sunys 30
Žmonės

Žinomi žmonės papasakojo apie mylimų savo augintinių įpročius – kai kurie jų stebina

Šeštadienio popietę būrys žinomų žmonių kartu su savo augintiniais nutarė praleisti Birštono kurorte. Šįkart į populiariąją Lietuvos vietovę, garsėjančią savo mineraliniu vandeniu bei SPA procedūromis, jie vyko ne tik dėl savęs, bet ir norėdami palepinti mylimus augintinius – išskirtinį renginį, kuriame šuniukai dalyvavo humanizuoto maisto degustacijoje, surengė į tarptautines rinkas žengiantis lietuviškas prekės ženklas „Buccellam“.

Daugėja draugiškų gyvūnams vietų

Birštonas, kuriame iki rytojaus vakaro vyksta aktyvi bei kultūrinių renginių gausi miesto šventė, po truputį ima garsėti kaip gyvūnams draugiškas kurortas. Jame neseniai atidaryta šunų kirpykla – SPA centras „Mobis“, veikia keli svečius su keturkojais apgyvendinti sutinkantys viešbučiai bei pastariesiems palankūs restoranai. Būtent vienoje iš tokių maitinimų įstaigų „Old Town Grill“ ir vyko ištikimiausiems žmonių draugams skirtas renginys.

„Norėdami augintiniams skanesnio kąsnelio, dažnas šeimininkas yra davęs maisto „nuo stalo“. Juk manoma, kad šuniui nusibosta valgyti tą patį sausą maistą. Bet… avokadas, vynuogės, šokoladas, razinos ir kiti produktai gali ne tik sutrikdyti keturkojo medžiagų apykaitą, bet ir jį apnuodyti, todėl reikia būti labai atsargiems“, – į susirinkusiuosius kreipėsi farmacininkas Mantas Jakimavičius.

Anot jo, naujos kartos humanizuoto super maisto „Buccellam“ kūrimo idėja gimė iš didelės meilės augintiniams.

Juk jei ištikimuosius keturkojus mylime kaip pilnaverčius šeimos narius, turėtumėme juos maitinti ne ką prasčiau! „Buccellam“ ingredientų kokybė atitinka žmogaus maisto kokybę ir yra tinkami net ir žmonių vartojimui. Šunų augintojai gali būti ramūs, kad jų keturkojai maitinasi taip pat sveikai, kaip ir jie“, – drąsią mintį išsakė pašnekovas.

Naujojo mokslininkų kūrinio, skirto šunims, sudėtyje esanti naminių paukščių mėsa yra itin lengvai virškinamas baltymų šaltinis, o augaliniai ekstraktai ne tik padeda virškinimo sistemos darbui, bet ir sumažina nemalonų burnos bei išmatų kvapą. Vienas didžiausių šio maisto privalumų – sudėtyje esantys kolageno peptidai ir dehidratuotos lašišos aliejus. Šie ingredientai padeda puoselėti žvilgantį kailį, sveiką odą ir tvirtus nagus, padeda palaikyti gerą sąnarių, kaulų ir raumenų būklę, bei taip užtikrina ilgą bei aktyvų šuns gyvenimą.

Neįprasti žaislai

Dvi Vakarų Škotijos baltąsias terjeres auginantys Kaikariai patikino – jie negalėjo praleisti šįkart ne jiems, o 14 metų Letutei ir jos dvigubai jaunesnei dukrytei Belutei skirto renginio.

„Mūsų namuose visada gausu gyvūnų ir auginame juos po du. Taip, kai mūsų nėra namie, keturkojams smagiau“, – pasakojo Kristė Kaikarytė – plastikos chirurgo Vyginto Kaikario ir renginių planuotojos Kristinos Kaikarienės dukra.

Be Letutės ir Belutės Kaikarių namuose šeimininkauja ir du katinai.

„Mūsų terjerės – medžioklinės, kovinės ir tarnybinės!“, – juokavo V. Kaikaris, pridurdamas, kad kalytės mėgsta medžioti, pavyzdžiui, muses, katinus ir saulės zuikučius.

Leta – jo dovana dukrai. Kai šeima neteko mylimo augintinio – katino, Vyygintas Kristę nusivežė įį šunų veislyną. Susižavėjusi terjere mergaitė turėjo raštu pažadėti bent kartą  per dieną keturkoję išvesti į kiemą, o sutartis buvo patvirtinta… notaro biure!

„Tai mane labai įpareigojo ir išmokė prisiimti atsakomybę“, – sakė K. Kaikarytė.

Ji pastebėjo, kad solidaus amžiaus sulaukusi Leta kartais simuliuoja – nori girdi šeimininkų komandas, nori – ne. Jos mėgstamiausias užsiėmimas – rankioti ne vietoje išmestas šiukšles. Tuo tarpu Belutė – guvi, mokanti ir paisanti komandų, labiausiai vertinanti galimybę pažaisti su kaštonais.

Dainininkė Viktorija Vaičaitė trejus metus džiaugiasi špico Gordo kompanija. Jį jai gimtadienio proga padovanojo mylimasis.

„Gordukas yra pats geriausias šuo. Ištvermingas, mėgstantis pasivaikščioti ir galintis įveikti net 10 kilometrų atstumą“, – pasakojo pašnekovė.

Prieš tai ji augino jorkšyrą, o vaikystėje 10 metų rūpinosi pekinesu. Prieš pusantrų metų Viktorijos tėvai įsigijo mini pudeliukę Foksytę.

Gimtadienio dovana  yra plaukų stilisto Karolio Murausko kinų koduotuoji Dolčytė. Prieš septynerius metus kilmingas ir Lietuvoje retas šuniukas kainavo apie 2900 eurų.

„Dolčytė labai mėgsta degintis, o vasarą jos oda paruduoja. Todėl, norint apsaugotį ją nuo žalingo saulės poveikio, reikia tepti kremais arba aprengti“, – pasakojo K. Murauskas.

Skanėstais lepinama ir ant šilkinės, vardinės Karolio kurtos pagalvės besiilsinti Dolčytė turi nemenką ne tik drabužių spintą, bet ir aksesuarų dėžutę. Šįkart, vykstant į Birštoną, šeimininkas keturkoję papuošė „Medalikos“ kurtu medaliu.

Dizainerės Natalijos Šakelienės taksei Fibi – šešeri. Ją moteriai padovanojo vyras.

„Tai – natūraliai gražus ir linksmas šuo“, – patikino šeimininkė, pridurdama, kad augintinė moka išsireikalauti to, ko nori.

Humoristo Raimondo Šilansko nykštukiniam taksui Pifui – ketveri.

„Nors jį dovanų gavau aš, tikrąja savo šeimininke laiko žmoną Aušrą“, – sakė birštonietis.

Prieš tai šeima augino foksterjerą, bet šunelį nedori žmonės pavogė.

Šeimų naujokai

Prieš dvi savaites šokėjų ir trenerių Gintarės bei Tomo Slausgalvių namuose įsikūrė mišrūnė Dorė. Pora ilgai galvojo, ar jų dukrelės yra pakankamai didelės prisiimti atsakomybę už keturkoojį.

„Ir dabar labai džiaugėmės! Dukros pradėjo tvarkytis daiktus, nes viską, kas ne vietoje padėta, Dorė sugraužia. Ir rytais joms tapo lengviau keltis – už mus šį darbą padaro šuniukas“, – pasakojo T. Slausgalvis.

Šokėja Rasa Židonytė pekinesę augino besimokydama mokykloje.

„Danė miegodavo su manimi vienoje lovoje, buvo meili. Bet kai ją partrenkė mašina, daugiau įsigyti keturkojų neišdrįsome“, – sakė pašnekovė.

Jorkšyras Perliukas jau trylika metų gyvena pas šokėjos Sandros Kniazevičiūtės mamą.

„Jis buvo dovana man, su kuria dėl per dažnų kelionių į užsienį turėjau išsiskirti. Perliukui būdavo liūdna likus vienam namuose, o dabar jis tikrų tikriausias mamos mylimukas“, – patikino Sandra.

 

 

 

Parašykite komentarą