2024 23 lapkričio

Lengvaatlečių kelias į paralimpinį Paryžių driekiasi per Japoniją

Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai startuos pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate, kuris gegužės 17-25 d. vyks Kobėje, Japonijoje. Paraatletų tikslai – garbingai atstovauti Lietuvai, gerinti asmeninius rezultatus ir siekti vietų, už kurias skiriami paralimpiniai kelialapiai.

Tiesioginiai kelialapiai į Paryžiaus paralimpines žaidynes bus skiriami už 1-2 vietas pasaulio čempionate. Tiesa, sportininkas gali iškovoti paralimpinį bilietą net užėmęs žemesnę vietą, jeigu aukštesnę poziciją iškovojęs jo varžovas anksčiau yra užsitikrinęs teisę dalyvauti paralimpinėse žaidynėse.

„Patekti į paralimpines žaidynes darosi vis sunkiau. Anksčiau kiekvienai šaliai būdavo skiriamos vietos reprezentacijai, o dabar atranka vykdoma tik pagal sportinius rezultatus, konkurencija milžiniška, visi svajoja dalyvauti žaidynėse. Vis dėlto žinome, kad nemažai Lietuvos rinktinės paraatletų turi realias galimybes pademonstruoti aukštus rezultatus ir pasiekti savo svajonę. To visiems ir linkiu“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas ir paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius, pirmadienį Vilniaus oro uoste į planetos pirmenybes Japonijoje išlydėjęs Lietuvos sportininkus.

Kartu su pirma grupe į Japoniją išvykęs paralimpinio sporto senbuvis Kęstutis Skučas, kuriam tai bus jau ketvirtas lengvosios atletikos pasaulio čempionatas, neslėpė, kad patirtis nubraukia dalį startinio jaudulio. K. Skučas Japonijoje važiuos 100, 400 ir 1500 metrų vežimėliu bei varžysis disko metime.

„Sunku prognozuoti, kur tikėtis didžiausios sėkmės, nes kiekviena rungtis specifinė. Priklausys nuo to, kaip viskas susiklostys, kaip pasirodys varžovai, kokie bus mano paties startai. Aišku, gal silpnesnė mano vieta yra 100 metrų lenktynės. 400 metrų distancija, aišku, yra stipri. Diskas, aišku, irgi nežinai, ko gali laukti iš varžovų. Grįžau į diską, kad turėčiau visą arsenalą ginklų, kad galėčiau išnaudoti visas galimybes“, – sakė K. Skučas, siekiantis dalyvauti jau šeštose paralimpinėse žaidynėse karjeroje.

Prieš metus Paryžiuje vykusiame pasaulio čempionate debiutavęs ir Lietuvos trispalvę per atidarymą nešęs Ramūnas Rojus sako šiemet besijaučiantis daug tvirčiau. Per metus ne tik sukaupta dar daugiau patirties, padėta dirbti su nauju treneriu treneriu Šarūnu Banevičiumi.

„Šiemet jaučiuosi daug geriau, nes pagaliau įvykdžiau ne tik ieties metimo, bet ir rutulio stūmimo normatyvą. Akcentuosime rutulio stūmimą. Dirbame su nauju treneriu, šį kartą savimi labiau tikiu. Jaučuosi stabiliau, žinau, ką darau. Labiau gilinamės į techniką, į naujus dalykus, kuriuos šlifuojame. Tas pasitikėjimas sektoriuje yra išaugęs labai stipriai“, – kelionės išvakarėse sakė R. Rojus.

Prieš metus Paryžiuje vykusiose planetos pirmenybėse per žingsnį nuo medalio likęs ir ketvirtą vietą 100 metrų bėgime užėmęs triratininkas Deividas Podobajevas bei jo trenerė Aušra Kriškoviecienė viliasi, kad Japonijoje pavyks kilti dar aukščiau. Nors triračiai dar nėra įtraukti į paralimpinių žaidynių programą, bet jau 2028 m. Los Andželo žaidynėse gali tapti paralimpine rungtimi.

„Aš labai tikiuosi, kad šiais metais pasimatys pažanga ir mano pasiekimai bus labai geri“, – ryžtingai buvo nusiteikęs D. Podobajevas.

„Deividas yra puikiai pasiruošęs, tikrai maksimaliai. Manome, kad šį kartą mums gal jau pasiseks užlipti ant tos garbės pakylos. Dalį varžovų žinau, žinau, kad bus ir naujų, bet žinau, kad Japonijoje nebus ir paties stipriausio varžovo iš Anglijos“, – pridūrė D. Podobajevo trenerė A. Kriškoviecienė.

Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė, kuri Kobėje vadovaus mūsų šalies komandai, prieš kelionę džiaugėsi, kad nacionalinė rinktinė yra tokia gausi. Joje – 17 sportininkų.

„Turime net 17 sportininkų ir džiaugiamės, kad galime čempionatą deleguoti visus normatyvą turinčius atletus. Tai yra įmanoma valstybės ir verslo sinergijos dėka: prie bendro tikslo prisideda ir Nacionalinė sporto agentūra, ir Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjai. Esame dėkingi už paramą tiek partneriams, tiek visiems sirgaliams ir norime atsidėkoti garbingai atstovaudami Lietuvai“, – sakė A. Narmontė.

Tiesiogines vaizdo transliacijas iš pasaulio čempionato galima stebėti YouTube platformoje ir Lietuvos paralimpinio komiteto paskyroje Facebooke.

Lietuvos lengvaatlečių startų tvarkaraštis:

Gegužės 17 d., penktadienis

3.15 val. Ramūnas Rojus (F57 klasė) – ieties metimas (finalas)

3.55 val. Danas Sodaitis (F47 klasė) – 100m (atranka)

5.18 val. Artūras Plodunovas (T72 klasė) – 100m (finalas)

5.18 val. Deividas Podobajevas (T72 klasė) – 100m (finalas)

11.20 val. Ramūnas Verbavičius (F55 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

11.55 val. Donatas Dundzys (F37 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

13.10 val. Danas Sodaitis (F47 klasė) – 100m (finalas)

Gegužės 18 d., šeštadienis

11.10 val. Genadij Zametaškin (F32 klasė) – kuokelės metimas (finalas)

Gegužės 19 d., sekmadienis

11.19 val. Raimondas Dabužinskas (F52 klasė) – disko metimas (finalas)

11.19 val. Kęstutis Skučas (F52 klasė) – disko metimas (finalas)

Gegužės 20 d., pirmadienis

11.30 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) – 400m (atranka)

Gegužės 21 d., antradienis

4.58 val. Simonas Strelkauskis (F36 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

11.05 val. Genadij Zametaškin (F32 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

11.37 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) – 400m (finalas)

12.02 val. Jonas Spudis (F64 klasė) – ieties metimas (finalas)

Gegužės 22 d., trečiadienis

3.00 val. Karolis Virkutis (F34 klasė) – ieties metimas (finalas)

4.35 val. Andrius Skuja (F46 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

11.55 val. Eivydė Vainauskaitė (F46 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

Gegužės 23 d., ketvirtadienis

12.25 val. Osvaldas Kucavičius (F13 klasė) – ieties metimas (finalas)

Gegužės 24 d., penktadienis

4.45 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) – 100m (finalas)

11.00 val. Ramūnas Rojus (F57 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

11.05 val. Oksana Dobrovolskaja (F11 klasė) – disko metimas (finalas)

Gegužės 25 d. šeštadienis

3.00 val. Eugenijus Vaičaitis (F34 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

3.00 val. Karolis Virkutis (F34 klasė) – rutulio stūmimas (finalas)

3.24 val. Donatas Dundzys (F37 klasė) – disko metimas (finalas)

4.45 val. Kęstutis Skučas (T52 klasė) – 1500m (finalas)

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *