Evelina Egidijus Sandra 1
Žmonės

Žygdarbiu išgarsėjęs kaunietis miestiečius stebina ypatingais sušiais

Jaunas kaunietis Egidijus Staniulis puikiai jaučiasi virtuvėje, o viena iš didžiausių jo aistrų – kurti ir tobulinti sušius. Šio meno jis išmoko iš patyrusio japono kelerius metus dirbdamas prestižiniame restorane Norvegijoje. Tačiau į pirmuosius žiniasklaidos puslapius dar prieš pusantrų metų Egidijus pateko dėl visai kitos priežasties – išgelbėjo ežere skęstančią merginą ir už tai buvo apdovanotas prezidentės.

Išgelbėjo gyvybę

Įvykis nutiko karštą 2018 m. vasaros dieną ilsintis prie Lampėdžių ežero Kaune. Kai vaikinas išgirdo apie nelaimę, mergina jau buvo panirusi po vandeniu. Egidijui teko nerti į maždaug 4 m gylį, kol pastebėjo ją. Ištraukęs iš vandens jis ją atgaivino ir perdavė į atvykusių greitosios pagalbos medikų rankas.

Už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones nepaisant pavojaus savo gyvybei, Egidijus Staniulis prezidentės Dalios Grybauskaitės buvo apdovanotas Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi.

Egidijus nelinkęs daug kalbėti apie šį savo poelgį ir mano, kad taip pasielgti – kiekvieno plaukti mokančio žmogaus pareiga. Kur kas daugiau papasakoti jis gali apie maisto ruošimą, o ypač – apie sušių gamybą.

Tapo dešiniąja japono ranka

Kaune gimęs ir augęs E. Staniulis virtuvėje eksperimentuoti pradėjo dar paauglystėje, kai pačiam reikėjo pasidaryti sau valgyti. Vaikinui tai patiko, todėl su šia sritimi susiejo savo ateitį – baigė kulinarijos mokyklą ir įvairių maitinimo įstaigų virtuvėse dirba jau maždaug 10 metų, iš kurių ketverius praleido Norvegijoje.

„Tie metai turbūt buvo įdomiausi ir geriausi profesine prasme. Per šį laikotarpį labai daug sužinojau apie sušių gamybą, mokiausi iš 20 metų patirties turinčio šefo japono. Dirbau prabangiame restorane, užsitarnavau jo pasitikėjimą ir, galima sakyti, tapau jo dešiniąja ranka“, – apie metus, praleistus Norvegijoje, pasakojo Egidijus.

Dėl asmeninių priežasčių jis grįžo į Kauną, kur planavo šiek tiek nutolti nuo maisto gamybos, padaryti pertrauką ir išbandyti save kitose srityse. Tačiau nepraėjus nė pusantrų metų jis gavo pasiūlymą padėti sukurti naują sušių verslą Kaune.

Įkalbėjo sugrįžti

Finansų srityje daugelį metų dirbusios kaunietės Sandra Bučinskienė ir Evelina Cicėnienė nutarė pakeisti savo gyvenimą ir išsikėlė naują iššūkį – sukurti išskirtinę sušinę Kaune. Būtent jos per rekomendacijas susirado Egidijų ir prikalbino jį sugrįžti į maisto gamybos verslą anksčiau nei jis planavo.

Praeitų metų pabaigoje prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusiame Centriniame Kauno turguje atsidarė užkandinė „Sushi Wild“, kurioje Egidijus dabar dirba virtuvės šefu.

„Nelabai norėjau jau dabar tuo užsiimti, bet mane įkalbėjo. Gal ir gerai, nes visiškai įsitraukiau į šios vietos kūrimą. Sudariau meniu, kartu galvojome pavadinimą, kūriau naujus receptus, sustačiau visą gamybos procesą. Iki šiol galva pilna naujų idėjų, nuolat užsirašinėju jas ir stengiuosi įgyvendinti. Šis sugrįžimas turbūt padėjo suprasti, kas man gyvenime geriausiai sekasi ir ką aš labiausiai noriu daryti“, – pasakojo pašnekovas.

Išskirtinis maistas neįprastoje vietoje

Naujasis restoranėlis stebina lankytojus ne tik ypatingais sušiais, bet ir neįprasta savo vieta. Nedidelio ploto vieta yra modernaus turgaus centre, aplink verda prekyba maisto produktais. Lankytojai įsitaiso ant kėdžių, tarsi prie baro, ir gali stebėti čia pat esančių virtuvės meistrų darbą. Tačiau dar labiau jie nustemba, kai tokioje gana kukliai atrodančioje vietoje gauna aukščiausio lygio restoranų vertą maistą.

Pasak Egidijaus, išskirtinio skonio paslaptis – jo paties gaminti ir suderinti padažai bei aukščiausios kokybės švieži produktai. Pagrindiniai ingredientai įprasti – krevetės, avokadai, Filadelfijos sūris, lašiša. Įdomesni variantai – su tunu ir unguriu.

„Kai tiekėjai pamatė, kokių produktų mes norime, perspėjo, kad galime ilgai neišsilaikyti, nes jie pakankamai brangūs. Tačiau aš noriu, kad viskas būtų tik aukščiausios kokybės. Tai buvo viena iš sąlygų man čia ateinant dirbti“, – sakė „Sushi Wild“ šefas E. Staniulis.

Naujosios užeigos klientai grįžta ne tik dėl sušių, bet ir dėl ypatingo deserto – keptų ledų, puikios miso sriubos. Virtuvės šefas turi planų įtraukti į meniu ir daugiau japoniškų patiekalų. Vienas iš jų – ypatingo skonio chicken karaage – japoniška traški vištiena, marinuota imbiere, česnake, sojos padaže.

Virtuvėje sukasi ir savininkės

Įdomu, kad nuo pat pirmosios atsidarymo dienos naujoji sušinė tiesiog apgulta klientų. Pasak vienos iš savininkių, jokios reklamos nebuvo, išskyrus tai, kad informavo apie atsidarymą gausų savo draugų, artimųjų ir pažįstamų būrį.

Pirmosiomis dienomis dar atėjo tie, kurie žino Egidijaus talentą, taip pat turgaus darbuotojai ir pirkėjai. Paragavę ypatingo skonio sušių žmonės rekomenduoja juos savo aplinkai, šie apsilanko – ir vėl rekomenduoja kitiems.

„Toks ir buvo planas: geras meistras ir aukšta kokybė, o tada klientų neturėtų trūkti. Su meistru mums labai pasisekė, nes be jo, nebūtų ir tokios kokybės. Labai smagu, kad viskas veikia, taip kaip tikėjomės, kad žmonėms patinka ir jie atranda kažką naujo“, – sakė S. Bučinskienė, kuri ir pati bei jos kolegė taip pat sukasi virtuvėje ir dirba priimant užsakymus.

Parašykite komentarą