2024 19 liepos

Parodos „Hands on Press“ atidarymas

Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, birželio 20 d., ketvirtadienį, 18 val. tęsiame parodų ciklą „Jaunųjų platforma“ ir kviečiame į parodos „Hands on Press“ spaustuvės archyvas „HOP-002“ atidarymą.

„Hands on press“ (liet. Rankos ant preso) – tai jau daugelį metų Kaune veikianti spaustuvė. Joje dirba dvi spaustuvininkės Gabrielė Gudaitytė ir Inga Navickaitė, kurioms svarbiausia – švęsti analogines spaudos technikas ir rankų darbą, kurti itin kokybiškus ir dailius spaudos produktus. Įsikūrusios savo būstinėje visai čia pat, Paveikslų galerijos kaimynystėje, Donelaičio gatvėje, jos vis sulaukia smalsių svečių ar žvilgsnių pro pusrūsio langus, besidominčių viduje vykstančia veikla. Kadangi parodyti šiuo atveju daug paprasčiau nei papasakoti, Inga ir Gabrielė nusprendė praverti daug metų nevarstytus archyvinius stalčius ir Kauno paveikslų galerijoje pristatyti itin nedidelę, bet įvairią plataus darbų archyvo dalį.

Per spaustuvės gyvavimo laikotarpį archyvuose nugulė įvairių ir vertingų spaudos pavyzdžių, kurie jau po daugelio metų nuo jų sukūrimo parodoje eksponuojami ne tik kaip dailės ir dizaino pavyzdžiai, bet ir kaip vertingi istoriniai artefaktai. Ši paroda – tai spaustuvininkių pasidžiaugimas projektais, kuriuos jos kūrė, spaudė ir rišo savo rankomis. Nenustebkite, jeigu kažkurių produktų ir jų etikečių nebuvote iki šiol matę: spaustuvė užsiima tik nedideliais tiražais, kurie neretai išgraibstomi tiesiog akimirksniu. Dalis jų taip ir neišvydo dienos šviesos dėl įvairių priežasčių, nesusijusių su „Hands on Press“ veikla. Apsižvalgę rasite visko – produktų pakuočių, renginių afišų, knygų vizualinio identiteto pavyzdžių. Šalia eksponuojamos ištraukos iš leidinių ir straipsnių supažindins lankytoją su projektų kontekstais.

Paroda veiks: 2024 06 20 – 08 25

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *