2024 15 rugsėjo

Lietuvos pilotas Igoris Lobanovas sėkmingai atliko programą Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate

By kaunoaleja.lt Rgp21,2024 #audra

Rugpjūčio 21 dieną pilotas Igoris Lobanovas Unlimited Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate atliko antrąją nežinomą programą. Programą atlikti spėjo 15 dalyvių, tarp jų ir Lietuvos atstovas, kuris kol kas užima 6 vietą. Trečiadienio dienos skrydžius nutraukė Lenkiją užklupusi stipri audra.

Trečiadienį vienuoliktu numeriu skridęs Igoris už savo pasirodymą gavo 3467,82 taškus iš 4690 galimų. Bendroje įskaitoje Lietuvos atstovas šiuo metu yra 9-oje pozicijoje, tačiau dar neskrido dalis pajėgiausių sportininkų. Trečiosios programos skrydžius pristabdė Zamostėje prasidėjusi stipri audra. Iki varžybas nutraukusios audros savo įskaitinius skrydžius spėjo atlikti 15 sportininkų iš 35. Kol kas geriausiai pasirodė prancūzas Victor Lalloue, surinkęs 3867,66 taško, o jo tėvynainis Tommy Douillard su 3554,60 taško užima trečią vietą. Antroje vietoje šiuo metu yra Čekijos atstovas Martin Šonka (3646,35 taško).

Trečiadienį atlikta antroji nežinoma programa Lietuvą atstovaujančiam pilotui sukėlė daug daugiau iššūkių nei buvo tikėtasi. „Po šio skrydžio jaučiuosi visiškai išsunktas, aišku, ir psichologiškai, bet iš tikrųjų fiziškai čia buvo ko gero vienas sunkiausių skrydžių mano karjeroje, nors iš pažiūros taip neatrodė. Toks jausmas apėmė būtent dėl kai kurių figūrų, kur varijuoja labai didelės neigiamos ir labai didelės teigiamos perkrovos. Vietomis reikėjo stumti taip, kad atrodė tiesiog neužteks oro plaučiuose, nes visi organai tiesiog prispaudžia plaučius“ – po skrydžio atviravo Igoris.

Pilotui pagrindiniai iššūkiai šiandien buvo stiprus karštis, dėl kurio viso skrydžio metu teko dirbti su maksimaliu variklio pajėgumu, ir ilgas laukimas prieš skrydį. Vakar dienos skrydis buvo atšauktas dėl nepalankių oro sąlygų – žemo debesuotumo – o tai prisidėjo prie papildomos psichologinės įtampos ir nuovargio. Taip pat, šiandienos programa buvo techniškai sudėtinga, su daug teigiamų ir neigiamų suktukinių figūrų, todėl buvo labai svarbu nepasimesti ir išlaikyti dėmesį, kad nebūtų padaryta kritinių klaidų.

Po skrydžio didžiausias kilęs klausimas buvo skridimo aukštis. Pilotas, norėjęs parodyti meistriškumą, šį skrydį atliko gana žemame aukštyje. Šioje programoje žemiausia aukščio riba yra 50 metrų – peržengus šią ribą dalyvis diskvalifikuojamas iš atliekamos programos. Skrendant žemiau 1­00 metrų yra nuimami taškai. „Iš tikrųjų buvo vietų, kada prieš legalų nutraukimą jau jisai buvo gan žemame aukštyje ir buvo žemiau negu prieš tai skridę lakūnai. Jeigu teisėjai nespręs pagal tai, kad kiti buvo aukščiau, Igoris truputį žemiau ir už tai jam neduos baudos už aukščio prakirtimą, o jeigu žiūrės, kad iš tikrųjų jisai ir matys, kad buvo tikrai aukščiau negu 100 metrų, tada viskas bus gerai“ – iškart po skrydžio komentavo Igorio treneris Eltonas Meleckis.

Tiesa, sulaukus rezultatų, paaiškėjo, kad toks pasirinktas skridimo aukštis galėjo atnešti sėkmę. „Kadangi lakūnas skrenda neaukštai, teisėjai gali viską gerai matyti, jis galėjo padaryti įspūdį ir gali būti, kad su tokiu skridimu laimėjo daugiau taškų. Nors dar ne visi pilotai skrido šią programą, tačiau drąsiai galiu teigti, kad Igorio rezultatai gerėja, mažesnis taškų skirtumas nuo lyderių, tikėtinai bus vieta dvidešimtuke. Tikiu, kad einame teisingu keliu.“ – teigė treneris.

Dėl audros trečiadienio skrydžiai buvo atšaukti, tad rezultatai nėra galutiniai. Skrydžiai bus pratęsti pagerėjus oro sąlygoms. Daugiau informacijos apie Lietuvos komandos pasirodymus galima rasti „Iron Wolf Aerobatic Team“ Facebook puslapyje arba Instagram profilyje @ironwolf_aerobatics.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *