Lietuvos zoologijos sodo misija neatsiejama nuo visuomenės supažindinimo su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, nykstančiomis rūšimis ir nykimą sąlygojančiais veiksniais. Ypač svarbu skatinti sąmoningumą ir atsakomybę už biologinės įvairovės išsaugojimą, ugdyti emocinius ryšius su gyvūnais. Prie visuomenės švietimo prisideda didelė komanda – edukologai, mokslo skyriaus darbuotojai, gyvūnų priežiūros specialistai. Jiems į pagalbą atskuba ir Lietuvos zoologijos sodo praktikantai bei savanoriai. Tad galima teigti, kad nauji mokslo metai prasideda ne tik mokyklose, bet ir Lietuvos zoologijos sode.
Žinios apie gamtą, gyvūnus ir nykstančių rūšių išsaugojimą yra labai svarbios. Tai suteikia galimybę aktyviai dalyvauti gamtos išsaugojime, prisidėti prie ekosistemų pusiausvyros ir užtikrinti, kad pasaulis, kuriame gyvename, išliktų gyvybingas ir įvairus. Suprasdami, kaip išsaugoti nykstančias rūšis, žmonės tampa sąmoningesni, dažniau pagalvoja apie savo asmeninį poveikį aplinkai. Tai padeda prisiimti atsakomybę už veiksmus, kurie gali neigiamai paveikti gyvūnų ir augalų pasaulį. Žinios suteikia galimybę daryti atsakingus pasirinkimus, pvz., renkantis tvaresnius produktus ar remiant aplinkosaugos organizacijas.
Lietuvos zoologijos sodas atlieka ne tik gyventojų švietimą gamtamoksliniais klausimais, tačiau prisideda ir prie būsimųjų įvairių sričių specialistų mokymo. Kasmet Lietuvos zoologijos sode praktiką atlieka veterinarijos, gyvūnų priežiūros ir kitų susijusių specialybių studentai. Lietuvos zoologijos sodas yra viena iš retų vietų, kurioje galima įgyti praktinių žinių dirbant su egzotiškais gyvūnais. Atlikti praktiką Lietuvos zoologijos sode gali ir su gyvūnais bei jų priežiūra nesusijusių krypčių studentai – praktinių žinių čia galima įgyti ir administracinėje, finansinėje, strateginio planavimo srityse, informacinių technologijų bei kitose srityse.
Lietuvos zoologijos sode laukiami ir žmonės, norintys savanoriškai prisidėti prie Lietuvos zoologijos sodo tikslų įgyvendinimo. Savanoriai padeda valdyti lankytojų srautus, užtikrinti bendrą tvarką ekspozicijose, teikia svarbiausią informaciją lankytojams. Jie taip pat prisideda prie gyvūnų stebėjimo moksliniais tikslais, užimtumų gamybos, šviečiamosios veiklos. Lietuvos zoologijos sodo savanoriu galima tapti nuo 16 metų, savanorystės metu moksleiviams skaičiuojamos socialinės-pilietinės veiklos valandos.
Mokslinę veiklą, susijusią projektais, biologinės įvairovės išsaugojimu, Lietuvos zoologijos sode koordinuoja Mokslo skyrius. Siekiant išsaugoti įvairias rūšis nuo išnykimo, vykdomi įvairūs projektai. Pavyzdžiui, šiais metais į natūralias buveines buvo paleista net 200 saugomų niūriaspalvių auksavabalių, o į gimtąsias vietas Metelių regioniniame parke sugrįžo 111 į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktų balinių vėžlių.
Kilus papildomiems klausimams arba norint prisijungti prie Lietuvos zoologijos sodo komandos atliekant praktiką arba tampant savanoriu, maloniai kviečiame susisiekti su atsakingu asmeniu – Savanorystės ir bendradarbiavimo koordinatore Jelena Trasauskiene el. paštu jelena.trasauskiene@zoosodas.lt arba tel. nr. +370 687 94576.
Primename, kad Lietuvos zoologijos sodas kviečia moksleivius naujus mokslo metus pradėti nuo pažinties su gyvūnais. Rugsėjo 2 dieną, po Mokslo ir žinių šventės, Lietuvos zoologijos sode apsilankę vaikai gaus leidyklos „Vaiga“ dovanas, galės išbandyti sėkmę sukant „Taler“ laimės ratą, visi galės atsigaivinti „Aurum“ ledais. Rugsėjo 2 dieną lankytojai taip pat galės sudalyvauti Lietuvos zoologijos sode laikomų gyvūnų pristatymuose: 11:30 val. lankytojai galės susipažinti su egzotariumo gyventojais, 12:30 val. vyks kupranugarių pristatymas, nuo 13 val. dėmesio lauks ūdros. Norintys daugiau sužinoti apie žirafas gali sudalyvauti jų pristatyme 13:30 val., o nuo 14 val. susipažinti su zoologijos sodo galiūnais – baltaisiais raganosiais. Nuo 15 val. vyks naminių gyvūnų pristatymas, o 16 val. bus galima stebėti didžiosios skruzdėdos maitinimą.
Apsilankyti Lietuvos zoologijos sode galima kasdien 10:00-20:00 val. (pirmadieniais nuo 11:00 val.). Bilietus įsigyti galima https://bilietai.zoosodas.lt/ arba Lietuvos zoologijos sodo kasose.
Atrask, pažink, išsaugok!