Paroda 3
Miestas Įdomybės

Žinomiausia pasaulyje žmonių kūnų paroda „Body Worlds“ grįžta į Lietuvą

Pasaulinio pripažinimo sulaukusi unikali ciklo „Body Worlds“ paroda grįžta į Lietuvą. Šį kartą Lietuvos gyventojams bus pristatyta populiarioji mokslo ekspozicija „The Story of the Heart“ („Širdies istorija“), pakviesianti į nepamirštamą ir atradimų kupiną kelionę po žmogaus kūną: padės suprasti jo sudėtingą struktūrą, funkcionalumą ir skirtingų organų tarpusavio sąveiką. Anatomijos parodą, kurioje eksponuojama apie 150 unikaliu plastinavimo metodu konservuotų kūno dalių, organų ir žmogaus kūnų, bus galima pamatyti nuo gruodžio 4 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ Kaune.

Parodų ciklo „Body Worlds“ istorija prasidėjo daugiau nei prieš 25 metus. Nuo to laiko jis tapo vienu iš sėkmingiausių ir lankomiausių pasaulyje – skirtingas šio ciklo parodas pamatė daugiau nei 52 milijonai žmonių iš 150 skirtingų pasaulio miestų. Parodų ciklo „Body Worlds“ tikslas skatinti gyvybingumą, geros fizinės būklės palaikymą ir sveikesnį gyvenimo būdą bei suteikti žmonėms galimybę geriau pažinti savo organizmą.

„Žmogaus susidūrimas su pačiu savimi yra labai emocionalus ir jausmingas. Žiūrint į šiuos eksponatus, vienintelis dalykas, ką Jūs atpažinsite juose, tai patys save. Pagalvokite apie tai, kad Jūs savo kūną turite visą savo gyvenimą, bet neturėjote galimybės pamatyti, iš ko jis sudarytas, kaip jis funkcionuoja, kaip žalingi įpročiai veikia ir naikina jį. Unikalų žvilgsnį į patį save – būtent tai siūlo mūsų paroda. Daugeliui žmonių visame pasaulyje ši paroda tapo tokiu sukrėtimu ir atradimu ir jie pažadėjo sau daugiau niekada neapleisti savo kūno“, – sako parodos parodų kuratorė A. Whalley.

Šia paroda siekiama parodyti visuomenei, kaip veikia žmogaus organizmas, kokį poveikį jam daro gera ir prasta sveikata bei pasirinkta gyvensena. Radikalaus plastinacijos mokslas leidžia „Body Worlds“ lankytojams išvysti žmogaus kūno sandarą iš arčiau – iki audinių ir ląstelių. Žmogaus viduje esantys organai ir vykstantys procesai demonstruojami remiantis kruopščių anatominių tyrinėjimų rezultatais, sudėtingais skerspjūviais ir estetinėmis kompozicijomis – vis tai leidžia lankytojams lengviau suprasti žmogaus anatomiją. Daugiau nei 40 metų plastinacijos tyrimams ir išradimams skyręs vokiečių anatomas ir plastinacijos metodo išradėjas Giunteris von Hagensas savo parodose žmogaus organizmą parodo kaip meno kūrinį. Autentiški žmonių kūnai ekspozicijoje yra tarsi tiltas į gilesnį savęs pažinimą ir tobulėjimą.

Apsilankiusiems parodoje lengviau suprasti, koks nuostabus yra žmogaus kūnas ir kodėl svarbu gyventi pilnavertį gyvenimą. Donorai, kurie leido savo kūnus po mirties naudoti „Body Worlds“ ekspozicijose, tampa mokytojais ir gidais sveikatingumo kelionėje. Iš viso daugiau nei 19 tūkst. žmonių leido savo kūnus po mirties plastinuoti ir eksponuoti, ir kiekvieno iš tų žmonių siekis buvo, kad visi, apsilankę parodoje, daugiau sužinotų apie patį save, savo kūną, suprastų ir pamatytų, kiek sveika gyvensena yra svarbi pilnaverčiam gyvenimui ir kaip žalingi įpročiai bjauroja mus iš vidaus. Tam, kad kūnai virstų edukacinę funkciją atliekančiais eksponatais, G. von Hagensui talkina daugiau kaip 300 plastinavimo specialistų, dirbančių penkiose laboratorijose.

Paroda, kuri nustebins, leis pažinti savo kūną ir žvilgtelti į jį kitu kampu – laukia Jūsų nuo gruodžio 4 d. Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Daugiau apie parodą galite sužinoti apsilankę svetainėje www.bodyworlds.lt. Bilietus platina „kakava.lt“.

Parašykite komentarą