2024 20 gegužės

Pilietinio atsparumo diena sugrįžta

By admin Bal25,2024
Pilietinio atsparumo diena

2024 metais šis renginys, kurį organizuoja Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus kartu su socialiniu partneriu LT4UA, bus ne tik ne ką mažiau įdomus, bet ir didesnis nei galit įsivaizduoti.

Pilietinio atsparumo diena skirta šviesti ir informuoti visuomenę apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, stiprinti pilietinį atsparumą, kelti visuomenės susidomėjimą ir praktiškai išbandyti pilietinio atsparumo formas su galimybe tobulinti turinį, skirtą visuomenės pilietiškumui didinti. Iškylant naujoms, šiems laikams būdingoms grėsmėms, kiekvienam mūsų svarbu žinoti, ką reikėtų daryti su jomis susidūrus: kokių veiksmų imasi įvairios valstybės institucijos, kokios priemonės būtų naudojamos saugumo užtikrinimui ir t.t. Visa tai reikia žinoti, kad būtume kuo mažiau pasimetę pavojaus atveju.

Šiais metais dėmesys telkiamas pilietiniam atsparumui. Renginio metu dalyviai turės puikią galimybę 9 – iose Lietuvos miestų esančių ugdymo įstaigų erdvėse susipažinti su ginkluote, karine technika ir įvairiomis spec. priemonėmis, kurias naudoja Lietuvos kariuomenė, Vidaus reikalų sistemos padaliniai ir NATO sąjungininkų pajėgos dislokuotos mūsų krašte. Renginio svečiai skaitys pranešimus, tuo tarpu organizacijų ir institucijų atstovai pristatys renginio dalyviams atsparumui ugdyti skirtas temas. Kartą per savaitę, penktadieniais, radijo stoties Extra FM bangomis, valandos trukmės laidoje kalbinsime Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ir Švietimo ministerijų atsakingus darbuotojus, Lietuvos kariuomenės atstovus, sportininkus, visuomenės veikėjus, Lietuvos šaulių sąjungos narius, Ukrainos karius, visuomenininkus. Jie laidos metu dalinsis savo patirtimi Pilietinio atsparumo srityje. Visas renginių ciklas ir informacinis turinys bus patalpintas interneto puslapyje: kadetulicejus.lt, kuris paraleliai bus viešinamas socialinių tinklų platformose.

Taigi, nepraleiskite 2024 m. Pilietinio atsparumo dienų – mes Jūsų lauksime!

04.19 Kaunas Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus, Žeimenos g. 66.

04.26 Ukmergė, „Šilo“ progimnazija, Miškų g. 45.

05.03 Raseiniai, „Šaltinio“ progimnazija, Ateities g. 23.

05.17 Vilnius, Vilniaus “Žaros” gimnazija, Karklėnų g.13.

05.24 Klaipėda, Klaipėdos jūrų kadetų mokykla, Naikupės g. 25.

05.31 Marijampolė, Jono Totoraičio progimnazija, S. Dariaus ir S. Girėno g. 7.

06.07 Panevėžys, „Vyturio“ progimnazija, Vasario 16-osios g. 40.

06.14 Utena, „Aukštakalnio“ progimnazija, Taikos g. 44.

By admin

Related Post