Natalija Šakelienė 16 of 16
Žmonės

Žvaigždėtai kolekcijai dizainerę N. Šakelienę įkvėpė garsus filosofo posakis

Prieš didžiąsias metų šventes savo kūrybos gerbėjus nauja drabužių kolekcija visuomet nudžiugindavusi dizainerė Natalija Šakelienė 2020 – ųjų pabaigoje savo tradicijos nesulaužė.

„Be abejonės, yra joje ir puošnių suknelių, bet daugiau dėmesio šįsyk yra rūbams, skirtiems jaukiam laisvalaikiui, pasisėdėjimui su artimaisiais ar švenčių vakarams namuose, – pasakojo kūrėja, – Pasibaigs karantinai, įsižiebs vilties žvaigždė, jg gyvenimas ir vėl tekės savu ritmu. Tad, kaip pasakė romėnų filosofas Seneka, „Per aspera ad astra” arba „Per kančias į žvaigždes”.  Būtent taip ir pavadinau naująją kolekciją”.

Joje dominuoja laisvo silueto aksominis laisvalaikio kostiumas: bliuzonas, puoštas užrašu ir žvaigždėmis bei plačios arba siauros kelnės, nugaros pusėje neretai pagyvintos didelėmis dekoratyvinėmis kišenėmis.

Visi N. Šakelienės kūriniai – ypatingi, nes audinius ji dekoruoja savo autoriniais raštais – pirmiausia ji viską nupiešia popieriaus lape, o tuomet perkelia ant medžiagos.

„Technologijų pagalba tai, ką nupiešiu ant popieriaus, galiu perkelti ant daugelio medžiagų. Nors motyvai gali išlikti ir tie patys, vis tiek kiekvienas rūbas bus unikalus, turės nepakartojamų detalių“, – papasakojo dizainerė.

Prieš daugiau nei metus ji savo kūrybos gerbėjus stebino treningais iš lino. Autorė patikino – anksčiau nieko panašaus ji nėra mačiusi, o mintis suteikti gyvybę laisvalaikio kostiumui, pagamintam iš lietuvių mėgstamo audinio, kilo spontaniškai.

„Pajuokaujame, jog tai turbūt pirmieji pasaulyje treningai, sukurti iš lino“, – apie šiltajam metų laikui skirtus drabužius sakė dizainerė.

 

 

Parašykite komentarą