2024 20 gegužės

„Perkūno griausmas” pratybų metu Kaune ir Klaipėdoje įsteigtos karinių operacijų teritorijos

By kaunoaleja.lt Geg4,2024

Gegužės 2-3 d. pratybų „Perkūno griausmas 2024″ metu aktyvuotos Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgos, kurios veikia Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu įsteigtose Kauno miesto ir rajono bei Klaipėdos miesto ir teritorinės jūros karinių operacijų teritorijose.

„Perkūno griausmas 2024″ pratybų metu treniruojamos greitojo reagavimo pajėgos, kurios pasitelkiamos neutralizuoti hibridines grėsmes įsteigus karinę teritoriją nepaprastosios padėties metu. Šių pratybų dalies kontekste pasitelkiami karo komendantai, kuriems paskirtos koordinatorių pareigos. Koordinatorių Kauno ir Klaipėdos mieste užduotis yra užmegzti ryšį su savivaldybėmis, teritorijoje veikiančiomis institucijomis ir karinės operacijos vadu bei užtikrinti sklandų informacijos pasikeitimą tarp civilių ir karių bei prisidėti prie sklandaus ir greito operacijos įvykdymo.

Pagal pratybų scenarijų balandžio 29 d. paskelbtas Lietuvos Respublikos Prezidento dekretas dėl karinių teritorijų Kauno mieste ir rajone bei Klaipėdos mieste ir teritorinėje jūroje įsteigimo. Kariuomenės vado įsakymu paskirti koordinatoriai, aktyvuotos greitojo reagavimo pajėgos, kurios gegužės 1 – 3 d. vykdo veiksmus karinių operacijų teritorijose.

Pratybų „Perkūno griausmas 2024″ metu kariuomenė ir valstybės institucijos treniruojasi perėjimą iš taikos į karo metą, pereinant visus etapus ir nuosekliai atliekant būtinus veiksmus ir procedūras. Šiose pratybose dalyvauja virš 8000 Lietuvos kariuomenės karių, taip pat Lietuvos šaulių sąjungos ir savivaldos atstovai, treniruojami savivaldybėms paskirti komendantai, formuojami komendantiniai vienetai ir vykdomos jų funkcijos. Mokymuose treniruosis Strateginė vadavietė, Jungtinė ginkluotųjų pajėgų vadavietė, į kurią įeina Lietuvos kariuomenės, VSAT, VST ir VAT atstovai, taip pat ir taktinės vadavietės – Divizijos ir brigadų valdymo elementai. Pirmą kartą vienu metu pašaukta treniruotėms apie 2500 aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių, dar 2000 bus iškviesti duomenų sutikrinimui. Be mobilizacijos, vyks eilė veiksmų, kuriuose realiai dalyvaus dar virš 4000 Lietuvos kariuomenės karių, taip pat šaulių sąjungos ir savivaldos atstovai.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *