2025 22 vasario

Už vokiečio ištekėjusi Roberta: „Man būtų sunkiau gyventi Vokietijoje negu jam Lietuvoje“

Trijų vaikų mama, socialiniuose tinkluose „Mamoholikės“ vardu geriau žinoma Roberta jau ne vienerius metus vysto virtualios pilateso studijos, skirtos būsimoms ir naujoms mamoms, veiklą. Tačiau unikali ne tik Robertos sukaupta vaizdinė medžiaga, bet ir jos pačios gyvenimo istorija, mat netikėta pažintis su vokiečiu jai dovanojo meilę. „Galvojau pavakarieniausiu ir viskas tuo baigsis“, – šiandien juokiasi moteris, prisimindama pirmojo pasimatymo su vyru dieną.

Šeštadienio rytais „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus žadina antrajam sezonui sugrįžusi kulinarinė laida „Skanus gyvenimas“, kurioje žinoma kulinarė, receptų knygų autorė ir tinklaraštininkė Ilona Juciūtė pas save į svečius pasikviečia įdomius Lietuvos žmones, kurie vertina gerą maistą bei jaukius pokalbius. Šįkart jos laukia susitikimas su drauge Roberta, dar kitaip žinoma kaip „Mamoholike“, savo socialiniuose besidalinančia patarimais motinystės tema bei pilateso pratimais, skirtais kitoms mamoms.

„Programėlę „Mama pilates“ sukūriau, kai laukiausi. Tuomet filmavau treniruotes ir tai yra unikalu, nes besilaukiančios moterys žiūri ir mato mane su pilvu, bet pagimdžiusi taip pat nesustojau, toliau sportuoju, toliau rengiu treniruotes. Sportas mano gyvenime atsirado su gan liūdna istorija, tačiau turbūt taip turėjo būti. Kai mano vidurinei dukrai buvo vieneri, nukritau su ja nuo laiptų. Tas kritimas baigėsi ligoninėje, turėjau dvi operacijas, lūžusi koja buvo susukta metalais. Vėliau laukė penkios savaitės lovos rėžimo, pusę metų reabilitacija, kol išmokau vaikščioti. Taip atradau pilatesą, ėmiau domėtis, mokytis, lankytis stovyklose ir šis sportas mane lydi jau ketverius metus“, – savo istorija laidoje dalinsis viešnia.

Tačiau unikalumo netrūksta ir asmeniniame Robertos gyvenime. Netikėta pažintis su vokiečiu jai dovanojo meilę ir naujus gyvenimo horizontus. Su vyru ji susipažino internetinėje pažinčių programėlėje ir nors iš pradžių nebuvo tikra, ar toks bendravimo būdas kur nuves, netrukus pora suprato, kad tarp gan paprastai mezgasi ypatingas ryšys.

„Šiandien juokiamės, kad savo vyrą parsisiunčiau per internetą, bet susipažinome pažinčių programėlėje prieš septynerius metus. Pradėjom bendrauti, vėliau jis mane pakvietė vakarienės, sakydamas nesijaudinti, nes jeigu nieko nepavyks, jis tiesiog patyrinės Vilnių, mat anksčiau Lietuvoje nebuvo buvęs. Kai atskrido, galvojau, kad tai kažkokia nesąmonė, nieko mums nesigaus, norėjau net parašyti, kad sergu. Bet pasijaučiau mažvaikė, kaip paauglė, susikaupiau bei nusiteikiau, kad pavakarieniausiu ir viskas tuo baigsis. Tačiau nesibaigė. Buvo antra vakarienė, trečia, tada jisai po savaitės vėl atskrido, vėliau išvykome į Maltą atostogų. Po mėnesio jis Vilniuje išsinuomojo butą, o po dviejų jau gyvenome kartu“, – pasakos moteris.

Roberta tikina, kad jos vyras – tikras meilės emigrantas, mat pasirinkimas gyventi Lietuvoje buvo bendras ir didelių diskusijų namuose nesukėlęs sprendimas. Tam įtakos turėjo ir didžiulė gyventojų įvairovė Vokietijoje, dėl kurios Roberta nenorėjo, kad jos vaikai augtų svetimoje šalyje.

„Ar jam patinka Lietuva – nežinau, bet jam patinku aš. Esu ekstravertė, jis – intravertas, todėl man būtų sunkiau gyventi Vokietijoje negu jam Lietuvoje. Lietuva yra maža Europos šalis, kur atstumai maži, gyvenimo kokybė gera, kaina panaši kaip Vokietijoje, o Vokietija, kur dideli miestai, didelis žmonių srautas, didelė įvairovė… Net mokykloje gali mokytis 90 proc. ne vokiečių vaikų, todėl iškėliau sau klausimą, ar norėčiau, kad mano vaikas eitų į tą maišalynę? Atsakymas buvo labai aiškus, jog vaikai turi gyventi Lietuvoje ir jisai tam pritaria“, – teigs Roberta.

Laidoje gamintų takų pagal FODMAP dietos principą receptas:

Takų paplotėliams reikės:

550 ml šilto vandens

300 g mėlynųjų kukurūzų miltų

Įdarui reikės:

300 g vištienos krūtinėlės

100 g tarkuoto čederio sūrio

1/2 st. konservuotų kukurūzų be glitimo

1 st. smulkintų lapinių salotų

1 st. pomidorų

1 v. š. alyvuogių aliejaus

Raudonos ir geltonos paprikos

„Beriu“ prieskonių vištienai

Padažui reikės:

1/4 st. graikiško jogurto be laktozės

1/2 sutarkuoto agurko

1 v. š. alyvuogių aliejaus

1 a. š citrinos sulčių

Šiek tiek krapų

Druskos ir pipirų

Gaminimo eiga:

Įkaitinkite alyvuogių aliejų keptuvėje. Juostelėmis supjaustytą vištieną pamarinuokite su „Beriu“ prieskoniais apie 15 minučių ir kepkite, kol apskrus bei bus pilnai iškepusi. Supjaustykite papriką juostelėmis ir apkepkite keptuvėje, kol suminkštės. Įmaišykite smulkintus pomidorus. Pagardinkite druska, pipirais, tada įdėkite kukurūzus ir tarkuotą sūrį, kad jis ištirptų. Padažui į dubenėlį sudėkite graikišką jogurtą, tarkuotą agurką, krapus, alyvuogių aliejų, citrinų sultis, druską ir pipirus. Gerai išmaišykite, kol padažas taps vientisas. Takų paplotėliams kukurūzų miltus sumaišykite su šiltu vandeniu. Gautą tešlą minkykite apie 7 minutes ir dar 10 minučių leiskite pailsėti. Iš tešlos formuokite kamuoliukus ir iškočiokite juos į plonus paplotėlius. Kepkite sausoje keptuvėje po 3 minutes iš abiejų pusių. Ant paplotėlių dėkite paruoštą vištienos įdarą, šiek tiek padažo, pabarstykite kalendra. Takus perlenkite arba palikite atvirus. Patiekite su citrinos skiltele.

Šis patiekalas parengtas taikant FODMAP dietos principą. FODMAP – tai virškinimui atsparūs angliavandenių tipai, kurie sukelia virškinimo problemas jautriems ar sergantiems dirgliosios žarnos sindromu žmonėms. Mažai FODMAP turinti dieta – tai mityba, kurios metu valgomi tik tie maisto produktai, kuriuose yra mažai fermentuojamų oligosacharidų, disacharidų, monosacharidų ir poliolių (FODMAP).

„Skanus gyvenimas“ – kulinarinė pokalbių laida su Ilona Juciūte šeštadieniais, 10 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *