2025 22 vasario

Donata Virbilaitė prisiminė „Kelio į žvaigždes“ laikus ir gyvenimą iškart po projekto

Prieš dvidešimt metų, būdama vos aštuoniolikos, Donata Virbilaitė po mokyklos ne tik įstojo į akademiją mokytis, bet ir drąsiai nėrė į jos gyvenimą bei ateitį nulėmusį nuotykį – legendinį muzikinį realybės šou „Kelias į žvaigždes“. „Tuo metu mes tikrai buvome žvaigždės“, – šiandien prisimena dainininkė, pasakodama apie žaibiškai užplūdusį populiarumą ir gyvenimą išėjus iš projekto, kai iš dangaus teko nusileisti ant žemės.

Šeštadienio popietę „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų pakvies įdomių istorijų ir netikėtų avantiūrų laida „Pirmi kartai“. Šios savaitės herojė – dainininkė, dainavimo mokytoja ir renginių vedėja Donata Virbilaitė, prieš du dešimtmečius išgarsėjusi muzikiniame projekte „Kelias į žvaigždes“.

Laidos kūrybinę komandą įsileidusi į savo studiją, moteris prisimins tuos laikus, kai vos pabaigusi mokyklą ji nusprendė sudalyvauti tuo metu naujame realybės šou, greitai tapusiu vienu žiūrimiausiu projektu televizijos istorijoje.

„Kai tau yra aštuoniolika metų, esi jaunas, ambicingas žmogus ir tu gauni tai, apie ką visą gyvenimą svajojai, ne tik dainuoti, bet ir būti pripažintam toje sferoje, tai atsirandi tarsi euforijoje. Viskas smagu ir atrodo, kad tai niekada nesibaigs. Aš turiu kiekvieną dovanėlę, kiekvieną žaisliuką, kurį gavau projekto metu iš gerbėjų“, – laidoje prisimena dainininkė.

Visgi, Donata pripažįsta, kad populiarumas turi savo kainą. Projektui pasibaigus užplūdęs žinomumo svoris bei patirties stoka ką su tuo daryti iš dangaus traukė prie žemės, bet pasak dainininkės, tai užaugimo storą odą, leidusią daugeliui šou dalyvių iki šiol likti muzikos industrijoje.

„Kai mus padarė žvaigždėmis, o tuo metu mes tikrai tokios buvome, visi mus pažinojo. Bet po to mus paleido gyventi reguliaraus gyvenimo, neturint jokios programos, su kuria galėtume koncertuoti. Kai nekoncertuoji – neturi pinigų, o kai neturi pinigų – važiuoji autobusu. Kas atsitinka, kai esi žvaigždė, bet važiuoji autobusu? Jau po pirmo karto po to vaikštai tik pėsčiomis. Bet tai užaugina storą odą. Buvom iš dangaus nuleisti į žemę, sustiprėjom kaip asmenybės ir daliai iš mūsų tai leido likti muzikoje. Daliai, deja, nepavyko to padaryti, būtent dėl to, kad pritrūko tos jėgos ir stiprybės eiti toliau“, – atvirauja moteris.

Tačiau Donatai nei jėgos, nei stiprybės eiti tolyn netrūksta. Šiandien ji ne tik moko vaikus ir suaugusius dainavimo, bet ir veda renginius, teigdama, kad nuoširdžiai mėgaujasi šia veikla.

„Renginius, įmonių šventes, gimtadienius vedu jau 2­0 metų, bet neseniai pradėjau dirbti su vestuvėmis, giedoti ceremonijose. Man patinka, tai mane veža. Man patinka pašnekėti, paskaldyti juokelius. Mano klientai yra paprasti žmonės, kurie nori smagaus vakarėlio“, – teigia laidos herojė.

Donata pripažįsta esanti atsipūtusi asmenybė, todėl drąsiai žvelgs ir į laidos kūrybinės komandos jai pasiūlytą intriguojantį pirmą kartą, įvyksiantį „Pole Dance Kaunas“ studijoje. Bet kaip jai seksis išbandyti save šokio ir akrobatikos derinyje – atsakymai jau šeštadienį, laidoje „Pirmi kartai“.

Tuo tarpu kitame laidos siužete sveikatos laidų vedėja Irena Pivoriūnienė susitiks su infekcinių ligų gydytoju prof. habil. dr. Arvydu Ambrozaičiu pokalbiui apie pavasarinio nuovargio sindromą. Pasak medikų, tai dažną kamuojanti būsena, kuomet po žiemos nusilpęs imunitetas iššaukia energijos stoką, nuovargį ir mieguistumo jausmą.

„Pavasaris toks laikotarpis, kai prieš tai teko iškentėti žiemą, kuri sukelia neigiamas emocijas ir žmonės pavargsta emociškai. Bet iš kitos pusės, lėtinio nuovargio priežastys gali būti kitos, pavyzdžiui, lėtinis uždegimas arba vitaminų stoka. Mūsų maistas dabartiniu metu yra labai skurdus, jame trūksta mikromedžiagų: vitaminų, mineralų, polifenolių. Pastarieji yra fitocheminės medžiagos, labai svarbios organizmui. Tai vieni iš stipriausių antioksidantų, kurie naikina laisvuosius radikalus, galinčius privesti prie onkologinių ligų, skatinti senėjimą, sukelti oksidacinį stresą ar net demenciją“, – laidoje pasakoja A. Ambrozaitis.

Jungtinės Karalystės Kembridžo universiteto mokslininkai, vadovaujami garsaus profesoriaus, onkologo Robert Thomas, atrinko daugiausiai polifenolių ir antioksidantų turinčius keturis superproduktus – brokolius, granatus, ciberžoles ir žaliąją arbatą, kuriuos patalpinę į kapsules, klinikiniais tyrimais nustatė jų priešvėžinį poveikį. Yra žinoma, kad polifenoliai ir antioksidantai, mažina ne tik onkologinių ligų, bet ir daugelio kitų lėtinių ligų riziką, nes palaiko imuninę sistemą. Atliktas nacionalinis klinikinis Pomi-T tyrimas pirmąkart pasaulyje patikimai įrodė, kad tinkamai suderinti skirtingų augalų polifenoliai ir antioksidantai, koncentruoti vienoje kapsulėje, slopina ne tik vėžio žymenų augimą, bet ir kitus organizmo uždegimo procesus, lemiančius įvairių lėtinių ligų atsiradimą bei vystymąsi.

„Dabartiniu metu reikėtų atkreipt dėmesį į mitybą. Ji turi būti subalansuota, bet mes valgom išvalytą, rafinuotą, dažnai su pridėtiniu cukrumi maistą, kuris skatina blogųjų bakterijų dauginimąsi, nors gerosios bakterijos palaiko mūsų imuninę sistemą, nes 70-80 proc. jos veiklos priklauso nuo gerųjų bakterijų, kurios yra storajame žarnyne“, – teigia profesorius.

Jungtinės Karalystės mokslininkai, žarnyno ir imuninės sistemos darbui gerinti, sukūrė specialų probiotikų „YourGut plus“ mišinį iš penkių laktobacillus probiotinių bakterijų štamų su prebiotiku inulinu ir vitaminu D3. Ypač svarbu tai, kad gerosios bakterijos žmogaus organizme konkuruoja dėl vietos ir maisto medžiagų, taip neleisdamos įsitvirtinti sveikatai kenksmingoms bakterijoms. Gerosios bakterijos formuoja papildomą fizinį barjerą, kuris saugo burnos ir žarnyno gleivinę nuo patogeninių bakterijų invazijos.

Laida „Pirmi kartai“ – tai puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu ribų nėra! Laidos vedėjo Tomo Grigaičio kalbinami herojai, jų asmeninės istorijos bei pasiryžti pirmi kartai – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Related Post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *