2024 23 birželio

Liepos 12-ąją Kaunas švęs aludarių dieną

Liepos 12 d. kauniečiams ir miesto svečiams tikrai neteks sukti galvos dėl laiko praleidimo – „Volfas Engelman“ iniciatyva 2018-aisiais užgimusi šventė jau septintą kartą iš eilės kviečia paminėti Tarptautinę aludarių dieną. Nemokamame renginyje – didžiausių Lietuvos muzikos scenos žvaigždžių pasirodymai, tik šiai progai išvirti nauji gėrimai, jų degustacijos ir ekskursijos po bravorą.

Pasak „Volfas Engelman“ Alaus kompetencijų centro koordinatorės Audronės Saulėnienės, liepą vyksianti Aludarių diena nustebins žymiausių muzikos žvaigždžių pasirodymais.

„Muzikine programa rūpinsis ilgametis šventės draugas DJ Jovani, į sceną šiemet žengs ir Alanas Chošnau, Donatas Montvydas. Mūsų aludariai pristatys net kelių naujų rūšių gėrimus, specialiai išvirtus šiai dienai, vyks degustacijos. Tai – tik dalis visų pramogų, kurias ruošiame renginio dalyviams. Pažadame, kad Kaune tą vakarą geresnės vietos susitikti su draugais nerasite – kaip ir visuomet, renginys bus visiškai nemokamas“, – šventės detalėmis dalijasi A. Saulėnienė.

Aludarių diena, kaip jau įprasta, vyks bravoro prieigose, ten pat, kur įsikūrusi „Volfas Engelman Studija“ ir „Galerija“. Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, lankytojus užsukti kvies itin jaukus, unikalios koncepcijos, bavariškomis tradicijomis alsuojantis alaus sodas (vok. Biergarten) – jis visai vasarai atidaromas dar gegužės pabaigoje.

„Alaus sodo koncepcija kildinama iš gilių aludarystės tradicijų: gerokai anksčiau, kai tinkamai alaus temperatūrai palaikyti vėsiuose sodų rūsiuose buvo naudojamas žiemą sukauptas ledas, miestelėnai ir keliauninkai gausiai rinkdavosi į tokias vietas. Dar XIX a. iš Bavarijos kilusi tradicija atgims šioje taip pat istorija alsuojančioje vietoje, kurioje, kaip protėviai prieš kelis šimtmečius, ragausime tradicinės virtuvės patiekalų ir vaišinsimės gėrimais“, – kviečia A. Saulėnienė.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *