2024 3 gruodžio

Kinetiniai pastatų fasadai – jau Lietuvoje: inovacija, estetiškumas ir funkcionalumas

Kaune jau galima grožėtis kinetiniais pastatų fasadais, kurie atspindi šiuolaikinės architektūros dinamiką ir inovacijas. Šie fasadai, įkvėpti Richard Buckminster Fuller idėjų, atskleidžia, jog pastato fasadas nebūtinai turi būti kietas ar nepajudinamas – jis gali būti lankstus kaip mūsų oda. Judantys fasadai yra modernūs, estetiški ir patvarūs, kuriuose susijungia estetinė vertė ir praktinė nauda.

Sudaryti iš judančių plokštelių

Kinetiniai fasadai sudaryti iš mažų kvadrato arba šešiakampio formos nerūdijančio plieno plokštelių. Tokios plokštelės ne tik efektyviai reaguoja į aplinkos pokyčius, bet ir puikiai atlieka estetinę funkciją, leidžiančią pastatams išsiskirti iš aplinkos. Jų dizainas ne tik reprezentuoja architektūrinį stilių, bet ir atlieka svarbų vaidmenį urbanistinėje kultūroje. Šiuolaikiškas požiūris į pastato fasadus atspindi didėjantį susidomėjimą inovatyviais sprendimais, kurie prisideda prie tvarios architektūros.

Pučiant net ir lengvam vėjui, kinetinio fasado detalės efektingai juda, sukurdamos dinamišką vaizdą, kuris niekada nepabosta. Tai ypač aktualu Lietuvai, kur gūsingi vėjai yra kasdienybė. Montuojant fasadą, atsižvelgiama į triukšmo lygį; judančios plokštelės montuojamos taip, kad nesukeltų triukšmo, net ir esant stipriam vėjui.

Gamina Kaune

Kinetinius fasadus Kaune gamina bendrovė „KRAST“. Jos atstovai teigia matantys puikią nišą šioje srityje, nes tokių fasadų Baltijos šalyse daugiau niekas negamina.

Gamyboje daug procesų automatizuota, naudojamos modernios technologijas, tokius kaip lazerinis pjovimas ir virinimas. Šios naujovės leidžia pasiekti aukštą kokybę ir efektyvumą. Be to, greitu metu plokšteles planuojama papildomai dengti vakuuminiu būdu. Tai leis sukurti platesnę spalvų gamą. Klientams teikiama galimybė gauti beveik surinktus su plokštelėmis skydus, kuriuos lengvai galima sumontuoti patiems.

Kinetinių fasadų plokštelės, kurių dydis gali būti 150×150 mm kvadrato formos arba šešiakampės 200×172 mm, sukurtos iš nerūdijančio plieno. Jos yra atsparios ekstremalioms oro sąlygoms ir saugo pastato estetiškumą visais metų laikais. Šios plokštelės tarnaus ilgiau nei 20 metų, o tai yra puikus sprendimas tiems, kurie vertina tiek estetiką, tiek ilgaamžiškumą.

Naujos galimybės

Ateityje kinetiniai fasadai, nevienodai reaguojantys į oro sąlygų pokyčius, taps ne tik estetine, bet ir funkcionalia architektūros dalimi, prisidėsiančia prie energijos efektyvumo ir pastato komforto.

Kinetiniai fasadai – estetikos, ergonomikos ir vizualinio efekto simbiozė bei puikus pavyzdys, kaip tradicinė architektūra gali būti suderinta su moderniomis technologijomis, atveriant naujas galimybes miestų plėtrai ir inovacijoms.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *