2025 22 vasario

5 klausimai apie saulės elektrines. Atsako specialistas

Elektros kainos rinkoje yra labai nestabilios ir paskutiniai metai – labai puikiai tai įrodė. Natūralu, kad atsakas yra ir tai vis didesnis domėjimasis saulės elektrinėmis, kurios dėl savo kainos yra pasirenkamos ne tik verslų, tačiau taip pat ir privačių asmenų. 

Energetikos Ministerija atskleidžia, kad Lietuvoje 2020-ais metais saulės elektrinių buvo daugiau nei 20 tūkstančių, o net 14 tūkstančių buvo įrengtos privačių, fizinių asmenų. Poreikis nuosavuose namuose diegti saulės elektrines taip pat išaugo ir dėl APVA teikiamų subsidijų, kurios leidžia atgauti net iki 50 procentų investicijų skirtų įrangos įsigijimui.

  1. Ar Lietuvoje užtenka saulėtų dienų elektrai gaminti?

Gana dažnai girdimas mitas, kad saulės elektrinės Lietuvoje neatsiperka, kadangi mūsų šalyje yra per mažai saulėtų dienų, tad galiausiai elektros vis tiek trūksta ir ją teks pirkti. Visgi, tai nėra tiesa. Lietuvoje saulėtų dienų yra tiek pat kaip ir kitoje Vidurio Europos šalyse, tad užtektinai, kad būtų tenkinami ne tik privataus namų ūkio, tačiau taip pat ir verslo poreikiai.

Taip pat reikia atminti, kad šiltomis ir šviesiomis dienomis pagaminta perteklinė energija gali būti saugoma ESO arba laikoma akumuliatoriuose, kurie bus naudojami pritrūkus elektros. Taigi, tikrai nebus taip, kad reikia įjungti virdulį, tačiau elektros namuose nebus.

2.                               Kaip pasirinkti tinkamo galingumo elektrinę?

Renkantis saulės elektrines visada geriausia yra tartis su specialistais, kurie pagal Jūsų būstą bei suvartojamos energijos kiekius gali pasiūlyti ir tinkamo galingumo įrangą. Štai kai žinote, kiek elektros suvartojate per mėnesį – nesunku apskaičiuoti, kokio galingumo įrangos Jums reikia. Paprasčiausiai dauginkite iš 12. Jeigu per mėnesį suvartojate apie 100 kW/h, tai geriausia montuoti elektrinę, kurios galia yra 12 kW. Tiesa, visada verta turėti rezervą, kadangi normalu, kad su metais elektros poreikis gali išaugti.

3.                               Kur geriausia montuoti elektrinę?

Žinoma, kad geriausia saulės modulius yra montuoti ant stogo ir tai dažniausiai yra daroma. Taip pat egzistuoja kitos taisyklės, kurios nurodo, kokiu nuokrypiu reikia montuoti, į kurią pasaulio pusę ir panašiai. Ta išmano specialistai, kurie atliks montavimo darbus, tad jums nereikia dėl to sukti galvos. Tiesa, kai nėra galimybės montuoti modulių ant stogo – jie gali būti dedami ir ant specialių karkasų, kurie laikomi atvirose vietose, dažniausiai, laukuose.

4.                               Ar  sunku prižiūrėti saulės elektrines?

Saulės elektrinių priežiūra tikrai yra gana paprasta. Jos, išties, praktiškai nėra. Tik kartais reikia nuvalyti dulkes bei kitus nešvarumus. Nors ir šį darbą dažniausiai labai puikiai padaro lietus. Žiemomis gali tekti nuvalyti sniegą nuo modulių. Žinoma, tik tokiu atveju, kai moduliai yra ant žemės, specialių karkasų. Dažniausiai nuo stogo sniegas nutirpsta ir taip, kad moduliai bet kokiu oru tikrai pasiimsi tiek saulės šviesos, kiek reikia, tiksliau, kiek maksimaliai gali.

5.                               Kiek kainuoja saulės elektrinės?


Dažniausiai kalbant apie saulės elektrines dažnas galvoja, kad reikalingi tik moduliai. Tai nėra tiesa. Būtini ir inverteriai saulės elektrinėms, kurie keičia kintamą energiją į pastovią, taip pat ir kiti priedai, kurie suteikia įrangai daugiau funkcionalumo. Pasikartosime, kad šiuo metu galima atgauti net iki 50 procentų investicijų, kurios buvo skirtos įrangos įsigijimui. Būtinai sekite APVA puslapyje pateiktą informaciją ir pildykite paraišką, kai ateis laikas.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *