skatina augti, tobulėti, drąsiai svajoti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Mes sakome – juk ir džiaugsmas turi skonį! Drąsiai vadinamės džiaugsmo ambasadoriai, nes norime diktuoti madas, būti tendencijų sūkuryje, tarp jaunų, smalsių, stilingų ir gražių žmonių. Kai mes esame šalia jų – gauname begalę gražių emocijų, įkvėpimo sau bei augame kartu su jais“, – sakė komisijos narė, „Ring of Joy“ prekės ženklo marketingo skyriaus vadovė Rasa Komliauskienė.

Daugelis konkurse dalyvausiančių dalyvių prisistatydami nurodė svajojantys savo ateitį sieti su žinomumu, tapti profesionaliais modeliais, dizaineriais ar sukti į aktorystės kelią, tačiau komisijos narė aktorė Akvilė Žirgulytė švelniai juos perspėja – kelias nebus lengvas. Pasak jos, svajonių siekti reikia, tačiau bet kurioje iš šių sričių laukia didžiulė konkurencija, tad teks ne tik džiaugtis sėkmėmis, bet ir išmokti susitaikyti su galimais nusivylimais.

„Vaikai patys jaučia, kuo jie nori būti užaugę, mane vaikystėje irgi ragino nesirinkti aktorės profesijos, bet aš vis tiek atsidūriau ten, kur turėjau atsidurti. Visgi, vienintelis patarimas, kurį turėčiau augančiai kartai – tai pasiruoškite. Reikės storos odos, teks išmokti priimti nusivylimą, kodėl modelio sutartį, aktoriaus vaidmenį ar bet kokią poziciją gauna kažkas kitas, o ne tu. Taip pat, ir kai viskas, atrodo, jau sekasi, bet kurią akimirką gali užsidaryti prieš akis atsivėrusios durys. Tai atrodo labai paprasta ir lengva, tačiau iš tiesų reikalauja tvirtos emocinės būsenos bei psichologinio stabilumo, ypač jeigu pasirenkama aktoriaus profesija, kurioje reikia įsijausti į kartais net labai žiaurius gyvenimus ir vaidmenyje patirtų išgyvenimų neparsinešti kartu su savimi į namus“, – atviravo Akvilė.

Renginį su publikos ovacijomis uždarė „X faktoriuje“ išgarsėjusio ir Palangos poilsiautojams puikiai žinomo Dovydo Misiūno-Dovi Mi koncertas. Modelius stilisto užduočiai rengusi stilistė Jomantė Vaitkutė neslepia, jog sukurti virš 80 skirtingų drabužių derinių šiam konkursui buvo nelengvas iššūkis, tačiau išvydusi pasipuošusius dalyvius ant podiumo džiaugėsi rezultatu, kaip per drabužius gali atsiskleisti vaiko kūrybiškumas ir originalumas.

„Mano patarimas tėvams – leiskite vaikui rengtis pačiam, net jeigu jūsų akimis tai atrodys nesąmonė. Drabužiai yra kūrybos forma, per kurią gali atsiskleisti vaikiškumas, emocijos, tad jeigu vaikas nori į mokyklą ar darželį eisi su pūsta suknele – neribokite. Pastebiu, jog dabar yra labai populiaru vaikus rengti kreminės, baltos spalvos atspalviais, vieniems tai tinka ir patinka, bet kiti gali jausti suvaržymą, nes norėtų rengtis kitaip, spalvotai, su daugiau paveikslėlių ar faktūrų“, – teigė stilistė.

Čia pat šalia didžiosios konkurso scenos, visą savaitgalį PLC „Mega“ šurmuliavo mados mugė, kurioje lankytojai galėjo rasti nuo rankų darbo aksesuarų ar natūralaus šilko bei kašmyro gaminių, iki graikiškos tekstilės, drabužių ir kitų atributų namams bei spintai. Pramogų zonoje jų laukė kūrybinės dirbtuvėlės, visą šeimą įtraukiantys meniniai performansai ir užsiėmimai bei net galimybė iš arčiau susipažinti ir į rankas paimti Tasmanijos tarakonus.

„Mums smagu, kad šis konkursas ir vėl sugrįžta į „Megą“, kad apart šventinio renginio ir koncerto, savo lankytojus galime nudžiuginti ir smagiomis pramogomis, kurios laukė visą savaitgalį. Sekame naujausias tendencijas bei stengiamės jas pasiūlyti savo lankytojams, tuo pačiu skatindami šeimas laiką leisti kartu bei dėmesį skirti ir mažųjų narių poreikiams, šiuos nuo vaikystės supažindinant su vis daugiau sričių bei saviraiškos formų, tame tarpe įskaitant ir mados pasaulį“, – teigė prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ valdančios bendrovės „Baltic RED“ rinkodaros vadovas Laimis Binderis.

Renginio „Podiumas 2024“ nugalėtojais tapo:

5-7 metų amžiaus grupėje:

I vieta: Sintija Mazrimaitė

II vieta: Paulius Valčiukas

III vieta: Gintarė Nasvytytė

„CLINIC DPC“ šypsena: Sonata Pliugžmytė

„RING OF JOY“ džiaugsmas: Neila Nanartavičiūtė

„SYMBIOSYS“ fotomodelis: Izabelė Kotvickytė

8-10 metų amžiaus grupėje:

I vieta: Dorotėja Budėnaitė

II vieta: Mėja Adomavičiūtė

III vieta: Sofija Sodonytė

„CLINIC DPC“ šypsena: Mėja Adomavičiūtė

„RING OF JOY“ džiaugsmas: Dorotėja Budėnaitė

„SYMBIOSYS“ fotomodelis: Paulina  Paslauskaitė

11-12 metų amžiaus grupėje:

I vieta: Melaniia Dikhtiar

II vieta: Gabrielė Norkaitytė

III vieta: Emeida Rimelytė

„CLINIC DPC“ šypsena: Evilija Fomkinaitė

„RING OF JOY“ džiaugsmas: Emeida Rimelytė

„SYMBIOSYS“ fotomodelis: Angela Butkevičiūtė

13-16 metų amžiaus grupėje:

I vieta: Augustė Meškauskaitė

II vieta: Kamilė Daukutė

III vieta: Mėta Paipelytė

„CLINIC DPC“ šypsena: Kamilė Daukutė

„RING OF JOY“ džiaugsmas: Augustė Meškauskaitė

„SYMBIOSYS“ fotomodelis: Agnietė Dirsytė

GRAND PRIX prizus laimėjo:

„CLINIC DPC“ GRAND PRIX: Dorotėja Budėnaitė

„PODIUMAS 2024“ GRAND PRIX: Viltė RezaitėTarptautinės „Ruta Models“ agentūros bendradarbiavimo kvietimus laimėjo: Kamilė Karaliūtė, Kamilė Daukutė, Augustė Meškauskaitė.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *