2024 19 rugsėjo

Įspūdingo dydžio paveikslai, pasakojantys gyvenimiškas istorijas

By kaunoaleja.lt Rgs16,2024 #Akropolis

Kaune pristatoma dar neregėta menininko Algio Kriščiūno tapybos paroda: įspūdingo dydžio drobės žiūrovą nukelia į slapčiausias sielos gelmes, kviesdamos diskutuoti apie kasdienybės prasmę, akimirkos džiaugsmą, permąstyti prioritetus, gyvenimiškas vertybes, savo ir pasaulio santykį.

Pasak autoriaus, paroda „Maži ir dideli žmonės” gimė svarstant apie tai, koks santykinis yra kiekvieno iš mūsų dydis.

„Stovėdami prieš veidrodį atrodome sau visiškai normalaus dydžio, tačiau pasaulio mastu mes esame mažučiai, kone skruzdėlės. Bet tai, kuo galime būti kitiems, yra daugiau negu skruzdė, vyras ar moteris, kalnas ar jūra. Mus mylinčiam žmogui esame visas pasaulis. Tad kokie iš tiesų esame?” – svarsto Algis Kriščiūnas, pristatydamas aštuonis paveikslus, kuriuose nagrinėja nostalgijos, tikrumo, santykio su savimi ir kitais, laisvės, gyvenimo laikinumo temas.

Kaip šiam kūrėjui būdinga, kiekvienas paveiksluose ras jautrią istoriją, kurios pabaigą autorius palieka žiūrovams. Tokiu būdu parodos stebėtojas tampa bendraautoriumi – diskusijos, pokalbiai ir net neišsakytos žiūrovų emocijos, jų džiaugsmas, kartais ašaros paveikslams suteikia vis naują prasmę ir reikšmę.

„Stovėdamas šalia šių paveikslų dėl jų dydžio iš pradžių pasijunti mažas, tačiau įsigilinęs į kūrinius suvoki, koks didelis ir svarbus kažkam gali būti”, – sako menininkas.

Dailininkas, fotografas, iliustratorius, muzikantas, tekstų rašytojas Algis Kriščiūnas laikomas vienu produktyviausių Lietuvos menininku – kasmet jo kolekcija pasipildo bent 50 naujų tapybos, iliustracijos, grafikos, fotomeno kūrinių.

2024-aisiais pagal menininko paveikslus sukurtas virtualios realybės filmas „Žaisti gyvenimą” sulaukė tarptautinio pripažinimo ir dalyvavo Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje.

Kauno „Akropolyje” rugsėjo 13 d. atidaryta A. Kriščiūno paroda „Maži ir dideli žmonės” veiks renginių aikštėje III aukšte iki spalio 9 d. Lankymas nemokamas.

Pasak autoriaus, parodos erdvė pasikeitė nepažįstamai – joje pasijusite tarsi patekę į ryškų filosofinį sapną.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *