2024 20 gegužės

Menininkai kviečia diskutuoti ir kurti gyvą Šilainių mikrorajonų archyvą

By kaunoaleja.lt Geg10,2024 #Šilainiai

Ką reiškia gyventi, užaugti ir kurti aplinkoje, suformuotoje sovietinių ideologijų? Kaip empatiškai ir jautriai įtraukti sovietmečiu statyto mikrorajono gyventojus į besivystantį pokalbį apie XX amžiaus paveldo pripažinimo ir išsaugojimo svarbą pasaulyje ir Lietuvos miestuose? Siekiant pradėti dialogą ir rasti atsakymą į šiuos klausimus, buvo sumanytas projektas „Gyvas mikrorajono archyvas”, kurio autoriai nori pakviesti visus kam šios temos yra svarbios ir ypač Šilainių mikrorajonų gyventojus kūrybinėms veikloms, bei papasakoti savo istoriją, ką reiškia gyventi ir augti Šilainiuose. Pirmasis renginys pakvies interaktyviai diskusijai „Paveldas ir palikimas”  jau gegužės 11 d., šeštadienį, 14:30 val. Ąžuolyno bibliotekoje.

Projekto autorės Všį „Kultūros dirbtuvė” bendraįkūrėjos Evelina Šimkutė, Rūta Lukošiūnaitė kartu su fotografu Artūru Marozovu, Kauno miesto muziejaus muziejininku Dr. Roku Sinkevičiumi, architekte, kultūros paveldo eksperte Dr. Vilte Janušauskaite, architektu ir architektūros istoriku Dr. Matu Šiupšinsku ir fotografijos kritiku Dr. Tomu Pabedinsku kvies Šilainių mikrorajonų gyventojus iki spalio mėnesio įvairioms kūrybinėms dirbtuvėms ir interviu sesijoms, kurių metu bus kuriamas autentiškas archyvas – įvairiapusiška istorinės atminties saugykla – istorijų ir fotografijų rinkinys, kuris atspindės pastarųjų 50-ies metų laikotarpį per fotografijas ir autentiškus pasakojimus, kurie vėliau bus perduoti saugojimui Kauno miesto muziejaus archyvuose.

Projekto iniciatoriai mano, kad šios veiklos gali tapti platforma pradėti diskutuoti ir padėti atrasti mūsų santykį su istorija ir sovietiniu palikimu, kurį turi visi didieji ir mažieji Lietuvos miestai – tai sovietmečiu statytus miegamuosius rajonus.

„Sovietmečiu statytų daugiabučių rajonuose užaugo ne viena karta, čia verda gyvenimas, tačiau šios, daugeliui svarbios kasdienybės ženklai iki šiol nėra saugomi.  Iš kur mūsų anūkai ir proanūkiai po šimto metų galės suprasti kas vyko šiuo laikotarpiu, kaip atrodė mūsų gyvenamoji aplinka? Įsibėgėjus daugiabučių renovacijoms kyla rizika, jog jokių autentiškų detalių rajonuose neliks. Ar verta ką nors saugoti? Jei taip – ką, kaip ir kur? Norisi kelti šiuos klausimus dabar, kol dar turime galimybę sąmoningai pasirinkti. Norime išgirsti ir pakviesti Šilainių mikrorajonuose augusius ir/ar tebegyvenčius žmones pasidalinti savo nuotraukomis ir istorijomis apie šį rajoną ir gyvenimą jame.”. – Atviru kvietimu dalinasi projekto vadovė menininkė Evelina Šimkutė.

Projekto veiklos bus organizuojamos 3 ciklais. Vieną ciklą sudarys interaktyvios diskusijos su įvairių sričių ekspertais, istorijų rinkimo sesijos ir pasivaikščiojimai/ekspedicijos, kūrybinės fotografijos dirbtuvės su profesionaliais menininkais (Artūras Morozovas ir Evelina Šimkutė), individualūs interviu. Visi renginiai nemokami – projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

I-OJO CIKLO RENGINIŲ KALENDORIUS

 Interaktyvi diskusija „Paveldas ir palikimas”

Kviečiame į projekto pristatymą ir diskusiją su ekspertais

KADA: Gegužės 11 d. 14:30 – 16:30 val.

KUR: Ąžuolyno bibliotekoje, Radastų g. 2, Kaune, Ąžuolo salėje

Pasidalink savo mintimis apie sovietmečiu statytų mikrorajonų paveldą ir palikimą!

Istorijų rinkimo sesija:  „Prisiminimai prie arbatos”

Kviečiame jaukiam susitikimui, prie arbatos puodelio pasidalinti pastarųjų 50-ies metų prisiminimais, pasakojimais bei istorijomis apie gyvenimą Šilainių mikrorajonuose.

KADA: Gegužės 13 d. 16:00 – 18:00 val.

KUR: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr. 51.

Ateik ir pasidalink savo nuotraukomis ir pasakojimais apie Šilainius!

Istorijų rinkimo sesija: „Prisiminimai prie arbatos”

Kviečiame jaukiam susitikimui, prie arbatos puodelio pasidalinti pastarųjų 50-ies metų prisiminimais, pasakojimais bei istorijomis apie gyvenimą Šilainių mikrorajonuose.

KADA: Gegužės 14 d. 17:30 – 19:00 val.

KUR: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr. 51.

Ateik ir pasidalink savo nuotraukomis ir pasakojimais apie Šilainius!

Fotografijos dirbtuvėse su Artūru Morozovu „Vakaras rajone”

Kviečiame kartu sukurti fotografijų seriją!

KADA: Gegužės 15 d. 17:30 – 21:00 val.

KUR: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr. 51.

Reikalinga išankstinė registracija: https://forms.gle/fuRXSXFoWdW6cKqD7

Ekspedicija Šilainiuose

Kviečiame patyrinėti Šilainių mikrorajonus, kuriant fotografijas ir garso įrašus.

KADA: Gegužės 18 d. 12:30 – 15:00 val.

KUR: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr. 51.

Padėk atrasti ir užfiksuoti ypatingas rajono vietas!

Organizatorius: VšĮ „Kultūros dirbtuvė”

Projekto partneriai: Kauno miesto muziejus, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Ąžuolyno biblioteka.

Nori pasidalinti savo nuotraukomis ar pasakojimais jau dabar? Susisiek su mumis el. paštu gyvasarchyvas@gmail.com

Kviečiame sekti naujienas:

Facebook: Kultūros dirbtuvė ir Šilainiai Project

www.kulturosdirbtuve.lt

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *