2024 24 gegužės

Šiemet Europos diena – ypatinga

By kaunoaleja.lt Geg8,2024 #ES

Šiemet Europos diena – ypatinga: minime Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį, o birželio 9 d. dar laukia ir Europos Parlamento rinkimai.

Todėl rytoj, gegužės 9 d. išėję papietauti Laisvės alėjoje ar senamiestyje, pasimankštinti ant treniruoklių ar tiesiog susiruošę pasivaikščioti ir pasidžiaugti atgimstančia žaluma Ąžuolyne, Draugystės ar Kalniečių parkuose, o gal tiesiog būdami kelyje į polikliniką Šilainiuose – nenustebkite sutikę būrius spalvingai pasipuošusių jaunų žmonių  ant dar spalvingesnių dviračių ar paspirtukų. Tai akcijos 20 metų kartu su ES: važiuojam!” dalyviai – įvairių Kauno mokyklų ir gimnazijų moksleiviai, gimę jau Lietuvai prisijungus prie Europos Sąjungos valstybių klubo. Jaunuolių pakviesti sudalyvaukite ir pasitikrinkite savo žinias nuotaikingose viktorinose, laimėkite prizų, pasiimkite vėjo malūnėlį atsiminimui, Europos žemėlapį ar kitą informacinį leidinį pastudijavimui – pasidžiaukime ES gimtadieniu ir mūsų šalies narystės 20-osiomis metinėmis ES kartu!

Kaip teigia akcijos organizatorė, Kauno Europe Direct centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė, šiemet pasirinktas kitoks Europos dienos minėjimo formatas – siekiama apimti ne tik tradiciškai – miesto centrą, bet skirtingu laiku pasiekti ir smagiai su Europos diena pasveikinti kauniečius įvairiose Kauno susibūrimo vietose ir parkuose.

Akcijos dalyvius bus galima sutikti:

  • 12 val. Ąžuolyne, Draugystės ir Kalniečių parkuose
  • 13 val. Šilainiuose II, Draugystės parke
  • 14 val. Senamiestyje
  • 14.30 val. Laisvės alėjoje

Akcijos organizatoriai – Kauno Europe Direct centras ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, partneriai: Kauno Jėzuitų gimnazija, VDU Rasos gimnazija, Vyturio gimnazija, Juozo Grušo meno gimnazija, Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija ir Simono Daukanto progimnazija.

1950 m. gegužės 9 d. pasirašyta istorinė Prancūzijos užsienio reikalų  ministro Roberto Šumano deklaracija, kuria tuomet karo nualintas Europos tautas jis pakvietė vienytis, yra laikoma Europos integracijos pradžia ir kasmet švenčiama kaip Europos Sąjungos gimtadienis. Šiandienė Europos Sąjunga yra šios, prieš daugiau nei 70 metų paskelbtos, taikos idėjos rezultatas.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *