2025 22 gegužės

Pasitikrinkime žinias: paramedikas pristato pirmosios pagalbos rinkinio sudėtį (video)

By kaunoaleja.lt Geg22,2025 #paramedikas

Kada paskutinį kartą tikrinote, kas yra jūsų pirmosios pagalbos rinkinyje? Ar tikrai žinote, kokia jo sudėtis ir kam skirtos visos priemonės? Atsakymų į šiuos klausimus verta ieškoti dėl vienos paprastos priežasties – nežinojimas nelaimės akimirką gali kainuoti gyvybę.

„Situacijos, kai būtinoji pagalba reikalinga čia ir dabar, dažniausiai ištinka staiga ir netikėtai. Tokiais atvejais būtent pirmosios pagalbos rinkinys gali būti vienintelė priemonė, padedanti išsaugoti gyvybę. Šis rinkinys privalo būti kiekvienoje įstaigoje ar įmonėje bei visose Lietuvoje registruotose kelių motorinėse transporto priemonėse.Deja, daugelis žmonių įsigyja šį rinkinį tik todėl, kad to reikalauja įstatymas, tačiau visiškai nepasidomi, kokios priemonės jame sudėtos ir kokiais atvejais jos gali būti naudojamos“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojas ir Lietuvos šaulių sąjungos Mokymų ir nekinetinių operacijų centro metodininkas Žilvinas Neliubšys.

Anot specialisto, tvarkingas ir nepasibaigusio galiojimo pirmosios pagalbos rinkinys automobilyje turėtų būti laikomas vairuotojui lengvai pasiekiamoje vietoje – pavyzdžiui, kairėje priekinių durelių kišenėje. Svarbiausia, kad kritiniu momentu rinkinį būtų galima lengvai pasiekti tiek vairuotojui, tiek keleiviams ir jis nebūtų paslėptas ar užkrautas kitais daiktais.

Paramedikas primygtinai rekomenduoja pirmosios pagalbos rinkinį turėti ir namuose – įprasta vaistinėlė dažnai neapima visų būtinų priemonių, ypač esant rimtesnėms traumoms ar kraujavimui. Taip pat jis gali būti nepakeičiamas keliaujant, leidžiant laiką gamtoje, važinėjant dviračiu ar užsiimant aktyviu sportu.

„Pirmiausia svarbu suprasti, kad šis rinkinys – ne vaistinėlė. Jame nėra vaistų, tačiau yra visa kita, kas gali padėti išgelbėti žmogų kritinėmis akimirkomis – stabdant kraujavimą, atliekant gaivinimą ar gelbstint žmogų nuo šilumos smūgio bei hipotermijos. Kiekvienas rinkinys turi pirmosios pagalbos atmintinę – trumpą ir aiškų gidą, kaip elgtis nelaimės atveju. Joje pateikiami svarbiausi žingsniai, kaip padėti žmogui užspringus, patyrus infarktą ar insultą, kaulų lūžius, sunkią alerginę reakciją, nudegimus ar net įkandus gyvatei“, – pasakoja Ž. Neliubšys.

Video pamokoje paramedikas išsamiai pristato pirmosios pagalbos rinkinio sudėtį. Kviečiame žiūrėti ir atnaujinti žinias.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=wAqst4rulu8

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *