2024 20 gegužės

„Karštis“ įkaitins ekranus: kino titanų Alo Pacino ir Roberto De Niro susitikimas

By kaunoaleja.lt Bal30,2024 #Karštis

Gegužės 6-osios vakarą, „Forum Cinemas“ kino salėse Vilniuje ir Kaune žiūrovai turės galimybę dideliame ekrane išvysti Michaelo Manno trilerį „Karštis“, kuriame susiduria du kino titanai – Alas Pacino ir Robertas De Niro. Renginio šeimininkas – kino klubas „Pamatyk kine“, kuris organizuoja šį neeilinį kino vakarą.

Dviejų kino titanų susitikimas

Nors Robertas De Niro ir Alas Pacino abu vaidino antroje „Krikštatėvio“ sagos (The Godfather Part II, 1974) dalyje, jie neturėjo bendrų scenų. Būtent „Karštis“ (Heat, 1995) yra pirmasis filmas, kuriame šie du aktoriai susitiko kino ekrane. Tai tapo įsimintinu kino istorijos momentu, o scena kavinėje – ikonišku kino meistrystės pavyzdžiu. Nors aktoriai turėjo pagrindines replikas, jie daug improvizavo, siekdami sukurti įtikinamą ir įsimintiną dialogą.

Ikoninė banko apiplėšimo scena

Vienas įsimintiniausių filmo momentų yra banko apiplėšimo ir šaudymo scena gatvėje. Ji buvo filmuojama realiose Los Andželo gatvėse ir laikoma viena geriausių kada nors sukurtų šaudymo scenų dėl savo realistiškumo ir intensyvumo. Didžioji filmo dalis buvo filmuojama naktį, kas suteikė Los Andželo miestui dar labiau paslaptingą ir grėsmingą atmosferą. Tai buvo sudėtinga, tačiau labai efektyvi technika padėjo sustiprinti filmo nuotaiką.

„Karštis“ turėjo didelę įtaką kitiems veiksmo ir nusikaltimų filmams, įskaitant Christopherį Nolaną, kuris teigia, kad šis filmas buvo vienas iš pagrindinių įkvėpimo šaltinių kuriant „Tamsos riterį“ (The Dark Knight, 2008): „Vienas didžiausių epinių filmų, kuriuos esu matęs, yra Michaelo Manno „Karštis“. Tai tikra Los Andželo istorija, nuo pradžios iki galo vykstanti mieste. „Karštis“ turėjo man didelę įtaką, nes Mannas taip pat yra architektūros fanatikas. Jis supranta miesto didybę ir kaip jis gali tapti tarsi epiniu žaidimų aikštelės pavyzdžiu.“

Verta paminėti, kad filmas turėjo didelę įtaką ne tik kino, bet ir kitų medijų pasauliui. Pavyzdžiui, garsusis kompiuterinis žaidimas „Grand Theft Auto“ serijos „GTA V“ yra įkvėptas keleto „Karščio“ scenų, įskaitant banko apiplėšimą.

Ilgas darbas su scenarijumi

Prieš tapdamas pilnametražiu filmu, „Karštis“ buvo sukurtas kaip televizijos serialo pilotinė serija. Neįtikėtina, bet Michaelas Mannas pradėjo dirbti su „Karščio“ scenarijumi dar 1979 metais, tačiau filmą pradėjo kurti tik daugelį metų vėliau, išplėtodamas ir tobulindamas istoriją.  

Jį įkvėpė tikro Čikagos policijos detektyvo Chucko Adamsono ir profesionalaus nusikaltėlio Neilo McCauley santykiai. Vaidindamas Neilą McCauley, Robertas De Niro susitiko su tikru buvusiu kaliniu, kuris padėjo jam suprasti nusikaltėlio psichologiją bei sukurti daugiasluoksnį ir įtikinamą personažą. Siekiant didesnio autentiškumo, aktoriai lankė specialius mokymus su tikrais policininkais ir specialiųjų operacijų kariais. De Niro, Pacino ir kiti vaidinantys nusikaltėlius aktoriai praleido daug laiko mokantis, kaip teisingai naudoti ginklus.

Filmavimas truko 107 dienas, o tai yra ilgiau nei tipiškai trunka daugumos Holivudo filmų filmavimas. Dėl šios priežasties kai kurios scenos buvo filmuojamos tik vieną kartą. Filmas tapo finansiškai sėkmingu ir uždirbo daugiau nei 187 milijonus JAV dolerių pasauliniu mastu. Ši sėkmė parodė, kad žiūrovai vertina kruopščiai parengtas istorijas ir gerai išdirbtas veiksmo scenas.

„Karštis“ iki šiol laikomas vienu geriausių nusikaltimų trilerių kino istorijoje ir yra mėgstamas tiek kritikų, tiek žiūrovų. Kino klubo „Pamatyk kine“ žiūrovai turės galimybę tuo įsitikinti gegužės 6 d. „Forum Cinemas“ kino teatruose Vilniuje ir Kaune.

Filmo anonsas:

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *