Karo muziejus
Karyba

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į šventinį renginį „100 metų vienybės“

Vaizdo kvietimas

Vytauto Didžiojo karo muziejus, minėdamas įkūrimo 100-metį, kviečia rugsėjo 8 d. 18.30 val. į šventinį renginį „100 metų vienybės“ Karo muziejaus sodelyje (Kaune).

Šventinį renginį atidarys Karinių oro pajėgų orkestro koncertas. Iškart po jo, renginio vedėjas aktorius Andrius Žiūrauskas visus pakvies stebėti tradicinę, 1923 m. pradėtą, Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo. Vėliau,  po muziejaus tradicijų pristatymo, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa demonstruos Defilė programą. Po jos susirinkusiesiems koncertuos Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras, kuriam diriguos charizmatiškasis Vytautas Lukočius, o visus savo balsu stebins operos solistas Egidijus Bavikinas. Renginį vainikuos Lietuvos kariuomenės mokyklos parašiutininkų pasirodymas.

Renginyje planuoja dalyvauti krašto apsaugos viceministrai Žilvinas Tomkus ir Vilius Semeška, Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, kiti svečiai. 

Prieš 100 metų, 1921 m. vasario 16 d., iškilmingai atidarytas Vytauto Didžiojo karo muziejus – Lietuvos kariuomenės istorijos saugotojas ir pilietiškumo puoselėtojas. Tai pirmasis valstybės įsteigtas muziejus, pasitikęs šimtmetį. Vieningai kurtas kartu su kariuomene ir visuomene, muziejus išgyveno net kelias okupacijas, penkis kartus keitė pavadinimą, tačiau visada buvo ir išliko svarbus ne tik kauniečiams, bet ir visiems Lietuvos gyventojams. Okupacijų metu jam pavyko išsaugoti Lietuvos kariuomenės ir valstybės  istoriją, o atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Karo muziejus tapo parama Lietuvos kariuomenei, kuriame buvo galima rasti tarpukario kariuomenės tradicijas ir istoriją. Naujasis šimtmetis verčia naują muziejaus istorijos puslapį: muziejus tampa modernus, artimas, interaktyvus, pažįstamas visoms kartoms.

Renginio programa:

18.30 val. Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro koncertas

19.00 val. Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija

19.15 val. Artilerijos pabūklo salvės

19.16 val. Garbingų svečių kalba

19.20 val. Garbės sargybos kuopos Defilė programa

19.25 val. VDU kamerinio orkestro koncertas. Dirigentas Vytautas Lukočius, solistas Egidijus Bavikinas.

19.50 val. Lietuvos kariuomenės mokyklos parašiutininkų pasirodymas

19.00–21.00 val. – muziejaus lankymas NEMOKAMAS.

Parašykite komentarą