2024 12 birželio

„Meno parke“ – dviejų parodų atidarymas

By kaunoaleja.lt Bir10,2024 #Meno parkas
Screenshot

Birželio 13 d. (ketvirtadienį), 18 val. galerijoje „Meno parkas” vyks dviejų parodų atidarymai. Maloniai kviečiame apsilankyti!

 Chelsea Coon (JAV) personalinė paroda „Heavy Metal”

Kūnas visada reaguoja į veiksnius, kurių jis negali kontroliuoti. Los Andžele gyvenanti amerikiečių menininkė Chelsea Coon galerijoje „Meno parkas” pristato naujausius savo darbus, kuriuose nagrinėjamas kintantis kūno ir erdvės santykis, pasitelkiant ištvermės, troškimo ir pertekliaus gestus. Kurdama performansus, videodarbus, fotografiją ir skulptūrą Coon klausia, kaip ištvermė kiekviename kūrinyje patiriama skirtingai tiek fiziniame, tiek emociniame lygmenyje, o jos darbai kuriami per kartojimą ir kontempliaciją. Coon kelia klausimą, kaip medžiagų ar struktūrų defektai gali būti suprasti kaip naudingos kūno metaforos.

Paroda „Heavy Metal” kalba apie rėmų svorį kūnui ir tiesiogiai, ir metaforiškai. Kūnas visada susijęs su veiksniais, kurių jis negali kontroliuoti, o „Heavy Metal” tyrinėja įspraudimo į rėmus poveikį ir kaip tai  gali paveikti tapatybę.

Chelsea Coon – 1989 m. gimusi amerikiečių menininkė, šiuo metu gyvena ir kuria Los Andžele. Jos kūryba pristatyta 32-jose šalyse. Daugiau nei dešimtmetį sudėtingi, ribas laužantys Chelsea Coon darbai žavi žiūrovus performansuose, įvairiose parodose, bienalėse ir festivaliuose. Menininkė yra surengusi daugiau nei 40 gyvų solo performansų ir daugybę parodų Šiaurės Amerikoje, Europoje, Azijoje, Pietryčių Azijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje, Australijoje bei Artimuosiuose Rytuose.

▶ Joakim Stampe (SE) paroda „Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti”

Naujoji Joakimo Stampe paroda – tarsi asmeniniai archyvai, kurių vizualioji filosofija atspindi mūsų gyvenamus laikus. Stampe pasakoja, kad kai tamsioje dirbtuvėje jis įžiebia šviesą, ten esantys, į sienas atremti dideli juodi guminiai objektai žvelgia į jį kaip didelės juodos skylės. Todėl ir parodos pavadinimas: „Sveika, Tamsuma, sena bičiule mano, atėjau ir vėl su tavimi pasikalbėti” Stampe tęsia: „Man sunku palikti jų juodumą ir grįžti prie įprastos baltos drobės. Šie juodai pilki paviršiaus tonai turi paslapties, kuri mane užburia, įtraukia į dialogo paiešką su didelėmis tamsiomis guminėmis plokštėmis”.

Savo meninėje kūryboje Joakimas Stampe aistringai ieško ir naudoja naujas ir neištirtas medžiagas. Jis išgarsėjo sąmoningai plėsdamas savo meninėje kūryboje naudojamų medžiagų spektrą, nesvarbu, ar tai būtų performanso menas, ar meno objektai. Stampe tiria ir atnaujina savo betarpišką medžiagų, objektų ir darbo su jais būdų pasaulį. Dėl to jo kūrinių vizuali raiška visada intuityvi ir išradinga, bet kartu jie visada turi istoriją, kurią reikia papasakoti. Nesvarbu, ar kalbama apie jo asmeninę praeitį, ar apie šiuolaikinę politiką, ar apie abu šiuos dalykus, jis kuria poetiškus vaizdus, konceptualius, bet visada turinčius emocinę dvasią.

Parodos yra galerijos „Meno parkas  projekto „Meno linija. 2024” dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Platesnė informacija apie parodas prieduose.

Parodos galerijoje „Meno parkas veiks iki liepos 14 dienos.

Nuotrauka: Chelsea Coon (JAV). „big break”. 2022. Videoperformansas. Spalvotas. Su garsu. Trukmė 37.17 min. Nuotrauka menininkės nuosavybė

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *