2024 20 gegužės

Trečiąjį Demokratijos žinių konkursą laimėjo gimnazistas iš Kauno

Baigėsi trečią kartą Seimo rūmuose organizuojamas Demokratijos žinių konkursas, kuriame po įtempto finalo nugalėtoju paskelbtas Kauno Jono Jablonskio gimnazijos gimnazistas Rokas Andriušis.

Konkurse antrąją vietą užėmė Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleivis Saulius Norvidas, trečiąją – Kauno Varpo gimnazijos atstovas Ignas Armalis.

Konkurso nugalėtojui įteiktas nešiojamasis kompiuteris, antrosios vietos nugalėtojui – mobilusis telefonas, trečiosios – planšetinis kompiuteris.

Sveikindama jaunuosius Lietuvos kūrėjus ir demokratijos sergėtojus Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen palinkėjo moksleiviams toliau tobulėti kaip asmenybėms ir laisviems piliečiams.

„Jau trečią kartą Seimo organizuojamas konkursas tapo gražia demokratijos mokymo ir mokymosi tradicija. Beje, Danijoje, kurioje ką tik lankiausi su vizitu, tokius konkursus visos partijos vadina viena esminių sąlygų, skatinančių pilietiškumą ir įsitraukimą į politinį valstybės gyvenimą”, − sakė konkursą globojanti parlamento vadovė. Pasak jos, juk būtent žmonės – išsilavinę, kritiškai mąstantys ir pilietiški – kuria ir puoselėja demokratiją.

Konkurso finalo nugalėtojus ir dalyvius taip pat sveikino ir apdovanojo Seimo Pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir laikinai Seimo kanclerio pareigas einanti Vaida Servetkienė.

4−14 vietas finale užėmę konkurso dalyviai pradžiuginti kelionėmis į NATO būstinę Briuselyje, kurias dovanoja NATO mūsų šaliai minint 20-ąsias įstojimo į didžiausią tarptautinį karinį aljansą metines.

Seimo kanceliarijos kartu su informaciniu partneriu LRT organizuojamo konkurso finale rungėsi 68 geriausiai pirmajame Demokratijos žinių konkurso etape pasirodę moksleiviai.

Demokratijos žinių konkurso finale dalyvių laukė 32 testo klausimai ir Seimo darbo simuliacijos iššūkis. Simuliacijoje jie turėjo praktiškai panaudoti turimas žinias patys įsitraukdami į teisėkūros procesą. Simuliacijos dalyviams iškelta užduotis apsvarstyti ir priimti įstatymą: dirbti Seimo, komitetų ir frakcijų posėdžiuose, teikti pasiūlymus, reikšti savo poziciją ir priimti sprendimus balsuojant.

Iš viso konkurso atrankoje dalyvavo 8,5 tūkst. jaunųjų dalyvių – 3,6 tūkst. daugiau nei praėjusiais metais.

Konkursu, skirtu 9–12 klasių mokiniams, siekiama paskatinti jaunimą aktyviau domėtis Lietuvos ir pasaulio politiniu gyvenimu, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *