2024 23 birželio

Knygos „Oda, kvepianti chalva“ pristatymas su autore Ieva Jakubauskaite-Gydriene

Ąžuolyno biblioteka gegužės 28 d. 18.00 val. visus, ieškančius naujų literatūrinių vėjų meilės, ironijos ir savirefleksijos temomis, kviečia į susitikimą su rašytoja Ieva Jakubauskaite-Gydriene ir jos knygos „Oda, kvepianti chalva“ pristatymą (Ąžuolo salė, 2 a., Radastų g. 2).

Ieva Jakubauskaitė-Gydrienė (gim. 1986 m.) savo debiutinį romaną „Oda, kvepianti chalva“ (2023 m. išleido asociacija „Slinktys“) jau spėjo pristatyti šių metų knygų mugėje. Tai – pirmoji autorinė knyga, tačiau kūrėjos trumpoji proza dar prieš knygos pasirodymą buvo įtraukta į lietuvių autorių rinktinę „Einančiam pro šalį“ (2023 m.). Autorės eseistiniai straipsniai buvo publikuoti šalies dienraščiuose „Bernardinai“, „Aštuntoji diena“, „Pašvaistė“. Be rašymo Ieva imasi ir vertimų: iš anglų į lietuvių kalbą išvertė tokias saviugdos knygas kaip Beno Horowitzo „Sudėtingi dalykai sudėtingais laikais“ (2020 m.) ir Wendy Wood „Geri įpročiai, blogi įpročiai“ (2021 m.). Vis dėlto pagrindinė Ievos veikla yra anglų kalbos mokymas. Savo pačios įsteigtoje mokymų platformoje „Anglų kalbos kabinetas“ ji aktyviai rengia įvairaus pobūdžio anglų kalbos kursus suaugusiesiems.

Ievos Jakubauskaitės kūrybinės temos liečia tapatybės, prasmės paieškas. Teksto gyvybė kyla iš autorės kūryboje dominuojančio buitiškojo realizmo, kuriame stipriai juntamos moteriškojo egzistencializmo užuomazgos. Romane galima aptikti ir detektyvo bruožų.

„Oda, kvepianti chalva“ – tai neįprasta meilės istorija, įtraukianti žodinga, vaizdinga kalba, ironija, saviironija bei intriguojančiu siužetu. Iki pat romano pabaigos dėmesį prikausto pagrindinės veikėjos vidinė slinktis, veikėjų charakterių vingiai. Knyga kelia daug aktualių klausimų, su kuriais žmonės gali susidurti meilės aklavietės pinklėse. Priverčia susimąstyti apie savo gyvenimo prasmę bei beprasmybę ir priversti ieškoti tikrojo gyvenimo kelio.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *