2024 20 gegužės

Pirmąkart organizuojamas Pilietiškumo egzaminas

Gegužės 14-ąją, Pilietinio pasipriešinimo dieną, pirmąkart organizuojamas nacionalinis žinių patikrinimo konkursas – Pilietiškumo egzaminas. Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai yra kviečiami pasitikrinti žinias apie pilietiškumą ir visuotinę gynybą. Krašto apsaugos ministerija kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie KAM formuoja naują tradiciją – organizuojamu pilietiškumo egzaminu siekia skatinti ir ugdyti visuomenės suvokimą pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminas vyks jau šį antradienį, nuotoliniu būdu nuo 8.00 iki 18.00 val. Lietuvos laiku interneto svetainėje https://pilietiskumoegzaminas.lt/.

„Pilietiškumas – yra universali sąvoka, bet turinti didelį teigiamą krūvį. Į ją telpa labai daug – nuo atsakomybės už savo veiksmus iki gerovės valstybei kūrimo. Tai neatsiejama ir nuo visuotinės gynybos, kuri prasideda nuo kiekvieno iš mūsų ir baigiasi Lietuvos kariuomene ir sąjungininkais. Tad labai tikiuosi, kad Pilietiškumo egzaminas ne tik bus puiki galimybė pasitikrinti turimas žinias, bet ir įgyti naujas, o galiausiai – tapti dar stipresniu piliečiu”, – linki krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus V. Vilkelis teigia, kad ši iniciatyva – puikus būdas įtraukti plačiąją visuomenę ir žaismingai suteikti jai žinių apie iš pirmo žvilgsnio sudėtingas temas – valstybės gynybą, mobilizaciją, veiksmus ekstremalių situacijų atveju ir kitas svarbias temas. Pasak V. V. Vilkelio, dabartiniame geopolitiniame kontekste itin svarbus aspektas tapo piliečių suvokimas apie visuotinę, pilietinę gynybą – tikimasi, kad šis egzaminas parodys ne tik esamas visuomenės žinias, bet ir pasės didesnio susidomėjimo visuotinės gynybos temomis sėklą, kuriai padėtume sudygti ir užaugti.

Nors egzamino metu tikrinamos bendrosios žinios apie pilietinį pasipriešinimą, mobilizaciją, valstybės institucijų ir visuomenės veiklą ekstremalių situacijų metu, norintys pasiruošti egzaminui kviečiami išklausyti interaktyvius mokymus el. platformoje https://mobilizacijosmokykla.lt/. Orientuotis padės ir Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainės puslapyje „Koks tavo vaidmuo valstybės gynyboje?” https://pasipriesinimas.kam.lt pateikiama informacija.

Geriausiai išsprendusiems asmenims ir komandoms – prizai

Interneto svetainėje https://pilietiskumoegzaminas.lt/ jau dabar galite registruotis patys ir skatinti užsiregistruoti savo bendruomenę pasirinkdami jums tinkamiausią kategoriją – vyresniųjų klasių moksleivis, studentas, verslo organizacijos atstovas, nevyriausybinių organizacijų atstovas, užsienio lietuvis ar nė į vieną kategoriją nepakliūvantis aktyvus pilietis. Kiekvienoje kategorijoje geriausiai pasirodęs (daugiausia į uždarų klausimų ir geriausiai į atvirą klausimą atsakęs) asmuo gaus aktyvumą skatinantį prizą – išmanųjį laikrodį, o aktyviausiai ir sėkmingiausiai dalyvavusios mokyklos, aukštojo mokslo įstaigos, verslo bei NVO organizacijos gaus su pilietiškumo ir išgyvenimo įgūdžiais susijusius komandinius prizus.

Egzaminas sudarytas iš 30–40 uždarų ir vieno atviro klausimo, kuriuos išspręsti užtruks iki 30 min. Teisingi uždarų klausimų atsakymai bus paskelbti egzamino puslapyje pasibaigus egzamino sprendimo laikui. Laimėtojai bus skelbiami kiekvienoje dalyvių kategorijoje per 3 d. d. nuo egzamino dienos. Apdovanojimai vyks gegužės 29 d. Vilniuje.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *