2024 12 birželio

Šeimą sukūrė dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje sulaukianti vyndarių pora

Nuo šiol „Miella vyninės“ bendraturčiai Eglė Adamonytė (34 m.) ir Marijus Jakinevičius (39 m.) vienas kitą galės oficialiai vadinti „žmona“ ir „vyru“.

„Mes su Eglute keičiame statusą“, – kviesdamas artimuosius ir bičiulius į savo vestuves šypsojosi jaunikis.

Ne vienerius metus santykius puoselėjanti ir pustrečių metukų sūnelį Rojų auginanti pora meilę vienas kitam prisiekė Birštono kurhauze – čia įvyko ne tik iškilminga santuokos registracija, bet ir pati šventė.

Vyro pavardę per ją pasirinkusi Eglė Jakinevičė pasakojo, jog Marijus ją sužavėjo savo rūpestingumu ir globėjiškumu.

„Vienas kitą patikrinome jau ne kartą. Be abejonės, daugiausiai iššūkių teko patirti kartu pradėjus kurti vyninę ir vynuogyną. Mūsų šeimoje vynas savo reikmėms gaminamas nuo seno, bet paversti tai kažkuo daugiau ryžomės tik per karantiną – laiką, kai galėjome pagalvoti, ko norime, siekiame ir ką vertiname“, – kalba nuotaka.

Daugiau nei 100 metų siekiančios Adamonių šeimos vyndarystės tradicijos ir paslaptys buvo perduotos iš kartos į kartą, o dabar jas įprasmino brolio Irmanto bei sesers Eglės šeimos.

„Vyninę įkūrėme keturiese – mes su Marijumi ir brolis su žmona Laura. Jie, per vestuves tapę mūsų santuokos liudininkais, buvo didžiausi naujos, bendros šeimų iniciatyvos palaikytojai“, – su šypsena apie veiklos, padovanojusios daug įsimintinų ir romantiškų akimirkų, pradžią pasakojo nuotaka.

2022 metais pietų Lietuvoje buvo įkurta pirmoji natūralios fermentacijos vaisių uogų gamybos vyninė  – „Miella vyninė“, prie kurios rankų darbu prisideda tiek Adamonių, tiek Jakinevičių vaikai, tėvai bei giminaičiai.

„Miella vyninės“ pavadinimas kaligrafijos pagalba užkoduoja dviejų vyndarių, šeimos narių, pirmąsias vardų raides. Etiketėje atsispindintys Nemuno vingiai aprėpia Dzūkijos kraštą, kuriame vynui auginama lietuviška vaisių uogų produkcija, bei įsikūrusi pati vyninė. Vieno vyndario šeima įsikūrusi Dzūkijos sostinėje Alytaus mieste, o kito vyndario šeima kilusi iš vieno gražiausių Lietuvos kurortų Birštono, kurį supa Nemuno kilpos. Simboliška, kad Nemuno vingiai nuo Alytaus iki Birštono sujungė dvi vyndarių šeimas, kurti išskirtinį lietuvišką uogų, vaisių vyną.

„Tėtis mano vestuvėms senoviniu metodu vyną iš pienių pagamino 2011 metais. Vėliau jį kartu su Marijumi patobulino mūsų vyninėje. Tad, šis išskirtinis man brangių vyrų kūrinys tapo mūsų vestuvių simboliu“, – pasakoja Eglė.

Pora svečius vaišino ir kitais savo rankų darbo vaisiais, kurie kasmet rengiamuose konkursuose pelno aukščiausius apdovanojimus.

Nuotaka per ceremoniją vilkėjo „Step by step“ dizainerių jai kurtą suknelę. Pora pasikeitė klasikiniais aukso žiedais.

Vestuvinį šokį, apsupti artimųjų, Eglė ir Marijus šoko skambant „CinAmono jazz“ grupės vokalistės Lauros Budreckytės atliekamai Mortos arijai iš filmo „Tadas Blinda“.

„Marijus visada siekė savo tikslų. Nuo vaikystės jis buvo tas, kuris žinojo, ko nori“, – prisiminimais šventėje dalinosi jaunikio pusseserė, realybės šou išgarsėjusi Agnė Gansauskienė.

Marijus ir Eglė santuokai pasirinko neįprastą dieną – antradienį, gegužės 21 – ąją.

Jaunavedžiai medaus mėnesį nusprendė praleisti Europoje – lankydami ne tik įžymias vietas, bet ir vynuogynus.

„Širdyse parsivešime ir laiką kartu, ir vertingas žinias“, – savo sprendimu džiaugėsi Eglė ir Marijus.    

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *