I. Budzeikaite foto
Karyba

Vyriausybė žengė dar vieną žingsnį dėl karių socialinių garantijų gerinimo

Vyriausybė balandžio 28 d. pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtiems karių socialinio paketo siūlymams, kuriais tobulinamas karių maistpinigių, kelionpinigių, gyvenamosios patalpos nuomos išlaidų kompensavimas bei kitos motyvacinės priemonės Lietuvos kariuomenėje tarnaujantiems kariams.

„Parengti įstatymo pakeitimai, kurie leis dvigubai didesniam karių skaičiui pretenduoti į kompensacijas. Bus išplečiamos galimybės kariams gauti padidintas gyvenamosios patalpos nuomos ir kelionės iš gyvenamosios vietos į tarnybą ir atgal išlaidas”, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Jis pabrėžia, kad tarnyba Lietuvos kariuomenėje turi būti motyvuojanti.

Anot krašto apsaugos ministro, bus keičiama nuompinigių skyrimo tvarka:  „Atsižvelgiant į rinkos sąlygas, didinant juos pagal savivaldybes nuo 160-280 Eur iki 228-440 Eur, taip pat proporcingai didinant, atsižvelgiant į visų kartu su kariu gyvenančių šeimos narių skaičių. Analogiją siūloma taikyti kariams, tarnaujantiems užsienyje, nustatant apmokėjimą pagal maksimalius gyvenamosios patalpos nuomos išlaidų dydžius ir pagal šeimos narių skaičių”.

Kariams, kurie kasdien vyksta į tarnybos vietas, siūloma padidinti apmokamą atstumą nuo 120 km iki 200 km pirmyn ir atgal. Taip pat planuojama trečdaliu padidinti kelionės nuosavu transportu vieno kilometro atlyginamų išlaidų dydį nuo 6 iki 8 centų už kilometrą.

Kartu įstatymo pataisomis siūloma naikinti apribojimus gauti kelionpinigius ir butpinigius, jei buvo parduotas nekilnojamas turtas (buvo numatyta, kad 5 metus negali gauti jokių išmokų). Taip pat numatomos kitos motyvacinės priemonės.

Pakeitimai įsigaliotų nuo šių metų liepos mėnesio, jiems pritarus LR Seime. Reikalingos lėšos įstatymo įgyvendinimui yra numatytos patvirtintame šių metų biudžete.

I. Budzeikaitės nuotr.

Parašykite komentarą