2024 19 liepos

Nuo nusikaltimo vietų iki Lietuvos policijos mokyklos auditorijos: ekspertas dalijasi žiniomis

Daugiau, nei 30 metų Juozas Ravinis dirbo nusikaltimų vietose, kruopščiai analizuodamas ir atpažindamas pirštų atspaudus, pėdsakus. Dabar šis patyręs ekspertas iš kriminalistinių tyrimų srities perėjo į Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) auditorijas. Jau beveik metus LPM dirbantis Policijos veiklos skyriaus (toliau – PVS) vyriausiasis specialistas savo žinias perteikia naujajai policijos pareigūnų kartai.

Visą Lietuvą šokiravęs išprievartavimas Jonavoje, Henriko Daktaro nusikaltimai, I. Strazdauskaitės nužudymas: tai dalis rezonansinių įvykių, prie kurių išsiaiškinimo prisidėjo vyriausiasis specialistas J. Ravinis. Jo darbai nebuvo nepastebėti – pareigūnas apdovanotas pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. LPM dėstytojas savo karjerą policijos sistemoje pradėjo dar 1991 m., Kriminalinės policijos biure ir net 10 metų savo tarnybos paskyrė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų valdybos Objektų kriminalistinio tyrimo skyriaus Trasologinių tyrimų poskyryje, o nuo 2023 m. rugsėjo mėn. tapo ir LPM bendruomenės nariu. J. Ravinis teigia, kad jo pasirinkimą dėstyti būsimiems policijos pareigūnams lėmė tai, kad jis niekada neužsimerkia, kai jam yra atidaromos durys, nori save išbandyti kitoje veikloje ir savo žinias perteikti tiems, kurie dar tik pradeda savo kelionę policijos sistemoje.

LPM kursantai jau spėjo pamilti naująjį dėstytoją ir apibūdinda, kaip iniciatyvų, žmogišką praktiką. Pats J. Ravinis dėstymą būsimiems policijos pareigūnams apibūdina, kaip abipusią pagarbą ir žmogiškumą. Kriminalistikos srities interesnantams J. Ravinis teigia, kad norint tapti ekspertu labai svarbu intuicija, kantrybė, žingeidumas, mokėjimas vienu metu įvertinti kelis galimus scenarijus. Norint tapti kriminalistinių tyrimų specialistu reikia atitikti specialiuosius reikalavimus ir turėti tam tikras asmenines savybes. Norint tirti įvykio vietą – reikia pabaigti kursus ir gauti leidimą, o norint tirti pėdsakus reikia turėti aukštąjį išsilavinimą ir žinoma, praktikos. Ekspertai įprastai akredituoti vienam leidimui tirti tam tikrą pėdsaką. O svarbiausias reikalavimas – eksperto veikla žmogui turi būti įdomi.

„Reikia turėti intuiciją. Kvapai, biologiją, avalynė – susekus šiuos ženklus ir surinkus įrodymus gaunamas geriausias atlygis, kuris reiškia, kad buvo rastas nusikaltelis.“ – teigia J. Ravinis

J. Ravinis aktyvus bendruomenės narys, ne tik LPM, bet ir asmeniniame gyvenime. Dėstytojas noriai dalyvauja mokymuose, siekia tobulėjimo ir kompetencijų gilinimo. J. Ravinis, taip pat yra Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos pirmininkas. Siekiant gerinti aplinką prisideda prie sodininkų bendrijų interesų išpildymo, puoselėja ir plėtoja mėgėjišką sodininkystę ir jos tradicijas. Laisvu metu važinėja motociklu, keliauja, užsiima sportu, ir skatina aplinkinius judėti, bei visada turėti tikslą.

„Vienintelis žmogaus organas, kurio negali valdyti tai protas. Svarbu surasti veiklas, kurios užima protą ir leidžia nusiraminti. O dar svarbiau žmogui tai tikslas. Aš net linkęs nelinkėti pasiekti savo tikslų, nes visas įdomumas ir yra veiksme, kol siekama tikslo.“ – mintimis dalijasi J. Ravinis

Mąstant apie palinkėjimus būsimiems policijos pareigūnams J. Ravinis linki sąmoningumo. Matyti ir pilkas spalvas, kuriose galima rasti teisingą atsakymą, bei nusiteikti kiekvieną dieną mokytis.

„Policijos sistemoje nuolat laukia pokyčiai. Labai svarbus lankstumas ir prisitaikymas prie nuolatinių pokyčių. Be abejo, vienas svarbiausių dalykų yra suprasti ir pasirįžti nuolat mokytis naujų dalykų, nes tai neišvengiama. Taip pat svarbu suprasti, kad jei yra įstatymas – jis nebūtinai viską apibrėžia. Labai svarbu žmogiškumas, pavyzdžiui, atvyktus į eismo įvykį nebūtinai iš karto reikia bausti. Pirmiausiai reikia individualiai įvertinti aplinkybes, ar žmogui nebuvo blogai su sveikata ir panašiai. Pareigūno sprendimas neturi būti įtakojamas kitų asmenų – tai turi būti įvertinta sąmoningai, pačio pareigūno. “ – įžvalgomis dalijasi J. Ravinis.

LPM viršininkas Robertas Šimulevičius džiaugiasi, kad būsimi policijos pareigūnai žinių semiasi iš motyvuotų, kompetentingų, ilgametę profesinę patirtį turinčių ir savo veikloje prasmę matančių pareigūnų.

Jei manai, kad gali pakeisti rytojų – prisijunk prie mūsų! Visa informacija, kaip tapti policijos pareigūnu svetainėje www.stokipolicija.lt

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *