Maisto manija 50
Žmonės

Žinomų žmonių vasaros atradimai – ir viskas čia pat, Lietuvoje

Daug po Lietuvą darbo reikalais keliaujantys pramogų pasaulio atstovai vis dažniau skiria ir regiono, kurį ketina aplankyti, originalesnių vietų apžiūrai. Levandų laukai, sūrių namai, neįprastus patiekalus siūlantys restoranėliai, interaktyvūs muziejai, pasiplaukiojimai laiveliais – tai tik nedidelė jų šios vasaros atradimų dalis.

Įspūdingiausias aktorės Justės Zinkevičiūtės potyris – levandų laukai netoli Vievio. Viešbutukas ir aplink jį esantis ūkis ją iš tiesų nustebino. Vėliau aktorė sužinojo, jog levandomis galima pasigėrėti ir Biržų rajone. Čia lietuvių įkurtame ūkyje galima daug sužinoti apie šių išskirtinio kvapo augalų auginimą, priežiūrą bei panaudojimą, paragauti levandų arbatos ar medaus.

„Tokie nedideli Provansai mūsų krašte! Super! Tai neįtikėtinai žavingos vietos!“, – sakė pašnekovė.

Dar vienu savo atradimu Justė vadina neseniai atidarytą „Maisto manijos“ restoranėlį Trakuose. Ją labiausiai nustebino ilgas vaizdingoje senosios Lietuvos sostinės vietoje įsikūrusios įstaigos darbo laikas ir meniu, kuriame kibinai neakcentuojami, bet galima pasimėgauti salotomis su halloumi sūriu, avienos sriuba, jaučio žandu, aštuonkoju, dorada, kiaulienos šonkauliais, avienos kulnu, mėtine „Panna Cotta“ ar kitais skanėstais.

„Esu ir aš aplankęs šį restoranėlį, – Justės įspūdžiams pritarė televizijos prodiuseris Gediminas Juodeika, – Po to su Živile dar valtelę išsinuomojome ir paplaukiojome ežeru“.

Bene dažniausiai pastaraisiais metais paties lankoma ir įžymybių nestokojančia vietove G. Juodeika vadina Kaišiadorių apylinkes, kur yra įsikūrusi jo sužadėtinė. Čia yra Guronių vandens pralaida, Žiežmarių buvęs aludario namas, Karčiupio miško ąžuolas, Lašinių akmuo ir atodanga, Bačkonių dvaro parkas.

„Daug ką jau pamatėme. Daug kas dar liko“, – kalbėjo žinomas vyras.

Trakus ir jaukųjį „Maisto manijos“ restoranėlį prie savo atradimų priskiria ir aktorės Sandra Daukšaitė – Petrulėnė bei Lina Bražinskaitė – Tupikovskienė.

„Atostogas tenka derinti su darbais, todėl vakarai, kuriuos gali skirti sau ir savo šeimai, tampa labai brangiais, o su jais susijusios vietos – ypatingos. Būtent vieną iš tokių vakarų ir praleidau „Maisto manijoje“. Greta rengiami ir piknikai, planuojami kino po atviru dangumi vakarai“, – patikino Sandra.

L.Bražinskaitės – Tupikovskienės vasara – labai įvairi. Ir tingi, ir žavinti aktyvumu. „Trakuose plaukiojame irklentėmis, valtelėmis – Elektrėnų mariose. Be abejones, netrūksta ir paprasčiausio pasipliuškenimo, tinklinio ar tiesiog smėlio pilių“, – kalbėjo žinoma moteris.

Trakams neabejinga esanti sakė ir buvusi televizijos gelbėtoja vis dažniau besifilmuojanti serialuose Neringa Mažeikienė. Tačiau jos šios vasaros kelionių po Lietuvą „top‘e“ yra pagal draugės pasakojimą sudarytas maršrutas po Druskininkų regioną. Jam patirti Neringai prireiks bent kelių dienų, bet žadamos naujovės vilioja jas išmėginti. Keliaudama nuo Kauno pirmiausia ji užsuks į Merkinėje esantį namelį ant vištos kojelės, kur dabar įsikūrę vietos ugniagesiai, o paskui – į bistro „Šilo kopa“, garsėjančią neįprastais liaudiškais patiekalais – šeštinaičiais, seliavom, grikių humusu, šmalcu. Nuo šios vietos vos už kelių kilometrų yra  apžvalgos bokštas, piliakalnis ir Merkinės piramidė. Nakvoti Neringa planuoja romantiškai – ant ežero įrengtame kupole. Dar vieną dieną ji skirs poilsiui Druskininkų sanatorijoje bei vaišėms Dargužiuose esančiuose „Sūrininkų namuose“, kur tikisi išragauti mūsų šalyje gaminamų sūrių, tarp kurių ir pagardintas mėlynuoju pelėsiu. Čia taip pat būna avies jogurto sriubos, dilgėlių ir mėtų ledų, kitų skanėstų.

Dainininkė Donata Virbilaitė po Lietuvą kol kas keliauja virtualiai. Susilaužiusi pėdą ji yra priversta vasarą leisti sėsliau nei norėtų.

„Esu pradėjus mokytis vairuoti. Išsilaikysiu teises, o tada – į trasą! Esu daug visko suplanavusi“, – sakė pašnekovė.

Ji internete aptiko daug įdomių vietų, į kurias planuoja nuvažiuoti. Pavyzdžiui, su krikšto dukra Donata ketina užsukti į netoli Marijampolės esančius ožiukų namelius.

 

 

Parašykite komentarą