2024 8 gruodžio

Didelio susidomėjimo sulaukęs maisto spektaklis pradeda antrąjį sezoną

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, režisierius Andrius Žiurauskas ir vėl kviečia į unikalių potyrių kupiną maisto spektaklį „12“. Šiemet spektaklis persikėlė į naujas erdves pačioje Kauno senamiesčio širdyje – Mykolo Žilinsko dailės galerijoje, o antrąjį sezoną pradėjo sukviečiant žinomus šalies žmones į patyriminę teatrinę vakarienę, sudėliotą pagal sekamą kalėdinę pasaką.

Maisto spektaklis „12“ kaskart rodomas išskirtinai tik 24 žiūrovams, todėl nesuspėję jo pamatyti praėjusiais metais, tokią galimybę ir vėl turi šiemet. Tai teatrinė vakarienė, kurios metu žiūrovai tampa neatsiejama siužeto dalimi ir dalyvauja pačiame spektaklyje per pojūčius, žaidimus, interaktyvias dekoracijas, muziką ir maistą. Tačiau spektaklio unikalumas išlieka toks pats ir jis žiūrovus kvies tik iki Valentino dienos, vėl suteikdamas ribotų pasirodymų skaičių.

„Jeigu praėjusiais metais startuodami su spektakliu tik galėjome spėlioti, kaip reaguos ir kaip jį priims žiūrovai, tai antrąjį sezoną pradedam ramūs jau žinodami, kad tokios anksčiau Lietuvoje nerengtos pramogos yra patrauklios žmonėms, kurie atviri inovatyvioms patirtims ir nebijo eksperimentuoti su tradicijomis. Nors iš pradžių galvojome, kad spektaklio nekartosime, tęsdami šią idėją su kitomis pjesėmis, visgi pernai su žmona Emilija daug į jį investavome ir kuomet paskaičiavome, kad mūsų bendrą kūrinį pamatė gal tik 600 žmonių, nes daugiau priimti tiesiog pagal konceptą negalėjome, supratome, kad kartoti privalome“, – tikina režisierius Andrius Žiurauskas.

Spektaklio dramaturgija pasakoja kalėdinę pasaką apie magiško skaičiaus 12 reikšmę: mėnesius, valandas, apaštalus, Kūčių patiekalus, zodiako ženklus. Pirmoje salėje yra 12 dviviečių krėslų, o prie bendro stalo 12 žiūrovų susėda vienoje pusėje, lygiai tiek pat, kaip ir kitoje. Visas spektaklis išskirstytas į šešias erdves – recepciją, keturis metų laikus ir paslaptingąjį tryliktąjį zodiako ženklą. Kiekviena erdvė – unikaliai savita ir pripildytos skirtingų interakcijų: iš sienų kyšančių rankų, žaliuojančios pievos, geltonų kamuoliukų baseino, vyno grafinus atstojančių stiklinių blokelių, valgymo sujungtomis rankomis ir net besisukančių grindų.

„Nuo pat spektaklio pradžios kiekvienas žiūrovas gauna asmeninį telefoną ir ausines bei pasineria į muzikos pasaulį. Greta vykstantis aktorių pasirodymas kviečia visus įsitraukti, žaisti, paliesti, pamatyti, užuosti, pajausti, tuo pačiu ir paragauti, nes kiekvienai spektaklio erdvei pritaikytas ir specialus šefo Dilano Dampellos Gamage sukurtas maistas, kartu su teatru sukuriantis sinerginę kelionę per pojūčius ir receptorius“, – sako Andrius.

Maisto spektaklis „12“ – unikali pramoga, apjungianti teatrą, gastronomiją ir interaktyvias patirtis į vieną vakarą. Tai ne tik pasirodymas, bet ir kelionė per laiką, erdves bei pojūčius, leidžiant dalyviams suprasti kiekvieno, net smulkiausio elemento svarbą spektaklyje. Antrojo sezono atidaryme sudalyvavo ir žinomi Lietuvos žmonės: dainininkė Nijolė Pareigytė su vyru Rimvydu, aktorius Gytis Ivanauskas, tenoras Antanas Zakarauskas, prodiuserė Gintarė Kreipavičiūtė, aktorius Ramūnas Rudokas su žmona Justina, atlikėjas Silvester Belt, virtuvės šefas Gian Luca Demarco su žmona Egle, dailininkė Lina Jonikė, Kauno klubų „Lizdas“ ir „Auditorija“ bendrasavininkis DJ Žilvinas Roads bei kiti.

„Eidamas į šį maisto spektaklį, nežinojau ko tikėtis, anksčiau nebuvo tekę dalyvauti panašaus tipo vakarienėje, bet emocijų gausa, išgirsti pasakojimai, istorijos ir, žinoma, beprotiškai skanūs patiekalai mane labai sužavėjo. Kadangi aš pats savęs nesu įrėminęs į kažkokius tradicinio teatro rėmus, man patinka eksperimentai, patinka, kai žmonės bando kitaip, naujai, bando surasti kažką netikėto ir jiems pavyksta tą padaryti. Buvo gan sunku suvokti šio spektaklio mastą, nes erdvė taip pakeista, kad nesupranti, kur esi ar kas dar tavęs laukia. Ta mistika, magijos jausmas, kiekviename žingsnyje lydintys pokyčiai palieka didelį įspūdį“, – teigia aktorius Gytis Ivanauskas.

Gytis užsimena ir apie daug juoko sukėlusią akimirką, kuomet skęstant geltonų kamuoliukų baseine, apėmė pojūtis tarsi grįžus į vaikystę. Jam antrina ir dainininkė Nijolė Pareigytė, džiaugdamasi, kad ir būnant suaugusiu, taip paprastai galima pasijusti vaiku.

„Įprastai spektakliai reikalauja rimties, susikaupimo, o šis spektaklis suteikia visiškai kitokios patirties, kurios niekur kitur nebuvau patyrusi. Smagu, kad kartu buvo daug savų žmonių, bet kiek žinau, net ir 24 vienas kito nepažįstantys žmonės spektaklio metu artimai susidraugauja. Mes, kad ir suaugę, ačiū Dievui, širdyje dar esame vaikai, tad daugiausiai juoko sukėlė kamuoliukų baseinas. Kuomet į jį įlipi, pasijauti mažu vaiku: visi skendom, negalėjom atsistoti ir iš tos nevilties kilo tik dar didesnis juokas. Tad šis spektaklis visiškai kitoks, nes jame ne tik labai skaniai pavakarieniauji, bet ir gauni gerų emocijų bei smagiai praleidi laiką“, – įspūdžiais dalinasi Nijolė Pareigytė.

Būtent tokia spektaklio idėja pirmiausiai užgimė režisieriaus žmonos, scenografės ir kostiumų dailininkės Emilijos Gutauskaitės galvoje. Pora daug keliauja ir kelionėse mėgsta svetimą kraštą pažinti per kulinariją, o teatras jiems abiems yra neatsiejama gyvenimo dalis, todėl sugalvojus apjungti šiuos du komponentus į vieną, gimė šis projektas, paaukojus ne vieną naktį, kol Emilijos piešti vizualizacijų eskizai virto amą atimančia realybe.

Pagrindinę spektaklio aktoriaus rolę atlieka ir pats Andrius Žiurauskas, ją dalindamasis su kolegomis: Dariumi Petkevičiumi, Eimučiu Kvoščiausku, Remigijumi Endriukaičiu bei Gintautu Bejeriu. Visgi, režisierius atvirauja, kad pagrindinis žiūrovas – kolektyvai, šia pramoga norintys paminėti kalėdinį laikotarpį, todėl kartais teatrinės vakarienės dalyvius per kelionę lydės ir du aktoriai.

„Labai džiaugiamės, kad šiemet pavyko įgyventi tai, ką planavome praeitąmet ir startuoti nuo lapkričio vidurio, visiems trims mėnesiams įsikuriant naujoje erdvėje. Jau vasarą pradėjome šiam spektakliui ieškoti naujų namų. M. Žilinsko dailės galerijos rekonstrukcija dar nėra prasidėjusi, todėl direktorė mus noriai įsileido, tik perspėjo, kad čia nėra nei vandens, nei elektros, nei šildymo. Todėl teko papildomai paplušėti, kad pritaikytume patalpas ir galėtume į jas pakviesti žiūrovus“, – pasakoja režisierius.

Rezervaciją į spektaklį rasite https://maistospektaklis.lt/

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *