2024 19 liepos

Olimpinėse žaidynėse besivaržysianti D. Banevič: nors kūnas nuo treniruočių pavargsta, mano siela – laiminga

By kaunoaleja.lt Lie1,2024 #breikas

Šių metų Paryžiaus Olimpinėse žaidynėse dalyvausianti pasaulio breiko čempionė bei „Samsung“ ambasadorė Lietuvoje Dominika Banevič sako, kad ruošiantis bene svarbiausioms varžyboms jos sportinėje karjeroje ji jaučiasi puikiai. Sportininkė mėgaujasi pasiruošimo procesu, nors neslepia, kad tai reikalauja daug fizinių bei psichologinių jėgų.

Džiaugiuosi turėdama galimybę daryti tai ką myliu ir atstovauti savo mylimą sporto šaką Olimpinėse žaidynėse – tai yra mano svajonė. Be to, varžybos Šveicarijoje prieš Olimpines buvo gera proga išsibandyt naujus savo judesius“, – sako D. Banevič, visai neseniai triumfavusi tarptautiniame breiko turnyre.

Geriausia komanda – mama

Į Olimpines žaidynes sportininkė „B-girl Nicka“ su didele komanda vykti neplanuoja, kaip įprasta, į Paryžių jos palaikyti kartu vyks tik mama Alina.

„Su mama mes esame svajonių komanda. Manau, kad mes jau įėjome į istoriją kaip mažiausia, bet galingiausia komanda. Kartu laimėjimų stengsimės siekti ir toliau“, – pabrėžia breiko šokėja.

Kalbėdama apie tai, kas ją įkvėpė kuriant choreografiją Olimpinėms žaidynėms, sportininkė sako, kad daugiausiai įkvėpimo ji paprastai semiasi iš pačios savęs bei aplinkos: kitų šokėjų, gamtos. O labiausiai D. Banevič įkvepia muzika. Pasak jos, muzika ir padiktuoja jai šokį.

Treniruotes fiksuoja telefonu

Drastiškų pokyčių D. Banevič gyvenime ruošiantis žaidynėms neįvyko. Anot merginos, svarbiausia yra tinkamai susidėlioti prioritetus.

„Kai sieki savo tikslo, visada turi rinktis tai, kas svarbiausia. Breikas yra mano gyvenimas, tad jei kažko reikia atsisakyti tam, kad pasiekčiau savo tikslų – tą ir darau. Pavyzdžiui, nevalgau nesveiko maisto. Nors tikslaus mitybos plano neturiu – valgau sveikai.

Mityba man yra labai svarbi, tad valgau maistingą, neperdirbtą maistą. Manau, kad gerai moku jausti savo kūną ir žinau, ko jam reikia. Kartais tenka atsisakyti ir pasibuvimų su draugais, tačiau niekada nieko nesigailiu. Aš mėgaujuosi pasiruošimo procesu. Šokis man suteikia laimės jausmą“, – pasakoja mergina.

D. Banevič sako, kad išsibandant naujus judesius visuomet juos užfiksuoja savo „Samsung Galaxy Flip5“ telefonu, vėliau vaizdo įrašų archyvą analizuoja ir mąsto, ar reikia tobulinti sukurtas choreografijas.

„Šis telefonas susilenkia, jį galima patogiai padėti ant žemės, todėl itin patogu fiksuoti savo judesius. Taip pat man yra svarbu, kad telefone būtų daug atminties, nes turiu sukaupusi tikrai nemažai treniruočių medžiagos. Be to, įrenginys yra kompaktiškas, todėl sulenkus patogu įsidėti į mažą kišenę“, – teigia sportininkė.

Tikslas – Lietuvos vėliava ant Olimpinių žaidynių pakylos

D. Banevič sako, kad nors Olimpinės žaidynės dar neprasidėjo – ji jau spėjo užmegzti draugysčių su kitais žaidynėse dalyvausiančiais olimpiečiais breikeriais.

„Glaudų ryšį palaikau su „Red Bull BC One All stars“ komandos nariais: Philip Kim (B-boy Phil Wizard), Victor Montalvo (B-boy Victor). Jie yra geri mano draugai. Vienas kitą mes labai palaikome“, – pasakoja D. Banevič.

Kaip didžiausią savo tikslą žaidynėse ji įvardija kelis dalykus: pasimėgauti akimirka, pasauliui parodyti savo stilių, ir, svarbiausia, – kad Lietuvos vėliava kabėtų ant Olimpinės pakylos.  Paklausta, ar turi planų žaidynėms pasibaigus, sportininkė sako, kad po Olimpinių atsipūsti tikrai nežada.

„Nors kūnas nuo treniruočių pavargsta, mano siela – laiminga, todėl planų atsipūsti po Olimpinių žaidynių nėra. Praėjus savaitei po Paryžiaus olimpiados, vyks net trys aukšto lygio čempionatai, todėl judėsiu sau įprastu ritmu“, – teigia „B-girl Nicka“.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *