Modestas scaled e1616694363626
Žmonės

Žmonių gyvybes padėję išgelbėti Lietuvos policijos mokyklos kursantai: „Kai kiekviena akimirka gali būti lemiama”

Lietuvos policijos mokyklos kursantai mokomosios praktikos metu stiprina mokykloje įgytus gebėjimus policijos komisariatuose. Per šį laikotarpį būsimieji pareigūnai susiduria su įvairiomis situacijomis, kuomet tenka ne tik drausminti pažeidėjus, bet ir gelbėti gyvybes.

Ši žiema – ne išimtis. Besikeičiančios gamtinės sąlygos, kuomet šilumą keitė šaltis, lėmė, kad ant vandens telkinių ledas buvo apgaulingas. Spaudžiant šaltukui jis vietomis išliko pakankamai plonas ir tinkamai neįvertinus ledo storio gali įvykti nelaimė. Taip vasario pabaigoje nutiko ir Marijampolės rajone ant ledo žvejojusiam vyrui. „Kai gavome pranešimą apie skęstantį žmogų, supratau, kad svarbi kiekviena minutė“, – sako Modestas Kučinskas, Lietuvos policijos mokyklos kursantas, tuo metu atliekantis praktiką Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

„Prie nelaimės vietos atvykome per kelias minutes. Iki kranto negalėjome privažiuoti automobiliu, tai apsunkino gelbėjimo operaciją, bet greitai nutiesėme virvę ir jau netrukus galėjome eiti ledu. Viskas vyko greitai ir tiksliai, tuomet nejaučiau nei šalčio, nei baimės. Jaučiau, kad esame stipri komanda, veikėme drąsiai ir išvien – pagrindinis tikslas buvo padėti žmogui. Ėjome visi susirišę virve ir nors ledas pradėjo lūžti, bet geras komandinis darbas lėmė, kad išsigandęs ir išsekęs žmogus buvo saugiai perduotas atvykusiems ugniagesiams gelbėtojams ir medikams.“

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilkaviškio policijos komisariato viršininko Edvardo Gruzdžio padėką už atliktą pareigą gavęs kursantas atviras: „Didžiuojuosi galėjęs prisidėti prie policijos komandos darbo, jų profesionalumo dėka buvo suteikta operatyvi ir kvalifikuota pagalba.“

Neeilinė ir kursantės Indrės Stankevičiūtės istorija gaivinant sąmonės netekusį žmogų. „Patruliuojant buvo pastebėtas gatvėje gulintis žmogus. Iš karto supratome, kad kažkas negerai, žmogus buvo be sąmonės, delsti nebuvo kada,“ pasakoja kursantė, kuri už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą gelbėjant piliečio gyvybę buvo apdovanota Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Mindaugo Baršio vardine dovana.

„Šioje situacijoje labai svarbus buvo komandinis koordinuotas darbas: vienas pareigūnas darė širdies masažą, o mano funkcijos buvo perduoti informaciją pirmosios pagalbos medikams: pranešti tikslią vietą, įvykių eigą. Supratau, kaip svarbu stresinėse situacijose veikti tiksliai ir greitai. Su šiuo uždaviniu susitvarkiau. Dar ir dabar prisiminus šį įvykį susigraudinu ir džiaugiuosi, kad žmogus buvo atgaivintas. Dėl tokių situacijų mes ir esame reikalingi visuomenei,“ patirtimi dalinosi Lietuvos policijos mokyklos kursantė.

 

Parašykite komentarą