2024 24 lapkričio

Planuojate siųsti siuntinį paštomatu? Pasitikrinkite

By kaunoaleja.lt Rgp24,2024 #paštomatai

Vos atsiradę paštomatai tapo itin paklausiu siuntimo būdu ne tik dėl patogaus atsiėmimo, bet ir dėl galimybės lengvai išsiųsti siuntą. Visgi, nors siųsti paštomatais paprasta, itin svarbu žinoti pagrindines taisykles, ko siųsti šiukštu negalima bei kokiais atvejais jūsų siunta gali nepasiekti galutinio adresato.

„Siekiant užtikrinti kurjerių, aplinkinių bei gavėjų ir siuntų saugumą, ne visi daiktai gali būti siunčiami paštomatu. Visgi pasitaiko atvejų, kai siuntėjai, nesusipažinę su taisyklėmis, paštomatu vis tiek siunčia siuntas, kurių viduje draudžiami daiktai. Jie apima net ir kasdien naudojamus produktus, pavyzdžiui, maistą, gėrimus, gyvūnus, augalus ir pan. Aptikus tokį siuntinį, jis bus grąžintas siuntėjui ar net sulaikytas ir perduotas atsakingoms institucijoms”, – pasakoja „DPD Lietuva” komunikacijos vadovas Tomas Vaišvila.

Ko negalima siųsti paštomatu?

Pasak V. Pavardės, yra penkios siųsti draudžiamų daiktų kategorijos – maistas, tabako gaminiai ir gaivieji bei alkoholiniai gėrimai, dokumentai, gyvūnai ir augalai, vertingi bei pavojingi daiktai.

„Pavyzdžiui, greitai gendantys produktai – mėsa, pieno produktai ar žuvis gali sugesti transportavimo metu, sukelti nemalonius kvapus ir padaryti žalą kitoms siuntoms. Net ir ne taip greitai gendantis maistas gali prarasti savo kokybę, jei bus ilgai laikomas netinkamose sąlygose. Taip pat jokiu būdu nesiųskite gyvų augalų bei gyvūnų, tai ne tik nehumaniška, bet ir yra pavojinga jų sveikatai”, – sako „DPD Lietuva” komunikacijos vadovas.

Jis priduria, kad taip pat negalima siųsti didelės vertės daiktų – juvelyrinių papuošalų, meno kūrinių, antikvarinių daiktų, tauriųjų metalų, brangakmenių, pinigų, bilietų, čekių, vertybinių popierių bei kitų dokumentų, tokių kaip pasas, diplomai. Mat patyrus žalą, jų neįmanoma atkurti arba pakeisti lygiaverčiais.

„Itin svarbu žinoti, kad draudžiama siųsti pavojingu daiktus – ginklus, šaudmenis, sprogmenis, lengvai užsidegančias, nuodingas ir radioaktyvias medžiagas, narkotines ar psichotropines medžiagas ar kitus produktus. Tokie daiktai dėl savo cheminių ar fizinių savybių gali sukelti pavojų tiek žmogaus sveikatai, tiek kitų siuntinių saugumui”, – teigia T. Vaišvila.

Patikrinkite taisykles ir sąlygas

Siekiant, kad jūsų siunčiama siunta saugiai pasiektų adresatą, labai svarbu prieš siunčiant patikrinti keletą svarbių dalykų.

„Pirmiausia užtikrinkite saugų ir tinkamą įpakavimą, kuris būtų tvirtas ir atitiktų siuntų pristatymo įmonės išmatavimų reikalavimus. Taip pat būtinai patikrinkite paslaugos teikėjo taisykles bei sąlygas. Taip žinosite, ko negalima siųsti ir taip apsaugosite ne tik savo, bet ir kitas siuntas”, – aiškina T. Vaišvila.

Jis pataria taip pat atkreipti dėmesį į siuntos dydį: „Prieš siunčiant siuntą, būtinai patikrinkite, ar ji atitinka paštomato reikalavimus dėl matmenų ir svorio. Paštomatai turi skirtingo dydžio skyrelius, todėl svarbu, kad siunta neviršytų nustatytų apribojimų. Jei siunta yra per didelė, ji gali būti nepriimta arba pažeista bandant ją įdėti į skyrelį.”

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *