Kaunas. Zmoness
Miestas

„Žaliakalnio verslumo mokymų“ dalyviai: kiekvienas įgijome žinių, reikalingų verslo pradžiai

Nuo ko pradėti kurti savo verslą? Žaliakalnio gyventoja Aurelija sako, kad pirmiausia turėtų būti idėja, tame pačiame rajone gyvenančiam Zigmantui atrodo, kad verslas prasideda nuo verslumo žinių, o judviejų kaimynė Rasa neabejoja, kad sėkmingam verslo startui būtina palaikančių bendraminčių aplinka. Visi trys jie – „Žaliakalnio verslumo mokymų“ dalyviai, kartu su dar keliomis dešimtimis Žaliakalnio gyventojų šią vasarą paskyrę intensyviems kursams, sukurtiems padėti verslumo siekiantiems žmonėms sugrįžti į darbo rinką arba norintiems pakreipti savo karjerą savarankiškos veiklos link.

Mokymų, tyrimų ir konsultacijų bendrovės „POKYČIŲ VALDYMAS“, VšĮ „Kaunas IN“ ir Marvelės bendruomenės centro sukurtame projekte „Žaliakalnio verslumo mokymai“ dešimtyje programų iš viso nuo birželio mėnesio studijavo 40 Žaliakalnio gyventojų. Pasak mokymus organizavusios įmonės „POKYČIŲ VALDYMAS“ vadovo Tomo Vasiliausko, su verslumu besidominčiais žaliakalniečiais žiniomis dalijosi inovacijų ir verslumo, marketingo, vadovavimo, finansų ir apskaitos, pardavimų profesionalūs konsultantai.

„Kiekvienas dalyvis pabaigė 40 akademinių valandų Bendrųjų kompetencijų kursą ir papildomai rinkosi kitas programas pagal savo poreikius, tikslus ir laiką. Dalyvių amžiaus amplitudė gan plati – nuo 41 iki 75 metų. Sutikome labai įvairių patirčių ir skirtingų lūkesčių turinčių žmonių. Nudžiugino tai, kad, nepriklausomai nuo amžiaus, žmonės tikisi ir nori sukurti savo verslą, o ne vien tik pagilinti žinias ar patenkinti smalsumą,“ – sako T. Vasiliauskas.

Tikslas: sukurti verslą ir iš to gyventi

„Atėjau ne iš smalsumo ir ne pradėti nuo nulio – turiu ilgai brandintų minčių ir tikslų, o šiuose kursuose sutikau nemažai lygiai tokių pačių motyvuotų žmonių,“ – tvirtina 53 metų Žaliakalnio gyventoja Aurelija Jarmalienė.

Kelis dešimtmečius dirbusi įmonių juriste, sulauksi 40-ties ji nusprendė visiškai pakeisti savo karjerą ir pasuko į menus. Šiandien Aurelija – jau baigusi Karaliaus Mindaugo profesinės mokyklos dailiosios tekstilės gaminimo studijas, siuvimo ir sukirpimo mokslus, sodininko-daržininko studijas.

„Norėčiau po metų kitų užsiimti sau miela veikla ir iš to gyventi. Žinau, kad šiais laikais praktiškai viską galima rasti internete, knygose – bet, visų pirma, aklas klaidžiojimas ir ieškojimas užima marias laiko, be to, niekas neatstos gyvo bendravimo ir tiesioginio darbo su savo sritį išmanančiais specialistais. Tad man šie verslumo mokymai tapo puikia priemone gauti greitesnį rezultatą ir grįžtamąjį ryšį“.

Nors iš pradžių aktualiausi Aurelijai pasirodė verslo plano kūrimo ir buhalterijos mokymai, tačiau tarp naudingiausių ji mini ir verslo pradmenis: „Ypač patiko ir visą mąstymą pervertė paskaita apie verslo žemėlapio kūrimą: praktinio užsiėmimo metu kūrėme įsivaizduojamą savo verslą, aiškinomės jo tikslinius klientus ir tų klientų poreikius. Ir nors visi šie klausimai man nebuvo naujiena – apie juos jau buvau galvojusi anksčiau, tačiau gavau daug naudingų įžvalgų ir pagalbos išsigryninant tam tikrus aspektus, ir žinau, į ką turėsiu atkreipti dėmesį dėliodamasi savo realų verslo planą.“

Didelė šeima – tai tarsi maža įmonė

46 metų Žaliakalnio gyventojas Zigmantas Neverauskas, kažkada baigęs Vilniaus dailės akademijoje taikomąją keramiką, ilgą laiką dirbo pagal užsakymus, gamino keramikos dirbinius. Šiandien, kaip pats sako, dirba keturių vaikų tėčiu ir savo žmonos vyru. Verslumo mokymo kursais susidomėjo ne tik dėl to, kad šiuo metu neturi apmokamo darbo, bet ir būdamas iš prigimties smalsus ir norėdamas tobulėti.

„Kam man reikia tokių mokslų? Internete teko matyti daug įvairių kursų, esu prikaupęs žinių, tačiau vis dar neuždirbu iš gautos informacijos. Tad norėjosi pabandyti gyvai sudalyvauti panašaus tipo kursuose. Jau iš pat pradžių, gavęs užpildyti testus, išsiaiškinau, kokiame darbe, kokiomis sąlygomis, su kokiu kolektyvu norėčiau dirbti. Kiekvienai temai gavome iki 50 lapų vadovą – tai maloniai nustebino ir buvo ypač patogu. O kur dar charizmatiški lektoriai – savo srities specialistai! Diena prabėgdavo kaip mirksnis,“ – įspūdžiais dalijasi Zigmantas.

Pasak jo, būtų sunku išskirti kažkurią programą ar temą – jos visos pasirodė savaip įdomios ir naudingos.

„Tarkime, kursą „Verslo plano rengimas“ rinkausi todėl, kad vykdžiau individualią veiklą, dirbau pagal verslo liudijimą. Tačiau įsitikinau, kad tokį planavimą galima pritaikyti ne tik versle, bet ir šeimoje. Didelė šeima – tai tas pats, kas maža įmonė. Dabar galėsiu vaikus išmokyti tvirtai atsistoti materialiame pasaulyje ant kojų,“ – sako gausios šeimos tėtis.

Pasak Zigmanto, projekto idėjų pristatymo metu diskutuojant apie verslo teigiamą ir neigiamą pasirinkimą grupėje neatsirado nei vieno žmogaus, kuris būtų turėjęs daugiau teigiamų argumentų samdomam darbui: „Visi grupės kolegos vienareikšmiškai pasisakė UŽ galimybę pradėti savo verslą, nes žinių, bent jau verslo pradžiai, įgavome kiekvienas“.

Ne tik bendramoksliai, bet ir bendraminčiai

Iki šiol dirbusi pardavimų, tiekimo ir duomenų statistinės analizės srityje, 43 metų Rasa Stanionytė sako, kad šie mokymai ją pirmiausiai sudomino kaip netiesioginė galimybė įsilieti į darbo rinką, bet ne tik: aktyviai darbo ieškanti kaunietė tikisi, kad įgytos žinios priartins ir prie svajonės – turėti savo verslą.

„Nors turiu nemažai teorinių ir praktinių žinių, bet esu linkusi jas nuolat gilinti. Manau, kad šie kursai praplėtė mano ir kitų besimokiusiųjų galimybių lauką, atradome bendraminčių – o verslui tai labai svarbu. Taip pat gavome daugiau įrankių, kurie padės realizuoti idėjas – jas pasverti, o tada imtis vykdyti. Pagaliau, būdami sociume galėjome pasitikrinti savo idėją, jos reikalingumą, naujoviškumą,“ – mokymų privalumus vardija Rasa.

Pasak jos, mokymų metu nudžiugino nedidelės grupės ir galimybė kamerinėje aplinkoje gilintis į paskaitų temas su profesionaliais dėstytojais ir bendraminčiais.

„Sakyčiau, kad itin sėkmingai buvo surinktos grupės iš žmonių, panašių tiek amžiumi, tiek savo tikslais – siekiančių kurti verslą ir efektyviai dirbti. Ir net tos programos, kurių iš pradžių neišskyriau kaip itin svarbių, buvo naudingos, tarkime, personalo valdymo paskaitos, kurių metu gautus naudingus patarimus jau dabar stengiuosi taikyti savo kasdienėje veikloje,“ – įspūdžiais dalijasi Rasa.

Net ir mokymams pasibaigus, bendrakursiai ketina bendrauti toliau: tam buvo sukurta „Facebook“ grupė, kurioje bendraminčiai dalinsis tolimesniais pasiekimais, rezultatais ir palaikys vieni kitus.

Parašykite komentarą