2025 2 sausio

Ekspertas pataria: kaip pasiruošti pirmajai būsto paskolos konsultacijai

Palaipsniui mažėjanti „Euribor” palūkanų norma, gerėjančios galimybės pasiskolinti didesnę sumą ir kiti faktoriai skatina Lietuvos gyventojus į sprendimą įsigyti nuosavą būstą žiūrėti vis pozityviau. Pasiruošę svarbiam žingsniui, gyventojai vis dažniau renkasi būsto paskolos reikalus tvarkyti nuotoliniu būdu. Būsto įsigijimas – vienas iš itin svarbių gyvenimo sprendimų, todėl patariama nuotolinei konsultacijai tinkamai pasiruošti.

Konsultacija dėl būsto paskolos padeda susipažinti su visais būsto įsigijimo žingsniais, geriau įvertinti asmenines finansines galimybes, sužinoti galimą paskolos sumą, sako „Luminor” mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Tačiau dar ir prieš konsultaciją galite pasinaudoti įvairiomis būsto paskolų skaičiuoklėmis, pateikiamose bankų interneto svetainėse, kurios gali padėti geriau suprasti pagrindines paskolos sąlygas.

„Prieš kalbantis su banku, pirmiausia rekomenduojama susidaryti sąrašą klausimų, kuriuos norėsite užduoti specialistui. Blogų klausimų konsultacijos metu nebūna, tačiau sutaupysite laiko ir jausitės geriau pasiruošę, jei apgalvosite juos iš anksto”, – pataria „Luminor” ekspertas.

Pirmoji konsultacija dėl būsto paskolos dažniausiai netrunka ilgiau nei pusvalandį. Jos tikslas – išsamiai įvertinti potencialaus būsto pirkėjo finansines galimybes ir susipažinti su pagrindiniais būsto įsigjimo žingsniais, jų trukme. Banko darbuotojas jus informuos, kokių dokumentų prireiks sekantiems būsto įsigijmo žingsniams. Na, o siekiant kuo tikslesnio jūsų duomenų įvertinimo konsultacijos metu, verta peržiūrėti ir pasiruošti paskutinių 6 mėn. pajamų sąskaitos išrašą.

Pasak E. Jurevičiaus, nuotolinės konsultacijos metu svarbiausia yra aptarti kelis aspektus.

„Pirmiausia, svarbu išsiaiškinti savo finansines galimybes. Todėl konsultacijos metu, tikėtina, kalbėsitės apie būsto paskolos sumą, jos grąžinimo terminą. Kuo daugiau tikslesnės informacijos pateiksite pirmosios konsultacijos metu, tuo sklandžiau vyks paskolos suteikimo ir būsto įsigijimo procesas”, – sako ekspertas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad konsultacijos metu svarbu sužinoti, kokių papildomų išlaidų galimai patirsite bei kokių dokumentų jums reikės, norint gauti būsto paskolą.

„Nepamirškite, kad būsto įsigijimo ir paskolos išdavimo sandoriams sudaryti prireiks laiko – vidutiniškai būsto pirkimas su paskola trunka apie mėnesį, kartais ir šiek tiek ilgiau. Todėl konsultacijos metu drąsiai klausinėkite apie sąlygas, susijusius mokesčius – pavyzdžiui, mokestį notarui”, – pataria E. Jurevičius.

Na, o gavus paskolą ir įsigijus būstą, verta apsvarstyti savo poreikius ir tolimesnėje ateityje.

„Galbūt planuojate daryti būsto remontą? Tuomet iš anksto reikėtų įsivertinti, kiek išlaidų pareikalaus įrengimas, pertvarkos, buitinė technika. Tai verta aptarti ir su banku, drauge nuspręsti, ar išlaidas padengsite patys, ar kreipsitės dėl papildomo finansavimo”, – sako E. Jurevičius.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *