„Jei žmonės yra įkvėpti, turi tikslą, mato viziją, jaučia bičiulio petį, jie gali padaryti neįtikėtinus dalykus. O šis jaunuolių kolektyvas toks ir yra. Jų akys dega“, – apie Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos auklėtinius, balandžio 29 d. muzikiniame teatre publiką pakviesiančius pasižiūrėti išskirtinio spektaklio, kalba žinomas aktorius Dainius Svobonas.
Ryškiausiu festivalių ir įsimintiniausiu miesto menininku ne kartą tituluotas pašnekovas paaiškina tokį įspūdį apie jaunus kauniečius susidaręs neatsitiktinai – jis, kaip ir daugelis kitų iškilių kūrėjų, yra prisidėjęs prie muzikos ir šokio spektaklio ,,M.K. Čiurlionis. Gyvenimo pilys”, todėl dar tik savo kelio ieškančius įvairių ugdymo įstaigų moksleivius pažinęs iš gana arti.
„Smuikuoti pradėjau būdamas šešių metų, o aktoryste susidomėjau tik paskutinėje klasėje. Tuo metu meno pasaulis buvo ne itin prestižinis, negarantavo stabilių pajamų, todėl palaikančių mano sprendimą pasirinkti kūryba, pasitaikė mažai“, – pasakoja dramos būrelį pas Dalią Ibelhauptaitę kartu su Andriumi Mamontovu, Arnu Lukošiumi, Algiu Kriščiūnu lankęs pašnekovas.
Dabar, anot jo, pokyčiai ir visuomenės požiūris į saviraišką leidžia savęs ieškančiai kartai jaustis laisviau. Aktorius tikino norintis dalintis su būsimais talentais, todėl jo balsas skamba ir pagal M. K. Čiurlionio kūrybą sukurtame Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos spektaklyje.
Jaunieji atlikėjai judesiu ir muzikos garsais jame kviečia pasinerti į šio genialaus tapytojo bei kompozitoriaus kūrybos pasaulį.
Spektaklyje dalyvauja apie 100 muzikos, šokio, teatro skyrių mokinių ir 20 mokytojų. Jis sukurtas remiantis žinomiausiais M. K. Čiurlionio muzikos kūriniais, kuriems skambant atgyja paveikslai, įtraukiantys šokėjus ir muzikantus į integralią visumą. Spektaklyje galima išgirsti ir pagrindinio jo herojaus, kurį ne pirmą kartą scenoje perteikia šokėjas Rokas Rolskis, parašyti tekstai iš dienoraščių, laiškų.
Spektaklio režisierė – mokyklos meno vadovė Indrė Puišytė-Šidlauskienė.
,,M.K. Čiurlionis. Gyvenimo pilys” didžiosiose Kauno scenose jau pristatytas kelis kartus.
„Jis – gyvas organizmas, nes vaikai auga, tobulėja, semiasi patirties. Kaskart spektaklis tarsi atgyja naujomis spalvomis“, – sako idėjos autorė, Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos direktorė Lina Kaubrienė-Stunžėnienė.
Šįmet mokyklą baigianti, balandžio 29 d. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre M. K. Čiurlionio žmonos Sofijos vaidmenį atliksianti šokėja Skaistė Zubenaitė pasakoja, jog prieš premjerą skaitė savo įkūnijamos herojės biografiją, reikšmingų patarimų sulaukė iš režisierės bei savo mokytojų. Indrę Puišytę-Šidlauskienę mergina vadina savo įkvėpėja, kaip ir žinomą šokėją Stefaniją Nosovaitę.
„Spektaklyje pasirodo labai daug žmonių ir visų jų indėlis į bendrą rezultatą yra labai svarbus. Mums, jauniems žmonėms, daug reiškia vyresniųjų patarimai, galimybė anksti save išbandyti didelėse scenose“, – sako moksleivė.
Maestro Giedrius Kuprevičius, premjeros metu pagrojęs savo sukurtą ,,Rekviem M. K. Čiurlionio atminimui“, socialiniuose tinkluose po spektaklio rašė nesuprantantis, kodėl toks meniškas, profesionalus jaunų žmonių darbas yra nepastebėtas.
Tai tapo viena iš priežasčių, dėl kurios publika vis dar gali išvysti ,,M.K. Čiurlionis. Gyvenimo pilys” pastatymą.
„Mano, kaip mokyklos vadovo, pagrindinis uždavinys yra padaryti ne tik kad integruotųsi ugdymo programos ,,šokis, teatras, muzika”, bet ir bendra mokytojų ir mokinių energetika, – sako mokyklos direktorė L. Kaubrienė-Stunžėnienė, – Kad dvasiškai jaustume vieni kitus, išmoktume matyti, girdėti ir suprasti kitų scenos menų specifiką. Ta integracija ir bendras siekimas kūrybinio rezultato teikia neišmatuojamą džiaugsmą lyg matytum vandenyje žėrinčius saulės spindulius. Sugalvoti idėją, uždegti ja kitus, tobulinti, kurti ir mokytis drauge – tai suvienija, pakylėja ir teikia gyvenimo pilnatvę. Didžiuojuosi kuriančiais, atiduodančiais save idėjai, mylinčiais savo veiklą mokyklos bendruomenės nariais“.







