2024 20 gegužės

Į komendantūras jau užsiregistravo daugiau kaip 1600 žmonių

By kaunoaleja.lt Geg5,2024 #karys.lt

Per pirmąsias dvi dienas į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo 1659 žmonės. Piliečiai, norintys prisidėti prie valstybės gynybos ir įgyti karinių įgūdžių, nuo šių metų gegužės 1 dienos gali registruotis artimiausiame Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos padalinyje arba pildant anketą karys.lt.

Daugiausiai į karo komendantūras taikos metu užsiregistravo Vilniaus regione, prisidėti prie valstybės gynybos ten panoro 885 žmonės, iš jų 796 – Vilniaus mieste. Kauno regione į komendantūras užsiregistravo 348 žmonės, iš jų Kaune – 261. Klaipėdos regione prie komendantūrų jungiasi 138 žmonės, iš jų 114 – Klaipėdoje. Alytaus regione 100 pilietiškai nusiteikusių žmonių užpildė prašymus prisijungti prie komendantūrų, Šiaulių regione – 92, o Panevėžio regione – 37 žmonės.

Nuo bendro užsiregistravusiųjų skaičiaus pagrindinį karinį parengtumą turi 456 žmonės arba 27,5 proc. Tarp užsiregistravusių į karo komendantūras taikos metu 1032 žmonės (62,2 proc. užsiregistravusiųjų) turi aukštąjį išsilavinimą.

Komendantiniai vienetai taikos metu bus užpildyti profesinės karo tarnybos kariais, priskirtais parengto rezervo karo prievolininkais, Lietuvos šaulių sąjungos komendantiniais šauliais ir pilietiškais asmenimis. Taikos metu jų karinį rengimą užtikrins Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP).

Į komendantūras gali užsirašyti visi patriotiškai nusiteikę piliečiai. Visų specialybių ir išsilavinimo žmonės, norintys pasirengti krašto gynybai ir įgyti bazinių karinių žinių ir įgūdžių yra laukiami komendantūrose.

Ketinama užtikrinti komendantinių vienetų aprūpinimą ginkluote ir ekipuote (pratybų metu). Asmenys suregistruoti į Komendantinius vienetus, bus rengiami 3-10 dienų per metus, kviečiant į pratybas šio padalinio sudėtyje, kartu su kitais parengtojo rezervo kariais, numatytais į šiuos vienetus.

Karo atveju piliečiai, įtraukti į komendantūrų sąrašus ir įgiję karinių įgūdžių, padės ginti savo miestelį ar rajoną, saugos gyvenamojoje aplinkoje esančius svarbius objektus. Komendantiniams vienetams priklausantys asmenys rūpinsis svarbių objektų jų mieste ar rajone apsauga, įrenginės ir saugos kontrolės postus, užtikrins komendanto valandos laikymosi taisykles, dalyvaus turto rekvizicijos procese, stebės aplinką, kovos su nelegaliomis ginkluotomis grupėmis ar atliks kitas, Lietuvos kariuomenės pavestas užduotis.

Registracija į komendantūras tęsis iki rugpjūčio 31 d. Planuojama, kad jau spalio mėnesį karo komendantūrų kariniuose vienetuose bus pradėtas karinis rengimas.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *