2024 23 birželio

Paskaita „Moterų veido grožio paslaptys XIX a. pab. – XX a. pr.“

Gegužės 30 d. 17.30 val. Ąžuolyno biblioteka kviečia į Donelaičio g. 8. 3-iame aukšte esančią salę pasiklausyti paskaitos apie moterų veido grožio bei gražinimosi sampratas.

Kalbėti apie grožį nėra paprasta. Nuo Platono laikų vieniems grožis buvo viena iš trijų (greta tiesos ir gėrio) svarbiausių vertybių, kitiems – subjektyvi kategorija, asmeninis išgyvenimas. Nesileisdami į gilius filosofinius išvedžiojimus, pasitelksime eilinių kaimo ir miesto žmonių kasdienybėje funkcionavusius tekstus, vaizdus, atspindinčius XIX a. pab. – XX a. pr. požiūrį į moters veido grožį. Aiškinsimės, koks veidas laikytas gražiu ir ką moterys darydavo, kad jis toks būtų. Beje, gražinimosi tikslais kosmetiką naudojo miesto moterys, o kaimo gyventojos tiesiog stengėsi, kad veidas atrodytų sveikai – tepdavo, trindavo, prausdavo jį įvairiais augalų nuovirais, riebalais ir pan. Ne paskutinę vietą kuriant grožį užėmė ir įvairūs maginiai veiksmai.

Paskaitos „Moterų veido grožio paslaptys XIX a. pab. – XX a. pr.“ metu bus kalbama apie minimu laikotarpiu vyravusius požiūrius į veido grožį. Aptarsime sąsajas ir skirtumus tarp kaimo bei miesto tradicijų, liaudiškus gražinimosi būdus. Paskaitą rengia Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centro metodininkė, etnologijos mokslų daktarė Asta Venskienė.

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *