Veido prausiklio pasirinkimas yra viena iš svarbiausių odos priežiūros grandžių, nes naudojant netinkamą produktą, gali kilti įvairių pavojų – nuo sausumo iki brangiai ir ilgai gydomų ligų.
„Žaisti“ nerekomenduoja
„Darbe turiu nei daug, nei mažai – 10 darbinių prausiklių, ir tam yra priežastis. Prausiklis – ne mažiau svarbi nei bet kuri kita intensyvaus poveikio priežiūros priemonė: jis gali sustiprinti arba prislopinti procedūros intensyvumą, apsaugoti arba „atidaryti“ odą“, – savo sprendimą paaiškina kosmetologė, veido priežiūros terapeutė, plataus profilio masažuotoja Kristina Kalėdienė.
Dėl netinkamų prausiklių naudojimo, anot jos, odos barjero pažeidimas yra viena iš problemų, su kuria gali tekti susidurti. Be to, oda tampa jautresnė išorės veiksniams, tokiems kaip saulė, temperatūros pokyčiai ir teršalai.
„Žinau, kad „nuprausčiau“ klientes ir turėdama vieną priemonę, bet prausiklis, derantis su procedūra ir atėjusiosios oda, yra personalizuota paslauga, atliepianti poreikius ir didinanti veiksmingumą“, – sako K. Kalėdienė.
Ji pastebi, jog neatsakingai parinktas prausiklis gali ne tik neduoti norimo rezultato, bet ir ženkliai pabloginti situaciją, ir net, esant sveikai odai, ilgainiui gali atsirasti dermatitas, alergija, kapiliarai ar net aknė.
„Taip gali nutikti, jei turite į uždegimus linkusią odą ir prausiate ją aliejiniu pagrindu sukurtu prausikliu, – atkreipia dėmesį kosmetologė, – Ypatingai atsargiai „žaisčiau“ su rūgštiniais prausikliais – jų labai retai kada reikia ir dažniausiai tik kosmetologams darbui kabinete“.
Netinkamas pasirinkimas
Renkantis prausiklį, pasak K. Kalėdienės, pirmiausia reikia žinoti du dalykus: odą bei jos diagnozes bei produktą ir jo sudedamąsias dalis.
„Dažnai žmonės kuperozės spuogelius sumaišo su akne ir perka prausiklį, skirtą mažinti sebumą, kuris, vietoje to, kad ramintų, sausina ir dirgina odą“, – pastebi kosmetologė.
Dar vienas pavojus, su kuriuo verta susipažinti – hormoniniai pokyčiai. Kai kurie prausikliai gali turėti ingredientų, kurie neigiamai veikia odos hormonus, o tai sukelia nepageidaujamus procesus.
Be to, „Pure Beauty“ įkūrėja K. Kalėdienė atkreipė dėmesį į tai, kad daugelyje prausiklių yra cheminių medžiagų ar priedų, galinčių sukelti alergines reakcijas arba ilgalaikius odos pažeidimus. O prausiklis, kuris nėra pakankamai efektyvus, gali nesugebėti pašalinti nešvarumų, makiažo ar perteklinio sebumo, todėl oda išlieka nešvari ir gali pablogėti.
Muilui – ne
Kosmetologė patikino, jog bene blogiausias pasirinkimas yra veido odos prausimas muilu. Ši priemonė, anot jos, gali būti per daug agresyvi odai, ypač veido srityje. Kosmetologė pateikė net kelias priežastis, kodėl muilas gali būti netinkamas: pirma, jis sausina odą, nes daugelis muilų turi stiprių detergentų, pavyzdžiui, natrio laurilsulfatą, kurie pašalina ne tik nešvarumus, bet ir natūralius riebalus, dėl ko oda gali išsausėti, pleiskanoti ar tapti jautri.
Muilas keičia odos pH balansą – sveikos odos pH yra apie 4,5–5,5, o daugumos muilų – 9–10.
„Naudojant muilą, odos pH pakyla, kas gali sutrikdyti apsauginį barjerą ir padaryti ją jautresnę bakterijoms, uždegimams ar dirginimui, – sako pašnekovė, – Muilas taip pat gali sukelti sudirgimą, nes jų sudėtyje gali būti kvapiklių, konservantų ar kitų agresyvių cheminių medžiagų“.
Kosmetologė pabrėžė, kad muilas skatina riebalų išsiskyrimą – jei oda yra riebi, per stiprus valymas gali paskatinti dar didesnį riebalų gamybą, nes oda bandys kompensuoti prarastą drėgmę. „Žinau, kad kai jau ateis laikas spręsti muilo naudojimo prausiant veidą pasekmes, kelias atgal bus ilgas, brangus ir sunkus, – sako K.Kalėdienė, – Man yra labai svarbu, kad kiekviena moteris žinotų viską apie savo odą. Man daug svarbiau ir sudėtingiau yra teisingai parinkti prausiklį nei kremą“.