Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Kristina Siurbytė jau beveik tris dešimtmečius stebina publiką tiek įsimintinais vaidmenimis, tiek kerinčiu mezzo-soprano balsu. Visgi, Auksinio scenos kryžiaus nominantė išlieka jautriai atvira – nuolatinis tobulumo siekimas neatneša laimės. „Tampi piktas, pagiežingas ir negyveni čia ir dabar“, – sako Kristina, tikindama, kad visi darome tiek, kiek galime geriausiai, bet nereikia dėl to persistengti.
Praėjusio šeštadienio popietę „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų pakvietė įdomių istorijų ir netikėtų avantiūrų laida „Pirmi kartai“. Šios savaitės herojė – žinoma Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Kristina Siurbytė, jau beveik tris dešimtmečius džiuginanti publiką vaidmenimis, sukurtais miuzikluose, operose ir operetėse.
„Pirmą vaidmenį šiame teatre suvaidinau 1997 metais, bet oficialiai įdarbinta buvau 2002-ais. Visgi, manau, kad man tiesiog pasisekė. Nebuvau kažkuo ypatinga, buvo ypatingesnių ir tą vertinu labai objektyviai, bet šiandien pripažįstu, jog žvaigždės taip sudėliojo likimą. Kiekvienas turime savo kelią ir aš juo keliauju, pernelyg nesipriešindama“, – kukliai laidoje pripažins laidos pašnekovė.
Artistė pasakoja, kad per karjeros dešimtmečius keitėsi ir ji pati. Iš pradžių jautusi baimę lipti į sceną, tik per laiką išmoko ją įveikti, o šiandien džiaugiasi vaidmenimis, kurių dėka gali išlaisvinti ir kitą savo pusę.
„Aš buvau didelis bailiukas, man būdavo baisu lipti į sceną. Vis galvodavau, kad nieko nemoku, bet kai po kokių dešimt metų susitaikiau, kad čia yra mano vieta, išdrąsėjau. Dabar aš pereinu į tą kitą amžiaus kategoriją ir vaidinu piktąsias tetas, karalienes ir man labai patinka. Matyt kiekvienas žmogus savyje turi tiek gėrio, tiek blogio ir per personažą gali išlaisvinti, gali išsitraukti ilgai nenaudotą bagažą“, – pasakos teatro solistė.
Laidoje Kristina užsimena ir apie publiką, susirenkančią į teatrą. Kiekvienąkart ji būna skirtinga, bet nuspėti, kokia nuotaika tvyros salėje, pasirodo, yra beveik neįmanoma.
„Būna spektaklių, kai jis einasi labai gerai, bet publika jo visiškai nepriima. Tu ant scenos verki kruvinomis ašaromis, o iš salės girdi šnabždesius, žiūrovams besitariant, kada jie eis į barą. Tada apima pyktis ir stengiesi dar labiau. Bet būna ir atvirkščiai, kai tragiškai nesiseka spektaklis, o publika ploja atsistojusi su ovacijomis. Sunku pasakyti, nuo ko priklauso tas priėmimas, gal žmonės jau ateina taip nusiteikę, kad nori pasilinksminti, o ne su skeptiška nuomone, reikalaujančia juos nustebinti“, – laidoje svarstys Kristina.
Visgi solistė neslepia, kad kai pavyksta nustebinti publiką – apima didelė euforija, tačiau atviraudama prideda, jog nuolatinis vien tik tobulumo siekimas atneša ne laimę, o stresą ir įtampą, atimant galimybę gyventi čia ir dabar.
„Kažkada aš vaikiausi tų karūnų, bet supratau, kad tai neatneša laimės. Atneša didžiulę įtampą, žmogus tampa nelaimingas, piktas, pagiežingas, nes jis ištisai kažką vejasi, kažko siekia ir negyvena čia ir dabar. Niekas nenori specialiai kažko padaryti blogai, visi darome kiek galime geriausiai, bet nereikia persistengti, nes tai sukuria daug įtampos“, – tikins laidos herojė.
Ir nors Kristina – švelnių moteriškų manierų, laidoje kaip pirmą kartą išbandomą iššūkį ji pasirinks pavojaus ir adrenalino kupiną pramogą, Aleksoto šaudykloje paimant kovinius ginklus į rankas.
„Nesitikėjau tokios atatrankos ir garso, bet jausmas labai geras. Man labai patiko. Pasirodo, esu švino varoma, nors žodžiais sunku nusakyti emocijas“, – įspūdžiais veikloje dalinsis Kristina.
Kita laidos tema, kalbanti apie naudingus patarimus žiūrovams, kvies susimąstyti, ar tinkamai saugome savo klausą. Akinius nuo saulės nešioja bene kiekvienas žmogus, tačiau klausos apsaugos, skirtos slopinti triukšmą ir sumažinti garsą iki saugaus lygio, vis dar daugeliui išlieka naujiena.
„Klausos apsaugas rekomenduojama naudoti žmonėms, kurie dirba, pavyzdžiui, gamykloje, statybų aikštelėje, muzikantams, motociklininkams arba netgi tiems, kurie nori pailsėti, gerai išsimiegoti triukšmingoje aplinkoje“, – teigs „OPERA klausos centras“ klausos protezavimo specialistė Jolanta Micevičienė.
Klausos apsaugos naudingos ir keliautojams, kai keliaujant lėktuvu erzina variklio garsai ar gulint prie baseino kitų poilsiautojų bruzdesys. Klausos apsaugų būna kelių tipų: įprastos, pagamintos iš putplasčio, yra standartinio dydžio, todėl gan prastai priglunda prie ausies kanalo, krenta ir jas lengviau pamesti. Patogesni variantai – universalios klausos apsaugos su flirtais bei individualiai 3D laboratorijoje gaminamos klausos apsaugos.
„3D apsaugos priglunda pagal ausies landą žymiai kokybiškiau ir taip yra užtikrinamas maksimalus komfortas. Ši apsauga pilnai užpilo ausies kriauklę. Su jomis galima ir miegot, ir maudytis, nes apsaugo tiek nuo triukšmo, tiek nuo vandens“, – informacija dalinsis klausos protezavimo specialistė.
Paskutinė laidos tema pasakos, kaip atpažinti ar jūsų dantys yra jautrūs. Valgant, kvėpuojant ar juokiantis žmogus turi nejausti jokio diskomforto, tačiau jautri dantų reakciją į karštą maistą, šaltus gėrimus bei kitus dirgiklius gali atsirasti dėl skirtingų priežasčių.
„Labai svarbi taisyklė yra dantų valymas, tačiau didelė klaida, kai pavalgius iškart skubama valytis dantų. Kai tik suvalgome kažko rūgštaus, angliavandenių, angliarūgštės, mikronų lygyje vyksta lengvas danties tirpimas ir jeigu iš karto valome dantis – nuimame tą paviršių. Todėl reikia mažiausiai pusvalandį palaukti, kol po maisto mūsų seilių Ph atsistato į šarminį ir tik tada galima valytis dantis“, – laidoje teigs gydytoja odontologė, implantologė Aistė Pyragiūtė-Navikienė.
Medikei antrina ir vaistininkai, pripažindami, kad dantų jautrumas – dažna problema. Tokiais atvejais specialistai siūlo specialiai jautriems dantims skirtas dantų pastas, tokias kaip „Lacalut Sensitive“, kurių sudėtyje yra dantis apsaugine plėvele padengiančio fluorido.
„Tos dantų pastos, kurios skirtos jautriems dantims, yra šiek tiek kitokios. Jos yra minkštesnės, švelnesnės dantų emaliui. Jų sudėtyje dažnai galime rasti amino fluorido arba pačio fluorido, nes jisai išlaiko danties patvarumą, emalį padengiant apsaugine plėvele, kuri saugo nuo rūgščių, cukrų ir išorinio poveikio. Taip pat sudėtyje randamas fluorido laktatas tinkamas ne tik dantų jautrumui mažinti, bet ir prižiūrėti kraujuojančioms dantenas, – patarimais dalinsis vaistininkė Laura Vanagaitė.
Laida „Pirmi kartai“ – tai puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu ribų nėra! Laidos vedėjo Tomo Grigaičio kalbinami herojai, jų asmeninės istorijos bei pasiryžti pirmi kartai – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.