2025 3 vasario

Kauno apskrities Kelių policijos vadovas: apie praėjusius metus ir piliečių indėlį į eismo saugumą

By kaunoaleja.lt Vas3,2025 #policija

Apžvelgiant praėjusius, 2024-uosius, metus, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kelių policijos pareigūnų teigimu, nors žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius sumažėjo, tačiau skaudžių nelaimių, deja, neišvengta. Pareigūnai, analizuodami avaringumą, išskiria pagrindines priežastis – saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas, reikalavimo duoti kelią nepaisymas ir pėsčiųjų nepraleidimas pėsčiųjų perėjose.

400 tūkstančių automobilių vairuotojų teko pasitikrinti blaivumą
Kalbėdamas apie eismo situaciją praėjusiais metais Kauno apskr. VPK prižiūrimoje teritorijoje, Kauno apskr. VPK Kelių policijos viršininkas Vigintas Lukošius pristato išties iškalbingą statistiką. Praėjusiais metais pradėti 662 ikiteisminiai tyrimai (2023 m. – 688) dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai alkotesteris parodė daugiau nei 1,51 promilės. Maža to, iš 581 eismo įvykio, net 67 sukėlė neblaivūs vairuotojai. „Neblaiviausias“ vairuotojas nustatytas birželio 21 d. Tądien apie 23.25 val. Kaune, Nuokalnės g., automobilį BMW vairavo neblaivus vyras (gim. 1987 m.), jam buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 5 prom. Neblaivūs vairuotojai rinkosi ir kitas transporto priemones, pavyzdžiui, dviračius. Iš viso per metus užfiksuoti net 585 neblaivūs dviratininkai. Maždaug pusei jų nustatytas vidutinis ar sunkus girtumo laipsnis. Neblaivių paspirtukų vairuotojų nustatyta taip pat nemažai – 116.
Kauno apskrities keliuose ir praėjusiais metais intensyviai dirbta ir pasitelkiant mobiliuosius greičio matuoklius. Didžiausi greičio viršijimo atvejai fiksuoti Kaune (balandžio ir gruodžio mėnesiais). Gruodžio 20 d. Kaune, Taikos pr., automobilis BMW važiavo 142 km/val. greičiu, kai leistinas greitis 50 km/val. Balandžio mėnesį taip pat fiksuotas panašus greitis. Balandžio 19 d. Kaune, Ateities pl., automobilis „Audi“ važiavo 149 km/val. greičiu, kai leistinas greitis 50 km/val.

Daugiau prevencinių priemonių, mažiau eismo įvykių
Jau keletą metų Kauno apskr. VPK išskiria ir 20 avaringiausių vietų, kurioms atitinkamai skiriamas didesnis policijos pareigūnų dėmesys – tose vietose dažniau rengiamos prevencinės priemonės. Anot V. Lukošiaus, 17 vietų avaringumas sumažėjo, tačiau trijose vietose – Taikos pr., Raudondvario pl. ir Kaišiadorių r., ties Antakalniu ir Rumšiškėmis, ši problema išliko ypač aktuali ir 2024 metais. Anot policijos pareigūnų, eismo įvykiai kilo dėl Kelių eismo taisyklių nepaisymo, intensyvesnio srauto, kelio darbų. Žvelgiant į statistinius duomenis, avaringiausiomis savaitės dienomis galima tituluoti trečiadienį bei penktadienį. O mažiausiai eismo įvykių registruota pirmą bei paskutinę savaitės dieną. Rytais daugiausiai eismo įvykių įvyksta tarp 7 ir 10 val., o vakarais tarp 16 ir 20 val. Praėjusiais metais avaringiausi mėnesiai buvo liepa, rugpjūtis, gruodis, mažiausiai eismo įvykių užfiksuota sausį ir vasarį. Antrąjį metų mėnesį eismo įvykių buvo beveik 3 kartus mažiau nei vien rugpjūtį. Neišvengta ir ypač skaudžių nelaimių. Praėjusiais metais žuvo 13 eismo dalyvių, sužeisti 586 žmonės. 2023 metais žuvusiųjų buvo 20, dar 637 eismo dalyviai buvo sužeistieji.
Organizuotos ne tik tęstinės prevencinės priemonės, skirtos vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių – psichotropinių medžiagų, chuliganiško vairavimo, naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais, taip pat ir kitų eismo dalyvių – tokių kaip paspirtukų ir dviračių vairuotojų kontrolė ir kitų KET taisyklių pažeidimų prevencija, bet ir ieškota naujų būdų atkreipti eismo dalyvių dėmesį į egzistuojančias problemas, didinti jų sąmoningumą eismo saugumo srityje. Būtent tokiu tikslu 2024 m. rudens pradžioje Kauno apskr. VPK kartu su socialiniais partneriais pirmą kartą organizavo naktines orientacines „Įsivažiuok Kaune“, kuriuos buvo skirtos į Kauną atvykusiems pirmo kurso studentams. Įvairių užduočių formatu jaunieji vairuotojai ne tik geriau susipažino su Kauno miestu, bet ir išradingai prisiminė KET. O pats renginys visiems eismo dalyviams priminė pareigą rudenį į gatves išriedant daugiau transporto priemonių, pasikartoti KET ir jų laikytis. Dar viena akcija, skirta eismo saugumui, organizuota metų pabaigoje. Siekiant priminti atšvaito dėvėjimo svarbą, Kauno mieste, Kauno, Kėdainių ir Jonavos rajonuose prie policijos komisariatų įėjimus puošusios žaliaskarės pačios buvo papuoštos atšvaitais, kuriuos gyventojai buvo raginami pasiimti ne tik sau, bet ir savo artimajam, draugui ar kaimynui – kad kiekvienas eismo dalyvis gražiausias metų šventes sutiktų saugiau.

Kelias į saugumą prasideda nuo pačių gyventojų
Kita opi problema, anot policijos pareigūnų, yra žymiai padidėjęs naudojimasis mobiliaisiais telefonais vairuojant. Nustatyta beveik 7 tūkst. pažeidėjų, o tai – dvigubai daugiau nei 2023 m. Dar vienas didesnių iššūkių, su kuriuo teko susidurti 2024 m., eismo saugomu užtikrinimas masinių renginių metu naujai atidarytame objekte – Dariaus ir Girėno stadione. „Pasaulinio lygio atlikėjai pritraukė per 40 tūkstančių žmonių, todėl buvo iššūkis kartu su miesto savivaldybe sureguliuoti ir suvaldyti srautus bei užtikrinti eismo saugumą“, – kalbėjo V. Lukošius.
Šiemet žadama ir toliau skirti didelį dėmesį neblaivių ir nuo narkotinių – psichotropinių medžiagų apsvaigusių vairuotojų užkardymui, vairuotojų naudojimosi mobiliaisiais telefonais vairuojant užkardymui. Taip pat kelių policija šiais metais skirs dar daugiau dėmesio krašto keliams, kuriuose labiausiai dominuojantis KET pažeidimas yra susijęs su kitų transporto priemonių lenkimu.
„Praėjusių metų pamokos skatina dar labiau stengtis ir siekti geresnių rezultatų. Raginame kiekvieną eismo dalyvį susimąstyti apie savo vaidmenį kelių eismo saugumo srityje. Būkime atidūs, sąmoningi ir supratingi – nes kelias į saugumą prasideda nuo mūsų pačių“, – dėstė pašnekovas.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *