karas. neigalieji 11
Žmonės

„Ypatingame būryje“ dalyvaujanti dėstytoja: neįgaliųjų žymiai daugiau, negu atrodo

Trečiadienį 21 val. LRT laidoje „Ypatingas būrys“ neįgalieji, priėmę iššūkį gyventi karišku ritmu, išbandys jėgas ir įgūdžius stichinės nelaimės akivaizdoje.

„Kai vadas pasakė, kad Lietuvoje įvyko stichinė nelaimė, pasimetėme. Pasakė, kad įvyko žemės drebėjimas, prisiminiau, kad Rojui tualete ventiliacijos dangtis nukrito vos ne ant galvos. Pamaniau, gal tikrai buvo drebėjimas“, – sumišimo neslėps projekto dalyvis Ramūnas Verbavičius.

Nors iš tiesų situacija – tik sukurta, „Ypatingo būrio“ dalyviams ji tapo tikru iššūkiu. Jiems teko realioje situacijoje pritaikyti projekte jau įgytas žinias. Taip pat jų laukė ir išbandymas vandens kliūtimi. Jis projekto dalyvei Aušrinei Packevičiūtei pasirodė nesudėtingas. „Mes jau leidomės nuo aukščiausio pėsčiųjų tilto, persikelti per upę kažin ar gali būti sudėtingiau“, – sako ji.

Aušrinė pasakoja, kad po paauglystėje patirtos traumos, ji dar ilgai negalėjo susitaikyti su mintimi, jog nebegalės vaikščioti: „Kai sanatorijoje pamačiau 20-30 ratuotų, man buvo šokas. Tris dienas sėdėjau palatoje ir niekur nelindau. Negalėjau suvokti, kad tiek žmonių gali būti neįgaliųjų rateliuose.“

Moteris dėsto Lietuvos sporto universitete, kur pagal Taikomosios fizinės veiklos programą ruošia studentus dirbti su neįgaliaisiais. Ar neįgaliojo vežimėlis vis dar tampa kliūtimi kasdienėse situacijose? „Kartais tenka prašyti pagalbos, bet jei įmanoma prasisukti pačiai, taip ir padarysiu“, – sako A. Packevičiūtė.

„Ypatingas būrys“ – pirmą kartą pasaulyje kuriamas televizijos projektas, kuriame neįgalieji susipažįsta su Lietuvos kariuomene ir keturias savaites gyvena ritmu, puikiai pažįstamu bet kuriam kariui. Projektas transliuojamas trečiadieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

Andriaus Lygnugario nuotraukos

Parašykite komentarą