2025 1 gegužės

„Šuo vedlys 24/7” įsibėgėja: pirmas šuo asistentas į Lietuvą atvyksta jau gegužės viduryje

Praeitą savaitę Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga pasirašė sutartį su Tarnybinės šunininkystės klubu dėl šuns vedlio įsigijimo ir paruošimo. Pirmasis šuo vedlys, įsigytas programos „Šuo vedlys 24/7” lėšomis, Lietuvą turėtų pasiekti jau gegužės 17 dieną.

Sąjungos prezidentas Paulius Kalvelis dėkoja prisidėjusiems prie iniciatyvos „Šuo vedlys 24/7”.

„Norime padėkoti visiems prisidėjusiems. Iniciatyva „Šuo vedlys 24/7” įgauna pagreitį. Tai yra mūsų visos visuomenės istorinė pergalė. Keturkojis žmogui su negalia tampa „jo akimis“. Šuo vedlys tampa ne tik neatsiejamu kompanionu, pagalba bet kokiose situacijose, bet ir draugu. Tikimės, kad tai tik gražios tradicijos pradžia“, – pasakoja P. Kalvelis.

Pirmasis šuo atiteks medicinos psichologei Agnei Balašaitytei. Ji pasakoja, kad šuniuko atvykimui jau ruošiasi kelerius metus ir, pagal programą, dar dvejus teks jo laukti.

„Karantinas buvo atradimų laikas. Tada sužinojau apie JAV esančius šunis vedlius. Ieškojau galimybės ir Lietuvoje, ir užsienyje įsigyti pagalbininką. Tik praėjusių metų lapkritį atradau Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos programą „Šuo vedlys 24/7” ir, panašu, kad iki mano svajonės išsipildymo liko visai nedaug“, – šypsosi A. Balašaitytė.

Klubo vadovas-instruktorius, kinologas Vaidotas Glodenis pripažįsta, kad šuns įsigijimas yra tik pusė darbo, dar laukia du metai jo paruošimo.

„Gegužės 17 d. į Lietuvą atvyksta keturių mėnesių labradoras. Šuo asistentas bus ruošiamas pagal Tarptautinę akredituotą metodiką. Šuo turi ne tik išmokti komandas, tačiau išmokti gerai įvertinti skirtingas aplinkas, jose adaptuotis ir padėti žmogui su regos negalia įvairiausiose situacijose“, – atskleidžia V. Glodenis.

Skiriamos patalpos šuns paruošimui

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos patalpose, Vilniuje, nuo birželio 1 d. bus įrengta klasė šunų vedlių asistentų mokymui. Pirmiausiai bus sukurta lėktuvo imitacinė aplinka, kurioje šuo be trikdžių bus mokomas atlikti tam tikrus pratimus. Pasak V. Glodenio, šuo asistentas lėktuvo salone privalo išmokti ramiai užimti gulimą poziciją po šeimininko kojomis, kad netrukdytų keleiviams, bei išmokti būti ramus visą kelionės laiką. Šuo turi išmokti nereaguoti į trukdžius tokioje mažoje erdvėje. Vėliau jis mokomas ir kitų įgūdžių.

Pirmas šuo vedlys – laukia vardo

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga ir Agnė Balašaitytė pašo visuomenės pagalbos išrinkti pirmajam šuniui vedliui Lietuvoje vardą. Aktyviai siūlyti vardus ir dalyvauti apklausoje bus galima nuo gegužės 15 d. iki birželio 15 d. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/aklujusajunga/

„Kadangi visa Lietuva prisidėjo prie šuniuko atsiradimo ir paruošimo, kviečiame taip pat vieningai visiems kartu išrinkti šuniuko vardą“, – džiaugiasi iniciatyvos sėkme LASS prezidentas.

Jūs ir toliau galite prisidėti prie šunų asistentų rengimo. Gerumas neturi termino pabaigos: https://suovedlys.lt/#prisideti-prie-iniciatyvos

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *