2024 23 birželio

Pirmą kartą istorijoje į MKL geriausiųjų rinkimus įsitrauks visi lygos treneriai

By kaunoaleja.lt Bir2,2024 #MkL

Finišavus sezonui Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL-MKL) ne tik vainikuoja čempionus, bet ir renka individualius laureatus. Kitą savaitę apdovanojimuose Vilniuje bus pagerbti geriausi lygos treneriai, įvairių amžiaus grupių bei pozicijų žaidėjai, statistinių kategorijų nugalėtojai.

Birželio 6 d. sostinėje iškilmingai nusileis Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) uždanga. Šventinio renginio metu bus įteikti apdovanojimai geriausioms lygos komandoms, tačiau dėmesio netrūks ir ryškiausioms asmenybėms. Daugelio žaidėjų kategorijų (nuo U13 iki U18 metų) nugalėtojai paaiškės apibendrinus jų pasirodymo statistiką.

Taip bus išrinkti naudingiausi, rezultatyviausi, daugiausia kamuolių atkovoję ir gausybės kitų nominacijų jaunieji krepšininkai. Tiesa, vaikinų ir merginų simbolinius penketus jau nulems lygos trenerių įvertinimai.

Patys komandų vairininkai taip pat sulauks gausybės prizų, nes šiemet jų bus apdovanota daugiau nei pernai.

MKL varžybų direktorė Natalija Liovkina teigė, jog šio sezono didžiausia naujovė palies ankstesniame sezone daugiausia susidomėjimo sukėlusią „Geriausiojo MKL trenerio” nominaciją. Šioje nominacijoje įvestos dvi esminės naujovės. Iki šiol geriausi treneriai buvo renkami tik iš A diviziono, o šiais metais, siekiant išskirti visų divizionų geriausius strategus, bus renkami vaikinų A, B ir C divizionų geriausieji treneriai bei merginas A ir B divizionuose treniruojantys geriausieji specialistai. Maža to, dabar renkami ne du geriausieji treneriai merginų ir vaikinų kategorijoje, o net penki.

„Kita labai svarbi naujiena, kad šiais metais į rinkimus įtraukėme visą trenerių bendruomenę, tad už kolegas galės balsuoti ir atitinkamų divizionų treneriai. Jų pasirinkimas lems 50 procentų galutinio balo vertės. Kitą pusę sudarys 11-os narių komisijos įvertinimas”, – dėstė MKL varžybų direktorė.

Tad galima drąsiai teigti, jog pirmą kartą istorijoje į MKL sezono geriausiųjų atranką įsitrauks visa lygos trenerių bendruomenė.

Komisiją sudarys tokie autoritetingi specialistai, kaip Trenerių asociacijos pirmininkas Algirdas Paulauskas, LKF Jaunimo rinktinių direktorius Tomas Jasevičius, LKF ir MKL vadovai bei teisėjai.

„Manau, jog šie pakeitimai įneš daugiau sportinės intrigos į rinkimus, o drauge – ir skaidrumo bei objektyvumo”, – neabejojo N. Liovkina.

Nepastebėti neliks ir MKL mokyklų reitingo lyderiai, didžiausią proveržį padariusios organizacijos, geriausiai finalo ketvertą A, B ir C divizionuose surengusios mokyklos. Taip pat bus pagerbti MKL teisėjai, rėmėjai bei pagalbininkai. Visi laureatai bus paskelbti birželio 6 d. sezono uždarymo renginio metu Vilniuje.

MKL inf.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *