Edgaras Buiko 2018.01.27 Winter Rally 11
Įdomybės

„Winter Rally“ startas – ir virtualioje erdvėje

Likus mažiau nei savaitei iki „Winter Rally 2019“ startavo oficialios Lietuvos automobilių sporto federacijos patvirtintos elektroninio sporto pirmenybės „Skuba e-LARČ“. Tai yra kompiuterinio ralio simuliatoriaus platformoje rengiamas čempionatas, kurio pirmasis etapas primena realaus „Winter Rally“ trasas. Virtualiose lenktynėse jau startavo daugiau nei 120 dalyvių iš 25 pasaulio šalių. 

Šie metai yra pirmieji, kuomet Lietuvos automobilių ralį papildo ir oficialios virtualios varžybos, kuriose gali dalyvauti kiekvienas ralio gerbėjas. Jeigu Utenos ir Molėtų apylinkėse vyksiantis „Winter Rally“ pradės Lietuvos ralio bei sprinto sezonus, tai virtuali jo versija davė startą elektroniniam mūsų šalies čempionatui.

Skirtingai nuo realaus etapo, pirmojo etapo greičio ruožus dalyviai gali nuvažiuoti per šešių dienų terminą. Nugalėtojas paaiškėja susumavus visų finišavusiųjų rezultatus, kurie įveikė trasą, parinktą taip, jog maksimaliai tiksliai atitiktų „Winter Rally 2019“ greičio ruožų konfigūraciją ir dangą. Virtualaus etapo bendras greičio ruožų ilgis yra kiek trumpesnis nei tikrojo ir iš viso sudaro beveik 91 kilometrą.

Nors dalyvavimui tikrame ralyje reikia atlikti nemažai paruošiamųjų darbų, startuoti virtualioje gali kiekvienas norintis net neišeidamas iš namų. Kadangi elektroninės pirmenybės vyksta tikroviškame automobilių lenktynių simuliatoriuje, siekiant geriausio rezultato, reikalingas specialus vairas, padedantis tiksliai įveikti virtualus kilometrus. Tikslumas yra būtinas, kadangi kaip ir tikrovėje, net menka klaida gali reikšti ralio pabaigą. Dėl šios priežasties taisyklė, kad norint nugalėti pirmiausia reikia atvažiuoti iki finišo, neabejotinai tinka ir elektroninėje erdvėje.

Šiuo metu dėl virtualaus „Winter Rally 2019“ nugalėtojo vardo kovoja greičiausi „Richard Burns Rally“ vairuotojai iš viso pasaulio. Šis klasikinis simuliatorius yra naudojamas kaip platforma „Skuba e-LARČ“ pirmenybėms. Tarptautinėje bendruomenėje sutartinai pripažįstama, kad kol kas nėra sukurta nieko, kas tikroviškiau atkartotų realias sąlygas už šį visiems puikiai pažįstamą simuliatorių.

Virtualus „Winter Rally“ vyks iki sausio 23-osios dienos – tą pačią dieną paaiškės ir etapo nugalėtojai. Oficialus čempionato tinklapis ir daugiau informacijos, kaip jame dalyvauti: www.e-larc.lt  Pirmasis Lietuvos ralio čempionatas „Winter Rally“ vyks Utenos ir Molėtų apylinkėse 2019 m. sausio 25–26 dienomis. Bilietus įsigyti ir daugiau informacijos apie renginį, nemokamą koncertą, atnaujintus greičio ruožus ir festivalio miestelį rasti galite oficialioje organizatoriaus svetainėje www.winterrally.lt.

Parašykite komentarą