2024 20 gegužės

Moksleiviai iš visos Lietuvos rinksis į Demokratijos žinių konkurso finalą

Gegužės 11 d., pasitinkant artėjančią Steigiamojo Seimo susirinkimo dieną, Seimo rūmuose rinksis 71 geriausiai pirmajame Demokratijos žinių konkurso etape pasirodęs moksleivis iš daugiau nei 20 Lietuvos savivaldybių.

Demokratijos žinių konkurso finalo dalyvių lauks 32 testo klausimai ir Seimo darbo simuliacijos iššūkis. Simuliacijoje jie turės praktiškai panaudoti turimas žinias patys įsitraukdami į teisėkūros procesą. Simuliacijos dalyviams iškelta užduotis apsvarstyti ir priimti įstatymą: dirbti Seimo, komitetų ir frakcijų posėdžiuose, teikti pasiūlymus, reikšti savo poziciją ir priimti sprendimus balsuojant.

Iš viso trečią kartą Seimo kanceliarijos organizuojamo konkurso atrankoje, kuri vyko balandžio 16−17 dienomis, susirungė rekordinis skaičius – 8,5 tūkst. – jaunųjų dalyvių.

Konkursą globojanti Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dar prieš pirmąjį etapą pasidžiaugė, kad kasmet augantis dalyvių skaičius liudija, jog šis konkursas tapo gražia demokratijos mokymo ir mokymosi tradicija. „Žmonės, ypač jaunoji karta, yra aktyvūs, išsilavinę ir smalsūs. Jiems rūpi valstybė ir jos valdymas. O kiekvienos valstybės sėkmė priklauso būtent nuo piliečių – jų sąmoningumo, kritinio mąstymo, visuomeniškumo”, − teigė Seimo vadovė.

Finaliniame etape konkurso laimėtojai ir dalyviai bus apdovanoti specialiais išmaniaisiais prizais ir Seimo suvenyrais, taip pat kelionėmis į NATO būstinę Briuselyje, kurias dovanoja NATO Lietuvai minint 20-ąsias įstojimo į didžiausią tarptautinį karinį aljansą metines.

Šiemet pirmąkart į finalą yra pakviesti ir finalininkų mokytojai, kurių lauks atskira programa ir trys paskaitos apie demokratiją, padėsiančios jiems dar informatyviau perteikti informaciją pamokų metu. Paskaitas ves VU TSPMI dėstytojai Mažvydas Jastramskis, Deividas Šlekys bei Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas, Seimo kanceliarijos Lankytojų centro biuro patarėjas istorikas Artūras Svarauskas.

Konkursu, skirtu 9–12 klasių mokiniams, siekiama paskatinti jaunimą aktyviau domėtis Lietuvos ir pasaulio politiniu gyvenimu, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją.

Konkursą Seimo kanceliarija organizuoja kartu su informaciniu partneriu LRT.

Seimo darbo simuliacijos tiesioginę transliaciją bus galima stebėti nuo 9.45 val. Seimo „YouTube” paskyroje „Atviras Seimas„. Išsamesnę renginio programą galima rasti čia.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *