Sportas

„Žalgirio“ treniruočių procese – technologijos, suteikiančios papildomos informacijos treneriams

Kauno „Žalgirio“ klubas, bendradarbiaudamas su Lietuvos sporto universitetu (LSU), vyrų komandos treniruočių procese pradėjo naudoti pažangią technologiją – „Catapult“ sistemą.

Su išmaniąja technologija, padedančia kaupti krepšininkų duomenis per treniruotes, supažindino LSU mokslininkas Paulius Kamarauskas.

„Šiuolaikinė „Catapult“ sistema susideda iš dviejų dalių: „Clear sky“ – „Žalgirio“ treniruočių salėje sukuria GPS ryšio laiką, kuriame jau veikia ir antroji „Catapult“ dalis, naudojama su įdiegtais akselerometrais, magnometrais ir giroskopais. Šios sistemos matuoja žaidėjų pagreitėjimą ir visą dinaminį judėjimą bei pokytį erdvėje. Mes gauname žaidėjų įveiktų atstumo ir greičio pokyčio informaciją“, – apie „Catapult“ sistemos veikimo principą pasakojo P.Kamarauskas.

„Žalgirio“ fizinio rengimo treneris Justinas Grainys pasidalijo įspūdžiais apie komandos treniruotėse jau naudotą naująjį treniruočių proceso įrankį.

„Tobulėjant visoms technologijoms ir mes stengiamės jas išnaudoti per savo treniruotes. Anksčiau džiaugdavomės turėdami tik vidinio žaidėjų krūvio – širdies dažnio – informaciją. Dabar gauname ir išorinio žaidėjų krūvio informaciją, – pasakojo J.Grainys. – Po kiekvienos treniruotės gauname duomenų, kokio intensyvumo buvo treniruotė, kokio intensyvumo buvo kiekvienas iš trenerių duotų pratimų. Lyginame, kaip tai veikia po kiekvienos ar kelių treniruočių, bei stebime, kaip tai atspindi sportinius rezultatus.“

„Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas džiaugėsi, kad komandos treniruotėse naudojami nauji sprendimai leidžia gauti dar daugiau informacijos treneriams bei žaidėjams.

„Tai mūsų komandai yra naujas dalykas. Tikrai naudinga, nes ne tik fizinio rengimo treneris, bet ir visas trenerių štabas gauna papildomų duomenų, kurių anksčiau neturėjome“, – tvirtino kapitonas.

Parašykite komentarą